Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Moderator: luk4s7

ichmis
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 01:39
Auto: HDJ 80 1990 650 ty?

Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Post autor: ichmis »

Pomocy !!!
Zrobiłem powiedzmy ze wszystko - pisałem o tym w poscie = REMONT SILNIKA 650 tysiecy
objawy mam takie
po wrzuceniu na Drive ( hdj80 4,2 hd-t ) zaczyna silnik dostawac wibracji i spadaja mu obroty , po podkreceniu obrotow objaw nie zanika ,czyli dojeżdżając do świateł muszę zrzucać na Neutral żeby nie majtało dzwignią reduktora
naprawy : nowe wtryski DENZO sprawdzane w dwuch warsztatach , pompa po regeneracji - 500 zł
i po regulacji ( może pompiarz się nie nadaje ? ) pompiarz mówi ze skrzynia - ale co tutaj ma skrzynia , jak robiłem remont to elektryk jak założył pasek na alternator to mowił ze jak dostawał motor obciazenie to juz wpadal w wibracje wiec nie jest to obciażenie - wiec co ? Mechanicy sprawdzili jeszcze raz ciśnienia na każdym z cylindrów , orzekli wspólnie ze motor jest dobry i to kwestia zasilania silnika w paliwo , pomparz zwala na skrzynie a mechanicy mówia ze skrzynia nie ma nic do tego - kurcze wiec gdzie szukać - w końcu jestem klientem zostawiłem samochód w Lublinie i nie ma fachowca na wschodzie ?

Do kogo mogę zadzwonić o radę ? do kogo pojechać ?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Post autor: slawek »

przed rokiem wymieniłem końcówki wtrysków i silnik zaczął pracować fatalnie, trząsł się jak sieczkarnia.
poszukaj w historii jest gdzieś wątek o tym.
po różnych, nie zawsze potrzebnych a kosztownych naprawach umówiłem się na wizytę w Ołtarzewie pod Warszawą.
Pan Sławek, fachowiec od pomp i wtrysków ustawił mi silnik.
Główną przyczyną nierównej pracy było różne ustawienie wtrysków, tzn ciśnienia przy którym się otwierają

ichmis
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 01:39
Auto: HDJ 80 1990 650 ty?

Re: Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Post autor: ichmis »

Pytanie jest takie ?
Czy mam szukać fachowca ?
Czy odpuścić temat Lublin i Toyota ?i jechać do Ołtarzewa ?
Słyszałem o wysyłaniu całej pompy do Poznania ?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Post autor: Krzysztof »

Ja także mialem problemy z pompą i wtryskami. O ile z pompą dali sobie rade w Bielsku to za to spieprzyli przy wymianie końcówek wtryski, które po wymianie się przycierały i nie było otwarcia drugiego ciśnienia. Udałem się więc do Ołtarzewa i POMOGŁO. Tylko że musiałem kupić kompletne wtryski bo stare są do dupy.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Nierówna praca silnika - niskie obroty- HELP

Post autor: slawek »

trudno radzić, zadzwoń może do fachowca z Ołtarzewa i pogadaj
nie działaj pochopnie bo tylko utopisz kupę kasy i każdy kolejny fachowiec będzie twierdził, że swoje zrobił a przyczyna leży gdzie indziej...

ODPOWIEDZ