Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Moderator: luk4s7

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Vacky »

Ja sciagnalem kontenerami mase gratow do FJa
szly zderzak,kola, oslony itd.

wszystko doszlo - za wyjatkiem wyciagarki WARN 9,5xp
zamawialem 2 doszla jedna
ta druga byla dla kumpla wiec dostal swoja a ja musialem kupic tu - na miejscu

I BARDZO DOBRZE SIE STALO BO:
ORYGINALNY, JEDYNY i NAJLEPSZY WARN 9,5 XP
1. 1 tydzien - awaria pilota - wymiana na gwarancji
2. 6 tydzien - silnik stanal - wymiana na gwarancji
3. ok 4 miesiaca - awaria pilota ;) - wymiana na gwarancji
4. ok 8 miesiaca - silnik kaput, wygieta rolka spinajaca 2 czesci wyciagarki, uszkodzone mocowania - 800zl + silnik na gwarancji

hehehe

co trzeba zaoszczedzic to trzeba ale bez przesady - jak widac karma dziala!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Emu »

Vacek kup sobie trifor, tam nie ma nic co można zepsuć :twisted: :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: kylon »

Na razie się spierniczyła stal narzędziowa czyli Vacka ramię lata i jest wybite. We wtorek urwało się mocowanie do klapy. Dziś pojawiło się jakieś zastępcze ale sworzeń jest już wybity. Chyba będzie ta posypka popiołem :wink:.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: lucjan »

kylon pisze:[...] Chyba będzie ta posypka popiołem :wink:.
ale popielec to już raczej był :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Emu »

...I sypali popiół pochopnie i głowy ogorzały im ze wstydu...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Emu »

mały update do tego wątku: przed wyjazdem w Kaukaz posłuchałem się rad Kylona i Owidiusza. Jak wiadomo kropla drąży skałę nie siła lecz częstością spadania. Wstawiłem sobie zatem profilaktycznie na końcu ramienia dodatkowy zaczep. Na Kaukazie po raz pierwszy doświadczyłem do czego doprowadzają długotrwałe wibracje (w sumie 5 k km przejechane poza asfaltem): m.in odkręcił mi się bagażnik dachowy (6 mocnych śrub na łapach), wykręcały się śruby i nakrętki w różnych miejscach, wypadały wtyczki. Całe szczęście że miałem ten zaczep :). Tak więc posypka popiołem jest :)

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: lecchu »

Podepnę się do wątku, coby było wszystko w jednym miejscu.

Tak sobie zamiarowuję wstawić do swego krążownika ramię na zapas do zderzaka tylnego.
Pyt 1 - Czy da się dorobić takie ramię (uchylne) do zderzaka oryginalnego (to w sumie kawał solidnego metalu - tak na moje laickie oko :D)?
Pyt 2 - Komu zlecacie wykonywanie zderzaków tylnych do J80 w południowej Polsce (ja żem z Krakowa). Chodzi mi o taki zderzak, coby miał uchylne SOLIDNE i dwustronnie podparte ramię na zapas + hilifta + ewe. łopata i zdublowane światełka (bo chyba tak - poprawcie mnie jeżeli się mylę - wymagają przepisy). Chodzi mi o takiego kumatego kogoś, który będzie pamiętał o odpowiedniej odległości między zderzakiem a budą, otworach na hilifta, być może oczkach do wyrywania/holowania.

Czy kaprys, aby taki zderzak był jednocześnie zbiornikiem na wodę techniczną bardzo podraża operację? Wymaga zmiany materiału (na nierdzewkę czy coś takiego) czy czegoś więcej?

pzdr.
L.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Krzysztof »

Kolega Sławek kupił coś takiego http://www.wterenie.pl/4x4,zderzak-toyo ... 80-tyl,664" onclick="window.open(this.href);return false; Dopłacisz pare stówek masz wieszak na koło.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: endurance »

jak w Krakowie to z metalem robi Twardy http://www.pm4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: jezus »

Krzysztof pisze:Kolega Sławek kupił coś takiego http://www.wterenie.pl/4x4,zderzak-toyo ... 80-tyl,664" onclick="window.open(this.href);return false; Dopłacisz pare stówek masz wieszak na koło.
Zderzak zderzakiem...ale te koło zapasowe pod samochodem....porazka pełna...chyba że auto na szuterek raz w roku ...reszta do targania lawety... :mrgreen:

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: lecchu »

A może ktoś z wielkich tego forum złamał by się - i skrobnął nieco, jak taki zderzak miałby wyglądać? Problem w tym bowiem, że taki leszcz jak ja (i pewnie wielu innych mnie podobnych, a bardziej może wstydliwych i bojących się zapytać) nie bardzo wie, na co zwracać uwagę nawet podczas rozmów z ewentualnym wykonawcą zderzaka. A takie kompedium przydałoby się wszak i w przyszłości - [start_wazelina] zwłaszcza, że TLC.org aspiruje do funkcji rzetelnego źródła informacji o TLC[/stop_wazelina] :mrgreen:

Bo mnie już teraz nurtują pytania (chodzi o zderzak tylni):
- czy zderzak ma być z blachy 3mm czy 4mm czy jakiejś innej?
- ile powinno być śrub mocujących do ramy?
- ile minimalnie powinno być odstępu zderzaka do budy? to się jakoś zakłada ogólnie czy zależy od konkretnego auta/budy?
- jakiej średnicy powinien byc trzpień, na którym obraca się ramię dla koła zapasowego (koło typowo off-roadaowe, duże)
- czy trzpień do tego ramienia na koło ma być ułożyskowany? co oznacza, jak czasem w opisach podają, że trzpień przechodzi przez dwa łożyska?

- przyczepy na szekle - czy są one przykręcane do zderzaka - czy poprzez zderzak do ramy bezpośrednio (wszak to za te przyczepy rwie się auto)
- czy ważne jest gdzie są gniazda na hilifta w zderzaku - znaczy czy powinny one się znajdowac w miare blisko przyczepów zderzaka do ramy czy tez moga być w obojętnym miejscu, np na krawędzi przy bokach auta

- czy rzeczywiście trzeba dublować światła tylnie w zderzaku, jeżeli przeniosę się koło zapasowe na ramię (tak gdzieś kiedyś wyczytałem podczas dyskusji o homologacjach na zderzaki przednie, iż panuje taki przepis, ale nie potrafię tego teraz namierzyć)

jak i wiele innych rozterek i wątpliwości, którymi nie chce niniejszym zniechęcać potencjalnego PT Autora "Wyczerpującego sumiennie temat poradnika o tylnich zderzaka do TLC i nie tylko", na którego epistołę rychłe ukazanie nadzieję mam przedświątecznie wielką :D

Pzdr
L.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: lecchu »

Ach zapomniałem o najważniejszym pytaniu:

A czy da się domontować takie ramię na koło do oryginalnego zderzaka w J80? (estetyka jest tu kwestią pomijalną)

Jedna mechanika z tych cieszących się pewną estyma nawet tu na TLC rzekła raz mi była, iże się da. Inny - którego estyma również nie podlega dyskusji (również na TLC) - rzekł mi jednakowoż, że nie, że się da. Że za słabe.

A co Waćpany na to? (Zwłaszcza Waćpany-Mechany :D)

Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: Heniu »

spróbuj bezpośrednio o odpowiedzi tutaj:

http://www.fabryka4x4.com.pl/index.php/ ... 8-zderzaki" onclick="window.open(this.href);return false;

pciepiel
Posty: 35
Rejestracja: 09 maja 2011, 22:46
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: pciepiel »

lecchu pisze: A czy da się domontować takie ramię na koło do oryginalnego zderzaka w J80? (estetyka jest tu kwestią pomijalną)
Kaymar oferuje takie rozwiazanie, czyli pewnie sie da (ale tanio nie jest i osobiscie wole zamontowac kolo do stalowego zderzaka) http://www.kaymar.com.au/vehicles/toyota/80series.php" onclick="window.open(this.href);return false;

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Stalowy tylny zderzak - się chwalę a co

Post autor: farmer »

Witam . Ja tylko tak z ciekawości chciałem spytać do czego są 4-ry otwory w tylnym zderzaku oryginalnym , te na środku . Bo już widziałem tam przykręcony hak , a te blachy nie są za grube .
A co do wieszaka to kiedyś na IH8MUD-zie widziałem jak klient do oryginalnego zderzaka zrobił uchwyt , wszystko schowane było pod plastikiem , tylko wałek do samego wieszaka wystawał , a teraz tego nie mogę znaleźć .Chciałem coś takiego zrobić , niby wałek 30mm powinien wytrzymać .

ODPOWIEDZ