Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: Michalkrk »

wychylny tez sie nadaje ,wystarczy szpejem (plaskownik z dwoma otworami)polaczyc dwie przeciwlegle szpilki ze wspawana np.nakretka po srodku i dziala :D ,to dla tych co maja pozadny wychylny i nie chca kupowac wagi :mrgreen: ,ja niestety z tych co wola inwestowac w pozadne narzedzia do swojego garazu a robota frajde mi sprawia zamiast zostawiac kase u mechesow ,gdzie dobrych jak na lekarstwo a do wawy mi daleko :mrgreen: pozdro ;)

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: estewes »

Michalkrk pisze:ja niestety z tych co wola inwestowac w pozadne narzedzia do swojego garazu a robota frajde mi sprawia zamiast zostawiac kase u mechesow ,gdzie dobrych jak na lekarstwo a do wawy mi daleko :mrgreen: pozdro ;)
dajcie mu wódki,
dobrze gada :wink: :mrgreen:

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: podroze4x4 »

panowie ja mam inny problem niestety- łożysko które kupiłem jakaś pieprzona chińszczyzna jest za luźne obraca się na piaście , i chyba dlatego piasta się grzeje.


ma ktoś używana piastę?? bo łożyska zamówiłem KOYO

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: kylon »

podroze4x4 pisze:panowie ja mam inny problem niestety- łożysko które kupiłem jakaś pieprzona chińszczyzna jest za luźne obraca się na piaście , i chyba dlatego piasta się grzeje.
No cóż

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: podroze4x4 »

tak trudno...

ale nawiązując do tego i piasty to tak apropo chciałem to kupić u Was ale pan powiedział ile kosztuje a po drugie powiedział ze trzeba czekać dwa tygodnie!!!!- wiec zamówiłem w anglii za 1/3 ceny i przyszło dhl-za 4 dni:) - resztę znasz

szkoda ze Wasz sklep tylko fajnie wygląda w internecie a w rzeczywistości nic nie macie na półce- szkoda:(

pozdrawiam

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: LEX »

Kurcze, a po co kupiłeś chińskie łożysko skoro w prawie każdym sklepie z łożyskami masz Koyo i wysyłka za 20zł kurierem na drugi dzień... Ja tak zamawiam wszelkie łożyska i płacę mało.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: kylon »

podroze4x4 pisze:ale nawiązując do tego i piasty to tak apropo chciałem to kupić u Was ale pan powiedział ile kosztuje a po drugie powiedział ze trzeba czekać dwa tygodnie!!!!- wiec zamówiłem w anglii za 1/3 ceny i przyszło dhl-za 4 dni:) - resztę znasz
szkoda ze Wasz sklep tylko fajnie wygląda w internecie a w rzeczywistości nic nie macie na półce- szkoda:(
Demokracja polega na tym, że każdy kupuje tam gdzie chce i co chce. Owszem nie trzymamy wszystkiego na półce bo nie jest to na dzień dzisiejszy możliwe. Gratów jest co raz więcej i staramy się o to aby wciąż to zmieniać. Uszczelniacze, które są popularne leżą w ilości kilkunastu, podobnie łożyska piast itp. Czop piasty, który w ciągu 10 lat się jeden sprzedał niestety nie widniał na stanie. Ktoś zapytał i dziś już leży. Nikt nie jest w stanie przewidzieć sprzedaży danego dnia. Czasem się zdarza, że jedna z motoryzacyjnych hurtowni kupuje wszystkie zestawy do Patrola jakie mamy. Jest 5 dostaje pięć, są dwa dostaje dwa a jak mamy 10 to dostaje dziesięć. Dzwonią z dnia na dzień. Nie mamy też chińskich łożysk i nigdy nie będziemy mieli, nie chcemy też mieć innych chińskich badziewi, które się szybko rozpadają. Taka nasza wizja. Łożyska dodatkowo są takim ustrojstwem, które daje mocno znać o sobie na wiele kilometrów przed rozpadnięciem. Najpierw wyją, potem buczą, a przy tym widoczny jest luz na kole. Do łożysk warto zaglądać raz na jakiś czas. Skorzystałeś z prawa do demokracji i zrobiłeś co uważałeś za stosowne. Kupiłeś chińskie łożyska, zmontowałeś po taniości samemu bez wiedzy i zapłaciłeś ponownie za graty. Twój wybór i jest ok. Mechanik nie założyłby nowego łożyska na rozwalonym czopie. Każdy ma prawo również do zakupów zagranicznych. Czasem są tańsze ale niech coś będzie wymagało reklamacji - życzę zdrowia. Ci którzy chcą mieć spokój i polską fakturę bez zbędnej zagranicznej papierkologii kupują w kraju - ot cała filozofia. Zapewniam Cię, że takich jest większość :wink:. Jeśli coś nie pasuje jest gdzie oddać, jest gdzie zadzwonić itd. Internet jest wielki. Daje ogromne możliwości ale nie zawsze się opłacają.

Istotne jest to aby samochód przygotowany na dalekie wyprawy nie przypominał śmietnika poskładanego z używek i chińskich rupieci bo odbija się to na wyprawie gdzie autku stawia się wysoką poprzeczkę :wink:.

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: podroze4x4 »

Kylon zgadzam sie z Tobą w stu procentach - tylko zawsze mnie irytuje to ze wielkie sklepy , przedstawiciele itp maja wszystko jak zadzwonisz do nich to okazuje sie ze niemaja nic - i to jest bul -wiem ze to inwestycja-ale biznes is biznes

-co do tego ze słychać łożysko to -zgon od momentu usłyszenia do lawety to 50 km -byłem w trasie:)

czop piasty tez kupilem w anglii , wszystko super tylko o 5 mm za mało gwintu nie dalo sie załozyc nakretki kontrujacej


co do mechanikowania to pewnie wiesz wychowałem się na land rowerach-obecnie mam trzy -tak ze wiesz ze każdy posiadacz LR zostaje mechanikiem:))) bo inaczej nie wydoli finansowo:))


- pytanie- jaki jest koszt wymiany uszczelniaczy na piastach w tylnym moscie??- moge liczyc na odpowiedz -bo sezon sie zbliza -a z mostu cieknie:(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: kylon »

Do wielkiego sklepu to mamy jeszcze daleką drogę :wink:. Biznes jest biznes ale trzyma się to co schodzi, a nie leży na półce i blokuje kasę :wink:. Staram się. Gram w totka i może za kilka lat..... Nasz rynek jest ciężki i nie jest wcale łatwo mieć wiele. Chcąc mieć wszystko można łatwo i szybko pójść z torbami :cry:.

Jeśli masz półosie odciążone to piasta wykonana jest podobnie jak z przodu (dwa łożyska, uszczelniacz piasty i półosi oraz uszczelka papierowa).

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Rozbiórka przedniego mostu, wymiana przegubów, filców itd.

Post autor: podroze4x4 »

dziękuje


Zycze wszystkim wesołych świat i jak najmniej problemów z niepsujacymi sie Toyotami:) :P

ODPOWIEDZ