Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: kozi »

naprawdę sporo można wymyślić

może przekaźnik który po przełączeniu [oczywiście tajnym przyciskiem] przywraca układ do stanu fabrycznego natomiast stan niefabryczny to np zasilanie z kluczyka podłączone do klaksonu [przekręcenie kluczyka uruchamia klakson i oczywiście nie uruchamia silnika] ,

jeśli do tego dodamy elektrozawory to naprawdę można jednym przyciskiem przerobić auto w karuzelę :D

ważne, żeby wiedzieć jak to obejść w razie czego

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Kames »

to ja wam powiem nie wiem jak to działało ale widziałem na filmie ,gosc włazi zapala auto niby bez alarmu włancza bieg i zaczyna jechac wtedy samochod zaczyna cały swiecic i nagrany głos uwaga złodziej :!: ,gosc panikuje bo nie wie jak to wyłączyc i daje dyla natomiast powiedzcie kto z was reaguje na alarmy dzwiekowe typu bi bi bru bru ,ja mieszkaw b blokach w 50 tys miescie i nie zwracam juz uwagi na sygnały , a co dopiero w wiek. aglomeracji

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Cobra »

Jednym w aucie rodzinnym mamy coś ciekawszego zamontowanego. Coś w formie telefonu. Na który można zadzwonić i słyszeć kto i co robi w samochodzie. Ten telefon jest podłączony do specjalnego głośnika który nadaję dość głośno... 100 Db...

Nie da się wytrzymać przy takiej głośności...

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: seburaj »

ale co to ma wspolnego z zabezpieczeniem ? telepatycznie wyczuwasz, kiedy złodziej jest w aucie i go wtedy ogłuszasz ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Cobra »

bardziej to jest taki mały dodatek.. który może przestraszyć złodzieja... że pozostawi samochód...

Awatar użytkownika
Dżabar
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:13
Auto: J12
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Dżabar »

Dość popularna sprawa. Telefon współpracuje z alarmem i dzwoni do właściciela jak uruchomi sie alarm. Po odebraniu słychać co sie dzieje w samochodzie. Świetnie nadają się do tego stare nokie np 5110.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Kames »

dzien dobry tu złodziej da nam pan imobilajzer czy mamy gadający samochód spalic :mrgreen: , albo wylatujesz z gaz rurką do złodzieja i dostajesz po pysku rano nie ma zebów i tojoty :mrgreen: co ci z tego ze słyszysz :!: jak połączysz sie z policją -auta juz nie będzie :!: tylko nie odpalenie i rezygnacja nas ratuje lub 20 chłopa na nogach o 2 w nocy :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: seburaj »

Emu pisze:Słuchajcie, zdarzyło mi się leczyc kilku złodziei samochodów, jeden z nich miał na koncie ok. 300 sztuk. Oto co mi powiedział:
- nigdy nie parkuj auta wzdłuż chodnika
nie daje mi spokoju - a dlaczego :?:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: MaxLux »

seburaj pisze:
Emu pisze:Słuchajcie, zdarzyło mi się leczyc kilku złodziei samochodów, jeden z nich miał na koncie ok. 300 sztuk. Oto co mi powiedział:
- nigdy nie parkuj auta wzdłuż chodnika
nie daje mi spokoju - a dlaczego :?:
Mi tez :mrgreen:

moze ... zlodziejowi latwiej zagladnac do srodka idac po chodniku ? a moze latwiej wciagnac na lawete ? ...

Awatar użytkownika
Dżabar
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:13
Auto: J12
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Dżabar »

kames76 pisze:dzien dobry tu złodziej da nam pan imobilajzer czy mamy gadający samochód spalic :mrgreen: , albo wylatujesz z gaz rurką do złodzieja i dostajesz po pysku rano nie ma zebów i tojoty :mrgreen: co ci z tego ze słyszysz :!: jak połączysz sie z policją -auta juz nie będzie :!: tylko nie odpalenie i rezygnacja nas ratuje lub 20 chłopa na nogach o 2 w nocy :mrgreen:
telefon służy przede wszystkim do tego, aby powiadomić o załączeniu alarmu a nie go zastępować. Inne funkcje są tylko mało istotnym dodatkiem.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Pyrka »

W sytuacji kiedy na dźwięk standardowego alarmu ludzkość reaguje albo obojętnością, albo irytacją rozwiązanie, które (przynajmniej na jakiś czas) zwróci uwagę osób postronnych można znaleźć tutaj:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2012, 23:26 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Gałka »

to je dobre! trzeba wieczorkiem nagrać.....
kilka lat temu pod moim domem stał hamerykański krążownik z gadającym alarmem jak ktoś przechodził obok. Dzień i noc. Skończyło się tym, że wkurzony sąsiad przywalił mu cegłą ( było to w niedzielę po mszy....).

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: lecchu »

seburaj napisał(a):

Emu napisał(a):Słuchajcie, zdarzyło mi się leczyc kilku złodziei samochodów, jeden z nich miał na koncie ok. 300 sztuk. Oto co mi powiedział:
- nigdy nie parkuj auta wzdłuż chodnika



nie daje mi spokoju - a dlaczego :?:
Ja mam taką intuicję, iż auta stojącego wzdłuż chodnika - ale z drzwiami kierowcy od strony ulicy - nie da się dobrze obserwować (ani przechodnie z chodnika ani kierowcy z ulicy). A całość akcji odbywa się od strony ulicy (drzwi kierowcy) i złodziej schowany jest za autem, zaś przed wzrokiem kierowców odpowiednim ustawieniem ciała - tym bardziej, że kierowcy przejeżdżających aut mają dużo mniej czasu na przyglądanie się parkującym autom (no chyba że jest korek - ale wtedy pewnikiem nie kradnie się aut tą metodą przy zakorkowanych ulicach).

Pozdrawiam
L.

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Magnus »

Dzię usłyszałem jak to policjant podpowiedział tani monitoring GPS :D
wystar :D czy aktywna komórka schowana gdzieś w niewidocznym miejscu, może być nawet na kartę. Jaki to koszt - -20 zł miesięcznie ? W przypadku kradzieży operator będzie musiał ją namierzyć. :wink: czyż nie prosty i tani sposób na odzyskanie auta?

Awatar użytkownika
Dżabar
Posty: 38
Rejestracja: 16 lut 2009, 16:13
Auto: J12
Kontakt:

Re: Zabezpiecznia antykradzieżowe w HZJ80 - sugestie?

Post autor: Dżabar »

za dwie stówki lub trochę taniej na aledrogo można kupić zagłuszacz sygnałów GPS zasilany z zapalniczki.

ODPOWIEDZ