Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: Adam »

Prośba do posiadaczy FZJ80, w automacie, na południu [możliwie najbliżej Krakowa], chciałbym takie autko zobaczyć - będę wdzięczny za post lub info na PW.

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: lech »


drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: drako »

to auto wisi juz z 3 lata na allegro wiec chyba nie jest to najlepszy egzemplarz

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: lech »

jest jaki jest - @Adam chciał obejrzeć, niekoniecznie zakupić. 8)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: LEX »

No ale na ten z ogłoszenia nie ma co patrzeć. Brakuje całego tyłu kabiny i stan ogólnie jest słaby.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: jezus »

Ale za to ma zbiorniki na 300 litrów gazu....na 1000km styknie....przy tym coś nowu z ceną podjechał bo przez pewien cas był za 19 tysia....

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: Adam »

Dzięki, to 200km - może uda się znaleźć bliżej Krakowa.
BTW autko jest zmordowane ale butla robi wrażenie :lol:

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: lech »

Tutaj masz w Libercu.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

BTW. pooglądać 80-tki można, kupować - raczej nie. Nie widać młodszego niż 1998. Stan i historia - zupełna ruletka. Na tle dzisiejszych aut silnik bez rewelacji, przeprawówka z tego na dzisiaj żadna (gabaryty i masa), na wyprawówkę znajdziesz 5 innych 100-tek młodszych w ślicznym stanie. Chyba ,że dla kolekcjonera.
(Jeźdźcy na J8 niechaj nie czują się urażeni - szanuję wasze odrębne zdanie 8) )

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: LEX »

lech pisze:Nie widać młodszego niż 1998.
No raczej nic dziwnego skoro robili je do 1997 :-)

A do silnika to nie wiem co się czepiasz. 4.5L benzyna raczej dobrze ciągnie tę budę. A jak Ci mało to dokładasz turbo i masz około 500Nm i jakieś 300KM i jakieś 7 sekund do setki :-) Poza tym cokolwiek wlejesz to on pojedzie, bo robiony jest pod benzynę niskooktanową (84-89).

O gabarytach nie wypowiadam się bo to kwestia gustu :-)

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: lech »

Zaznaczyłem, że do jeźdźców nic nie mam. A tu nożyce się odzywają. :lol:

Daj pan pokój z tym sprzętem.
Wchodzę i na dzień dobry wita mnie pozałamywana skóra, wyświechtane drążki, świecąca kierownica, wytarte wykładziny i zapach starocia. Nic to, że w Niemcowni nakręcił ledwie 230 kkm. Ma czternaście lat.

Masa pustego - 2960 kg, trochę szpeju, paliwo i przelatuje lekko przez 3,5 t. Tym czołgiem w błoto? A jakże, lecz...dekadę wstecz :mrgreen: Dzisiejsze trasy rajdów układają Suzuki, nie Hummery. Kąt rampowy tego autobusu wiesza go bezustannie w pozycji merdającego kółkami. Na filmie też.


Robili to to raptem 4 lata, na rynku są pojedyncze sztuki i brak części w używce. ASO nie pozostawia cienia nadziei na koneserach. Ci i tak cierpią objeżdżani i w polu, w lesie czy w mieście innymi zabawkami by dać się dobić śmiechem na stacji paliw.

Na wyprawy i owszem, ale po co, skoro j10 jest przyjemniejsza, mocniejsza, ma dyskretną elegancję i technicznie jest sporo do przodu.

Zaznaczam ponownie, że ich właściciele są czasami przesympatyczni, inteligentni i z klasą, a to powyżej nie jest wycieczką w ich stronę. To jedynie chłodna ocena auta zacnej marki choć z poprzedniego wieku.

A jeśli już oglądać coś przyjemnego na wyprawy - to może takie egzemplarze?

http://moto.gratka.pl/tresc/toyota-land ... 6a98cfa3,1

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: GrzegorzM »

lech pisze:
Robili to to raptem 4 lata, na rynku są pojedyncze sztuki i brak części w używce. ASO nie pozostawia cienia nadziei na koneserach. Ci i tak cierpią objeżdżani i w polu, w lesie czy w mieście innymi zabawkami by dać się dobić śmiechem na stacji paliw.

Na wyprawy i owszem, ale po co, skoro j10 jest przyjemniejsza, mocniejsza, ma dyskretną elegancję i technicznie jest sporo do przodu.
Przepraszam, że co? Co robili 4 lata? :mrgreen: Powiedz to komuś kto był np w Ameryce Południowej np 2 lata temu :mrgreen: Albo niech @Jerzy23 powie Ci o silnikach 1FZFE w Omanie :)
Z tym objeżdżaniem w polu i lesie też bym uważał.Używane zaś części są akurat do benzyny łatwo dostępne - i to nei tylko w USA, gdzie ceny są śmiszne.

Chyba potrzebny jest dla przywrócenia ładu tutaj szybki wykład Prof Czobiego nt LC 120 :mrgreen:

A setka - fajna, rzeczywiście technicznie do przodu, może elegancka. Tylko obie te cechy na wyprawach nie zawsze są pozytywne - i ze względów serwisowych i odbioru społecznego.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: jezus »

Masa pustego - 2960 kg, trochę szpeju, paliwo i przelatuje lekko przez 3,5 t.
:shock: :shock: :shock: .. Ja swoja oszpejowaną po powrocie z błocka ,trapy na dachowym bagażniku ,tył zabudowany szufladami.. ważyłem...miała 2750kg...do tego dodaj butle z gazem 90litrów pod autem.
Częsci...moze nie wszystkie...ale na pewno te co juz kupowałem...w normie...śmieszne mozna powiedziec do cen DupASO... :mrgreen:

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: lech »

GrzegorzM pisze:
Chyba potrzebny jest dla przywrócenia ładu tutaj szybki wykład Prof Czobiego nt LC 120 :mrgreen:
W tym wątku? :roll: A w jakim celu, skoro j12 to cytuję: "duży plastikowy SUV" :lol: z innej półki niż j8 i setka?

BTW. Sporo ludzi włącznie ze mną ma takie dylematy. Czyli co wziąć z palety LC by być do końca zadowolonym. Humorystycznie kończąc - oniemiałem, gdy zobaczyłem krótką setkę made by @Pyrka. Niestety tylko na obrazku 8)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: konus »

Nie no wypowiedzi lecha to humor jakiego na forum dawno nikt mi nie dał. Dzięki. :mrgreen:

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Szukam FZJ80, na południu - do oglądnięcia

Post autor: Jerzy23 »

lech pisze:..

Masa pustego - 2960 kg ..

Jesli mozna prosic :roll: to, skad masz te dane?

Zarowno 80 jak i 100 i 105 z silnikiem 1FZ-FE znakomicie sobie radza zarowno w kopnym piachu jak i w blocie. I to bez zadnych dodatkowych usprawnien typu turbo, lift zawieszenia czy jakies monstrualnie duze opony.

Przewaga 80-tki nad 100-ka jest niewatpliwie przedni most.

@lech moze miales na mysli 80-tke z silnikiem 1 HZ :mrgreen: Bo ten faktycznie w blocie robi tak srednio :wink:
Picture 002.jpg
(151,88 KiB) Pobrany 296 razy

ODPOWIEDZ