Remont Silnika 650 tysi

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Pyrka »

Tu masz silnik 4.2D z '94, drogo 10K - sprzedający jak widzę specjalizuje się w silnikach właśnie
http://moto.allegro.pl/item829365481_si ... pl_94.html

Handlarz: http://moto.allegro.pl/sklep/2126482_automotorhandel

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: jezus »

Remontuj.... i zdawaj fotorelacje...... :mrgreen: .. tylko nie przebij czasowo Kylona 40-ki.

Masz zagwostke i sam musisz decydować.... napewno nie możesz w opcji remontu iść na kompromis i nie robić wszystkiego co powinno być zrobione.... tak jak pisze Kylon.... ale rozebrać można i sprawdzić dokładnie.....

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: MaxLux »

ichmis pisze:No tak ale ja nie chce niczego innego niż hdj - wystarczyło że rok pohasałem i zarażony , teraz jeżdżę gazem 69 ale trochę piździ , zobaczymy mam nadzieje ze nie kucnę :-) , chyba przesadzacie z tymi tysiącami , regeneracja głowicy 1000 , wiec jest juz z korbowodami 1550 , teraz toczenie tłoków i pierścieniowanie bo jeden był pękniety a co do silników to angol to dobra opcja ale silnik moze też być kopa i tam , wiec angol i tak sie przyda na graty a motor dobrze zrobiony to przynajmniej jeden pewnik - najdroższe bedzie doprowadzenie płaszczyzny bloku silnika , obudowe turbiny i kolektor spawamy i niech jezdzi do końca swojego żywota .
Pozdrwawiam
Niestety doswiadczenie uczy, ze takie remonty szybko trzeba powtarzac ...
a w takim przypadku jak u Ciebie bedzie to bardzo kosztowne doswiadczenie - i nie wierz prosze w spawanie glowicy za 1000 pln chyba ze gosc daje pisemna gwarance na pokrycie kosztow pozniejszych napraw wraz z robocizna ...

Kameleon

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Kameleon »

Pyrka pisze:Tu masz silnik 4.2D z '94, drogo 10K - sprzedający jak widzę specjalizuje się w silnikach właśnie
http://moto.allegro.pl/item829365481_si ... pl_94.html
Silnik ze zdjęcia to 1HD-FTE z LC100 a nie 1HD-T z LC80 który jest poszukiwany :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Pyrka »

Użytkownicy tego forum wiedzą już doskonale, że Pyrki nie słucha się w sprawach technicznych bo kompletnie nie ma o tym pojęcia :wink:, ale staram się - jak gość tym handluje można zapytać.
--
Pyrka

Kameleon

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Kameleon »

Pyrka pisze:ale staram się ---Pyrka
I za to masz duży PLUS :D
Ja zaś jestem techniczny i dlatego dobrze się uzupełniamy na forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Krzysztof »

Jak masz długo planowe plany z tym autem to KUPUJ ANGOLA, tak z mojego doświdczenia i poniesionych kosztów przy swojej hdj.

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: lech »

ichmis pisze:... jeden pewnik - najdroższe bedzie doprowadzenie płaszczyzny bloku silnika , obudowe turbiny i kolektor spawamy i niech jezdzi do końca swojego żywota...
...a żywot jego krótki będzie. :mrgreen:

Jeśli myślisz, że na forum sami zieloni siedzą, to się mylisz. Czytasz opinie fachowców - praktyków i możesz im zaufać, bo wiedzę posiadają. Żadnych remontów, tylko wymień sztukę.


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: kylon »

Amorki są fajowe z tego ogłoszenia.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: Patry »


o proszę, sprzedaje Arek z czerwonej Land Krowy, wielce spoko gość :wink:

PS. Kylon, dzięki za panel :wink: tutaj masz adres mailowy mojego znajomego z USA co graty sprowadza, gadaliśmy na Bushtaxi... bynek@optonline.net

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: slawek »

Nie chcę być namolny ze swoimi radami ale posłuchaj tej historii:
- zaprzyjaźniony mechanik przy okazji jakiejś małej robótki powiedział, że 'trochę dymi' i warto sprawdzić wtryski - sprawdziliśmy, lało się z nich i wymieniliśmy na nowe - 1200
- po wymianie przestał dymić ale zaczął brzydko pracować - regulacja pompy, dalej źle więc wymiana kawałka pompy (potem okazało się, że zupełnie niepotrzebnie) - 1300
- dalej słabo chodzi więc pompiarze mówią, że coś nie tak, może krzywe korby, może coś tam - decyzja: zdejmujemy głowicę. Szlif głowicy (była krzywa), wymiana uszczelek góry silnika, itp - ok. 3000,
-dalej chodzi tak sobie więc decyduję się jechać na regulację do Ołtarzewa (polecam Sławka!) - Gość wzruszył się moją opowieścią i wziął ode mnie tylko 500

Razem wydałem 6000 - 7000 tysi i doprowadziłem silnik do stanu, który oceniam na 95%
Jak już skończyłem, to pojawił się w zasięgu silnik z przebiegiem 180k za 7000, w idealnym stanie i z kompletnym osprzętem.

Zastanów się na spokojnie z tym remontem, uszkodzenia w Twoim silniku są znaczne i koszty też będa ogromne ... a przy tym brak gwarancji, że zrobią to dobrze

ichmis
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 01:39
Auto: HDJ 80 1990 650 ty?

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: ichmis »

Co do gwarancji - to naprawiam toyotke w zaprzyjaźnionym warsztacie gdzie mechanik który to robi to mój kumpel . wiec gwarancją jest to ze kiedyś przyprowadziłem do niego gaza 69 i do dziś jeździ ,szef też ma hdj gdzie chłopaki robili remont i to bardzo porządnie - jak coś polecam warsztat w Lublinie .
karolas

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: estewes »

powodzenia, zdawaj relację. :wink:

ichmis
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 01:39
Auto: HDJ 80 1990 650 ty?

Re: Remont Silnika 650 tysi

Post autor: ichmis »

To jutro sądny dzień .
Toyotka już pali , teraz jeszcze elektryka bo alternator był na wykończeniu ale na dniach rozliczenie ,jak będę znał ceny to szczegółowo napisze co i jak .

ODPOWIEDZ