Cisnienie spreżania- problem ze znikaniem oleju...

Moderator: luk4s7

Bullitt
Posty: 81
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:04

Cisnienie spreżania- problem ze znikaniem oleju...

Post autor: Bullitt »

Elo koledzy;

Mam mały problem ze swoją toyką. Generalnie zaczął znikać mi olej. W tempie 1/4 bagnetu na jakiś 500 kilometrów. Silnik 4,5 litra benzyna. Wymieniłem uszczelki pod tą dziwną chłodniczką oleju która znajduje sie w bloku silnika (wszystkie uszczelki łacznie z tymi miedzianymi pod sruby)- bo tam miałem wyciek. Ubytek oleju spadł ale nieznacznie. Jakieś pomysły gdzie jeszcze szukac? Ktos wie czy w tym silniku coś lubi padac na co trzeba zwrócić uwagę w kontekście znikania oleju?

W poniedziałek chcę pojechać na pomiar ciśnienia sprężania. Nie wiecie jakie wartości powinien pokazywać zegar? (w sensie jakie są w nowym silniku).

Pozdr

K.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Nie mam w domu książki więc nie będę strzelał. Diesla znam na pamięć. Dymi coś ? Jeśli tak to na jaki kolor?

Bullitt
Posty: 81
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:04

Post autor: Bullitt »

To jest auto na gaźniku- notorycznie rozregulowanym i bez kata. Przy odpalaniu na benzynie dymi na tak mocno granatowo czarnawo- i śmierdzi wachą jak sie masz wiktor - olejem nie śmierdzi. IMO przelany jest. Natomiast przy odpalaniu na gaźie nie ma wogóle żadnego koloru poza parą. Podczas jazdy nie zauważyłem żadnego dymienia. Wycieków tez poza tym który zlikwidowałem tzn przy tej chłodniczce oleju w bloku...

Sam już nie wiem- Przeciez się ten olej nie teleportuje nigdzie- albo spalanie albo wyciek...

W poniedziałek chce zrobić ten test kompresji- zobaczymy co i jak- byle byśćie tylko podpowiedzieli jakie wartości mają być....

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

I co? Sprężanie jest w normie? Widziałem, że na forum podali Ci już dane. Nie ukrywam że wyleciało mi z głowy. Dziciątko mi mocno choruje.

Bullitt
Posty: 81
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:04

Post autor: Bullitt »

A ja sie rozłożyłem i pojadę dopiero jak stanę na nogi... Ale dam znać jak tylko zmierzę co i jak...

ODPOWIEDZ