Trzeci rząd foteli

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Trzeci rząd foteli

Post autor: Krzysztof »

Kupiłem z anglika trzeci rzad foteli i mi coś nie pasi do mojej. Chyba brakuje mi jakiś dodatkowych mocowań. Dlatego miałbym proźbę do mający takie fotele o fotki jak to w aucie w całości jest zamocowane.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: Krzysztof »

Temat ciągle aktualny :( . Może ktoś będzie uprzejmny i pstryknie pare fotek mocowań foteli aucie telefonem i podeśle na 609 670 242.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: LEX »

Czy w bagażniku na nadkolach masz zamocowane takie pręty do tych foteli? Ja mama akurat te części przykryte zabudową ale na zdjęciu poniżej je widać. Bez tego fotele nie mają jak się zaczepić.

To jest prawe nadkole i na lewym jest podobny:
Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: konus »

Ja w seryjnie 5 osobowej nie mam mocowań ani pod fotele ani pod pasy.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: LEX »

Aha, żeby nie zmylił was ten rysuneczek i strzałka, one akurat przynależą do innej sprawy. Ja mówię o tym pręcie przymocowanym do nadkola trzema śrubami....

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: Krzysztof »

No właśnie , jest jak napisał Konus, nie ma otworów . Ściągnołem wszystkie dywany i dupa. Te wygięte pręty mam na fotelach, ale nie wiem co ma być po rozłożeniu na środku podłogi bagażnika.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: LEX »

Zaraz poszukam...i może coś wkleję.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: LEX »

W podłodze są takie wgłębienia a do nic przykręcone poprzeczki, w które zahacza się fotel...
Po lewej stronie od saperki.

Obrazek

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: LEX »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chyba wystarczy...

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: Krzysztof »

Ok. dzieki , musze jeszcze raz przymierzyć fotel. Teraz wiem na co zwaracać uwage, ciekawe czy będą przetłoczenia na środkowe zaczepy.

raftrans@vp.pl
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:14

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: raftrans@vp.pl »

Witam mam lc 95 prado
okazało się że będę potrzebował więcej niż 5 miejsc, wyczytałem że Toyota nie instaluje mocowań na dodatkowe fotele jeśli nie były skonfigurowane od nowego, moje pytanie brzmi czy mimo to można te fotele dołożyć , jaki jest koszt i czy może ktoś nie ma takich fotelików, dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

raftrans@vp.pl
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:14

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: raftrans@vp.pl »

Witam mam lc 95 prado
okazało się że będę potrzebował więcej niż 5 miejsc, wyczytałem że Toyota nie instaluje mocowań na dodatkowe fotele jeśli nie były skonfigurowane od nowego, moje pytanie brzmi czy mimo to można te fotele dołożyć , jaki jest koszt i czy może ktoś nie ma takich fotelików, dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Trzeci rząd foteli

Post autor: Rokfor32 »

Fizycznie można, ale trzeba pozyskać odpowiednie graty (poza fotelami elementy mocujące do podłogi - trzeba to wyciąć z dawcy i wspawać).

Ale zanim zaczniesz - bujnij sie do swojego aso toyoty, i poproś o wyciąg ze świadectwa homologacji dla swojego auta. Jeżeli w polu "liczba miejsc" będą widełki (5-7) lub dopuszczalne 7 - to po zainstalowaniu (faktura z warsztatu z uprawnieniem do zmian konstrukcyjnych) dasz radę to zalegalizować. Jeżeli w homologacji będzie "5" - to żadna stacja okręgowa nie podpisze sie pod zmianą konstrukcji - a to opinia z okręgówki o zmianach konieczna jest dla WK do zrobienia adnotacji o zmianie ilości miejsc.

ODPOWIEDZ