tapicerka ciągle mokra

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

tapicerka ciągle mokra

Post autor: Emu »

Z przodu po stronie pasażera mam nieustannie mokrą tapicerką. Sprawdziłem szczelność podwozia, wszystko okej. Wystarczy mały deszczyk lub przejazd przez kałużę. Po zdjęciu plastikowej przykrywki na progu drzwi, w rynience w której leżą przewody elektryczne stoi woda, natomisat filc po tapicerką całkowicie wilgotny. Po stronie kierowcy problem nie występuje. Miał ktoś podobnie ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: LEX »

Zatkany liśćmi albo innym syfem odpływ od klimayzacji? To często moczy tapicerkę po stronie pasażera. A jeśli nie to, o sąto zatkane odpływy w progu. Jak się położysz pod samochodem i podłubiesz gwoździem to się odetkają.

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Meris »

mascz szybe na dachu ? moze tam zatkany zlew i woda pod pokrywo scieka .... tez drucikiem ostrozne pszeczyscic dziurką w koncie....

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Emu »

Klimatyzacja raczej nie, bo prawie wogóle jej nie używam. Meris też pomyślałem o tym że woda może ściekać jakimiś kanałami z dachu. Gdzie są te zatkane odpływy z progu ?

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: slawek »

Też mam mokro w tym miejscu i też mam szyberdach. Napisz jak już naprawisz, chętnie naprawię usterkę u siebie ;)

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: jezus »

U mnie jest to samo......ale temat juz się przewiną przez forum..... :idea:
jak masz szyber ......to masz odprowadzenia wody ...takie dwa małe otworki gdzie woda spływa we wnątrz słupków pod spód......przeczyść i pozamiatane..

PS..wtykałem drucik i nie pomogło...tak zapchane na dole...i nadal mam mokro....ale tylko jak długo na deszczu bo na noc pudło pod zadaszeniem śpi..... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Krzysztof »

Ja miałem coś takiego od strony kierowcy. Okazało się ze mam próg pełny wody. Powyciągałem jakieś korki z progu, woda zeszla i o tej pory dywanik jest suchy.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Emu »

Te korki służą właśnie do tych samych celów co w wannie. Początkowo myslalem ze to ta guma sparciala i przepuszcza ale chyba to faktycznie odprowadzenia w progach. Auto sprawdze i temat opisze.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Kwiatec »

jest na to sprawdzony sposób. potrzebny ci ktoś i wąż z wodą. wsiadasz do autka zamykasz drzwi i latarkę dzierżąc w dłoni patrzysz a kolega małym strumieniem polewa zaczynając od najniższych części karoserii. czyli progi i po obrysie drzwi, podszybie uszczelka szyby od dołu i ku górze potem delikatnie po górnej krawędzi szyby przedniej i na końcu szyber. napewno coś znajdziecie. stawiam na źle wklejoną przednią szybę :mrgreen:

aha nie sugeruj się że autko mokre jest z jednej strony sprawdź dokładnie ze wszystkich. jak to cie przerośnie polecam dobry serwis wymiany szyb oni sobie poradzą gdyż czasem jest tak że trzeba odkręcić jakieś plastiki .

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: drako »

u mni byl problem z przednia szyba, dodatkowo lekko szumialo przy duzych predkosciach. Kazalem macherowi od szyb zeby to jakos uszczelnil, wcisnal tam jakiegos srodka/ pianki kleju... cholera wie co to :) troche jak silikon lazienkowy.
Dodatkowo warto wywalic te korki , woda zawsze wejdzie i lepiej zeby miala gdzie uciec.
jak uchylisz tapicerke mniej wieecej w polowie progu jest taki plastikowy korek ( z obu stron)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Kames »

sprawdz nadkole -czesto po przejechaniu po wodzie dostaje sie ona koło zawiasu przez nie szczelne nadkole i spływa na progi

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Rafi »

Oprócz zatyczek w progu są tam też pewnie takie zatyczki w podłodze. Ja je wymieniałem już w dwóch Toyotach, bo nie bardzo spełniały swoją funkcję.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Jerzy23 »

Emu pisze:Z przodu po stronie pasażera mam nieustannie mokrą tapicerką. Sprawdziłem szczelność podwozia, wszystko okej. Wystarczy mały deszczyk lub przejazd przez kałużę. Po zdjęciu plastikowej przykrywki na progu drzwi, w rynience w której leżą przewody elektryczne stoi woda, natomisat filc po tapicerką całkowicie wilgotny. Po stronie kierowcy problem nie występuje. Miał ktoś podobnie ?

ma identyczna sytuacje. Moim zdaniem jest to spowodowane klimatyzacja. Ja jej uzywam permanetnie :mrgreen:

deszcze, kaluze, przejazdy przez gleboka wode w moim przypadku sa wykluczone. Tu niema takich "zjawisk"

Y

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Emu »

jezus pisze:U mnie jest to samo......ale temat juz się przewiną przez forum..... :idea:
jak masz szyber ......to masz odprowadzenia wody ...takie dwa małe otworki gdzie woda spływa we wnątrz słupków pod spód......przeczyść i pozamiatane..

PS..wtykałem drucik i nie pomogło...tak zapchane na dole...i nadal mam mokro....ale tylko jak długo na deszczu bo na noc pudło pod zadaszeniem śpi..... :mrgreen:
Słuchaj to chyba jest to. Ostatnio auto stoi niejeżdżone i dalej jest mokro, więc to jest na pewno nieszczelność dachu - prawd. w okolicy szyberdachu. Szukałem tych małych otworków pod spodem w okolicach prawego słupka i za cholerę nie mogę ich znaleźć. Czy możesz to sfotografować i wkleić fotę ?, może nie w tym miejscu szukam...

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: tapicerka ciągle mokra

Post autor: Meris »

moze to pomoze zorientowacsie...
Załączniki
Clipboard01.jpg
(42,51 KiB) Pobrany 262 razy

ODPOWIEDZ