przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: Emu »

Po włączeniu świateł postojowych i potem mijania, przygasają diody na panelu klimatyzacji, zegarku i radiu. Jadąc w pełnym słońcu zupełnie nie widać w jakiej pozycji jest klima - muszę gasić światła żeby rozjaśnić LEDy. Czy taki był zamysł konstruktorów ? Jak to obejść ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: LEX »

Taki jest zamysł konstruktorów. Najczęściej światła zapala się jak jest ciemno, więc te diody by dawały po oczach w nocy. Kiedyś przeglądałem schematy i z tego co pamiętam to łatwo można się tego pozbyć, ale wtedy w nocy by ci ostro świeciły, więc w sumie nie warto.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: jezus »

W sumie dobry pomysł z tym przygasaniem aczkolwiek konstruktorzy nie znali przepisów które obowiazuja na ten czas w tym kraju...i faktycznie w dzień panel sterujący jest mało widoczny . :evil:

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: slawek »

Zwróć uwagę na pokrętło do regulacji jasności oświetlenia deski - może masz za bardzo skręcone?

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: Emu »

slawek pisze:Zwróć uwagę na pokrętło do regulacji jasności oświetlenia deski - może masz za bardzo skręcone?
Pokrętło jest na maxa i dalej nic nie widać :(. Zastanawiam się jaki efekt dałoby wymiana diody w panelu AC - na silniejszą lub np. - czerwoną.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: Emu »

LX450 pisze:Kiedyś przeglądałem schematy i z tego co pamiętam to łatwo można się tego pozbyć, ale wtedy w nocy by ci ostro świeciły, więc w sumie nie warto.
Wtedy sobie przygaszę pokrętłem, no nie :roll:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: Emu »

W koncu zlikwidowałem sobie to przygasanie, ale nie wyjaśnię niestety krok po kroku jak to zrobić bo robił to elektryk samochodowy. W każdym razie lampki nie rażą w nocy zupełnie, natomiast w słoneczne dni wszystko super widać ! Polecam wszystkim włascicielom J8 ten zabieg.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: przygasają diody na konsoli przy włączonych światłach

Post autor: LEX »

Patent jest dość prosty. Jak nie zapomnę to opiszę.

ODPOWIEDZ