problem z dystansami - pomocy!!!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: konus »

40kkm to 40 tysięcy km :mrgreen:

Córce nie pomagaj do matury :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: Boryś »

LX450 pisze: (...)oraz
12mm/skok 1.5/19mm na zewnątrz

i te drugie mogłyby pasować. Weź nasadkę 19mm i sprawdź czy wchodzi w otwór w dystansie...
no właśnie umówiłem się z tym kolesiem że podjadę z dystansami i przypasujemy te 19tki - oby pasowały bo albo będę miał dystanse albo koła na sprzedaż :)

Dzięki za linka :) w dodatku gość jest ze śląska :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: kylon »

Boryś. To tylko 3 czy 4 tyś tys km. Opony raczej Ci nie znikną, a w terenówce nie bez kozery jest szpilka z nakrętką bo to pewniejsze rozwiązanie. Śruby stosowane są w osobówkach. Szpilka się nie wyrwie tak prosto jak gwint ponieważ od tyłu jest spłaszczona co daje jej dodatkowe oparcie. Zadzwoń może do gości co dorabiają dystanse z ET Tuning i być może mają takie nakrętki. Jeśli to nie pomoże to zostaje Hofmann.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: LEX »

A może zorganizujemy kupowanie grupowe tych dystansów, które ja zamawiałem. Przy obecnym kursie dolara i czterech czy pięciu kompletach (po 4szt oczywiście) gość na pewno opuści do 600zł za 4 sztuki.

Ja sam jestem zainteresowany, bo ostatni klient tak je chciał, że musiałem swoje własne z kół odkręcać. Więc jeden chętny już jest :-) No chyba, że w jakimś sklepie są aluminiowe za 600zł to nie ma co sobie głowy zawracać.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: Boryś »

LX450 pisze:(...) No chyba, że w jakimś sklepie są aluminiowe za 600zł to nie ma co sobie głowy zawracać.
Ty chyba żartujesz :lol:

Jak szybko by taka paczka mogło dojść jakbyśmy ją już zamówili? terminy mnie gonią :)

@Kylon - jeszcze jest kwestia spalania - bede miał auto wypelnione gratami, bagażnik na dachu i przyczepę z motorem - ssanie bedzie pewnie około 16-17 litrów/100km
Szosówki by mi trochu obniżyly wydatki benzynowe :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: kylon »

Koło 20 -tu :wink:. Jechałem kiedyś HZJ78 do Kulmbach. Zapakowany z przyczepą palił 20. A autko miało wtedy ze 2 lata.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: Boryś »

o matko :(
ale z drugiej strony jak jechaliśmy dość mocno wyładowani (4osoby + 1tona sprzetu) do tunezji to paliła około 15tu.

W każdym razie jestem coraz bardziej przekonany do tego żeby na podróż asfaltową założyć szosówki :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: kylon »

Robisz oszczędność na całej trasie 450 PLN więc sprawdź czy te ruchy nie są tylko pozorne :wink: bo dystanse, koła, szpilki, nakrętki też coś kosztują. I tak założyłem nierealnie dużą oszczędność paliwa w obliczeniach.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: Boryś »

no to wygląda na to ze jak sprzedam cały komplet kół to lepiej na tym wyjdę.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: LEX »

Taka paczka wysyłana jest przez USPS, więc w ciągu 3-4 dni już jest w Polsce. A potem w Polsce jest przetrzymywana około 10 dni zanim trafia na pocztę. Niestety tak jest. Ilekroć sprawdzam numery przewozowe to paczka trafia do PL po paru dniach a potem cisza przez ponad tydzień.

Są to takie same dystanse jakie kupił ode mnie Izzy i jeździ na nich chyba ponad rok czy nawet więcej. On sporo tras robi 'z buta' więc jeśli u niego robią to u Was też.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: Boryś »

za 600 zeta to bym sie na to pisał.
Może wrzucisz takie info na dział giełdowy że chcesz zamowić i czy są chętni.
rozumiem że ty też chcesz więc brakuje nam 2 lub 3 kompletów do zniżki? :)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: problem z dystansami - pomocy!!!

Post autor: LEX »

To faktycznie tak zrobię. Zaraz wrzucam info w dziale giełdowym wraz z wszystkimi szczegółami. Jest nas dwóch, więc w sumie jeszcze ze 2 osoby by się przydały.

ODPOWIEDZ