Straight pipe. wydech przelotowy

Moderator: luk4s7

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: galon »

Koledzy, jutro umówiony jestem na przeróbkę wydechu w mojej śwince. W zamyśle mam prostą rurę zaraz za pierwszym tłumikiem rozprężnym. komin kończył się będzie tuż przed tylnym kołem, czy ktoś z Was już robił tego typu przelot w 80tce? Jak to wygląda od strony hałasu, czy da się wytrzymać? Głównie tym się martwię, a pytam bo nie wiem jak się zabrać do remontu układu, wycinać i wstawiać przelot, czy też odtwarzać tę "pokręconą" hydraulikę?:) za wycięciem stoi jeszcze jeden argument, dodatkowy zbiornik na paliwo od chevy p30, który mieściłby się prawie idealnie w miejsce koła zapasowego , gdyby właśnie nie końcowy odcinek układu wydechowego...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: LEX »

Jaki silnik? Benzyna? Diesel z turbo czy bez?

Generalnie chyba najgłośniejszy będzie diesel bez turbo. W benzynie zlikwidowanie tylnego tłumika raczej znacznie nie zwiększy hałasu, zwłaszcza jeśli katalizatory i główny tłumik są w dobrym stanie.

W dieslu z turbo, właśnie turbina sporo tłumi, więc też nie będzie wielkiej różnicy...

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: galon »

silnik 1hd-ft.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: fobos »

Mam w 70-tce taki wydech. Kończy się po 1 metrze rury takim małym tłumikiem pod progiem od strony pasażera. W połączeniu ze świstem turbiny brzmi super. Trzeba tylko umiejętnie podgazować :wink: 8) :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: kylon »

Ostatnio zamontowaliśmy wydech Tecinoxa do autka typu Nissan Y61 i jest super. Kwestia odpowiedniego przeliczenia całości co by sobie nie pogorszyć. W przypadku auta z turbiną jest to istotne. Te tłumiki Tecinoxa są drogie ale fajnie autko brzmi i co najważniejsze dostaje kopa. Do swojej Toyki mam ale nie ma czasu zamontować. We wtorek montujemy Tecinoxa Dadarkowi 8) .

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: misiekG »

kylon skrobnij cos o tym wydechu do 100, zanim zaczne myslec o zbiorniku

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: galon »

w takim razie będziemy wycinać ;) na przeliczaniu wydechów się niestety nie znam, jeśli cokolwiek się pogorszy, to wrócę do oryginału. No i ciekawe, czy u mnie też zaśwista jak u Fobosa :roll: wrzucę fotki jak już będzie po operacji, no i może jakieś audio, oczywiście jak zaśwista :D :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: kylon »

misiekG pisze:kylon skrobnij cos o tym wydechu do 100, zanim zaczne myslec o zbiorniku
.

Marcin ogarnia wydechy. Klient z Patrola jest zadowolony po kilku dniach użytkowania. Jakość wykonania jest z górnej półki. Francuzi byli u nas i oglądałem zdjęcia co robią i jakimi projektami się zajmowali. Muszę powiedzieć, że kopara mi opadła. Mam też wydech do swojej Navarki i Toyki ale wciąż brak czasu. Koszty całego układu od portek nie małe. Podobne do Black Widowa :mrgreen:.


Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Straight pipe. wydech przelotowy

Post autor: konus »

Taki mam. Głośność troszeczkę podniesiona.

ODPOWIEDZ