HZJ80 reanimacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: mopar »

u kylona : wyprawa4x4.pl , toyota radosc, allegro, JC.....
ps.mam kompletne sprzeglo w super cenie... wiadomosc na PW

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

Dziś dotarły zestawy naprawcze Terrain Tamer dla główki, zwrotnic i piast przedniego mostu oraz 1 zestaw na piastę mostu tylnego bo więcej importer nie miał :mrgreen: i zaproponował żebym poczekał 3 miesiące na następny transport części :lol: .Rajmund zabiera się do pracy i jak wszystko będzie dobrze to za 2 tygodnie pierwsze testy HZJ80 :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18033
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: kylon »

Chyba 3 tygodnie, a nie 3 miesiące :mrgreen:. Raczkujemy i nie jestem w stanie jeszcze na szybko ogarniać np, że w ciągu 2 tygodni sprzeda się 5 kompletów na 4 samochody w kraju :wink:. Obiecuje poprawę :wink:. Podczas mojego pobytu w Rumunii coś znowu dotarło więc zobaczę co tam jest i dam Ci znać. Za 3 miesiące to przychodzi kupa gratów drogą morską. Na co dzień uzupełniamy lotniczo w 2 tygodnie. Czasem przychodzi w 4 dni :shock:. Nie wiem od czego to zależy. W dniu wyjazdu mieliśmy telekonferencję z TT i będzie niebawem znaczne zwiększenie dostępności gratów 8).

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

kylon pisze:Obiecuje poprawę :wink: i dam Ci znać.
:mrgreen:
Szukam przyzwoitych amortyzatorów do seryjnego zawieszenia.Znalazłem Rancho RS5000 (270zł/szt) oraz Koni Heavy Track (450zł/szt) jako lepsze zamienniki seryjnych amorów :wink:
Czy Dobinsons lub OME ma w ofercie amorki do auta bez liftu zawieszenia :?:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18033
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: kylon »

Każde amorki z zestawu możesz zastosować do seryjnego zawieszenia. Kupując dziś takie amorki masz furtkę na przyszłość gdybyś chciał jednak zmienić zawieszenie.

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

Problem w tym że seryjne sprężyny będą już -1" a może i więcej :?
Dobinsons czy OME przeznaczone do liftu 2" dadzą sobie radę z lowriderem :?:
:mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18033
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: kylon »

Dadzą ale moim zdaniem lepiej poczekać uzbierać i kupić sobie całość jeśli masz padnięte sprężyny. Każdy dodatkowy szpej w aucie tylko pogrąży problem.

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

kylon pisze:lepiej poczekać uzbierać i kupić sobie całość jeśli masz padnięte sprężyny.
Jak mocno padnięte są sprężyny po 280 tyś km i 13 latach użytkowania to nie wiem :|
Plan co do samochodu jest otwarty,plan minimum to BFG MT 265/75r16 i dobre amortyzatory a jeśli dojdzie do tego zderzak i wyciagarka to cały HD zawias :mrgreen:
I choć HZJ80 to bardzo fajne auto to Nixon zawrócił mi w głowie wizją HJ61 i zaczynam kombinować jak by tu .... :mrgreen:

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

mopar pisze:mam kompletne sprzeglo w super cenie...
Dzięki Mopar,już jest u mnie 8)

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: mopar »

na zdrowie 8)

Kameleon

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: Kameleon »

Dziś po kuracji ruszyłem w pierwszą trasę :mrgreen:
Bak do pełna,265/75r16 BFG MT, trochę autostradą i trochę po wioskach razem jakię 400km.
Nawet przy klapniętym zawieszeniu jechało się fajnie,silnik fajnie ciagnie pomiędzy 2 a 3tyś rpm.
Średnie spalanie 12,5l /100km. :wink:
Następne w kolejce będzie nowe zawieszenie żeby jeździło się wygodniej i bezpieczniej :mrgreen:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: HZJ80 reanimacja

Post autor: BigU »

znaczy się :) nie szkoda ci ??
:mrgreen:

ODPOWIEDZ