Pompka paliwa przy filtrze

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: slawek »

Zdaje się, że pada mi (albo już padła) pomka przy filtrze paliwa - czy to jest element rozbieralny? Czy to można naprawiać? Ponoć tam jest jakaś membranka?
Czy ktoś z kolegów z tym walczył?
Kolega - mechanik proponuje mi wymianę całej podstawy filtra na nissanowski ale chyba by mi serce pękło ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: kylon »

A co się dzieje i czemu tak kolega mechanik twierdzi? Jeśli odpowietrzenie baku jest zapchane można sobie pompką wachlować od us.. śmierci :wink: . Wytwarza się podciśnienie w zbiorniku które cofa paliwo. Efekt jest taki, że po paru dniach postoju auto nie odpala.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: slawek »

No właśnie tak się dzieje ;), mozna pompować 15 minut i nic. Kiedyś też trochę to trwało ale w końcu się pompowało.
Jak sprawdzić i ew oczyścić to odpowietrzenie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: kylon »

A po odkręceniu korka wlewu paliwa słychać zasys :?:. Korek ma tajny otworek, który powinien być drożny 8)

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: slawek »

Przy otwieraniu korka zawsze słychać ssanie powietrza ale zaworek w korku działa (sprawdzałem przytykając do ust - trochę trzeba pociągnąć).
Z zapalaniem nigdy nie ma problemu, nawet po długim postoju - problem się objawił przy grzebaniu przy wtryskach i próbie odpowietrzenia układu (paliwo się cofnęło przy wyjeciu wtrysków)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: drako »

u mnie jest to samo przy kazdej wymienie filtra sobie mowimy " trzeba to zrobic "
,ostatnio po krótkiej debacie stwierdzilismy ze po prostu wsadzimy na przewod reczna pompke " na wezu" taka gumowa za pare zl i problem bedzie rozwiazany raz na zawsze.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: slawek »

No właśnie mechanik użył przy mnie takiej ręcznej pompki ostatnio i chyba się w niej zakochałem ;)
Ale wracając do tematu - czy ta fabryczna jest jakoś naprawialna?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: kylon »

Wymieniasz na używkę i masz problem z głowy. Istotne jest tylko czy jest podgrzewacz paliwa czy nie w mocowaniu filtra. Natomiast jeśli pompka przetłacza paliwo czyli na końcu twardnieje to szukałbym problemu gdzie indziej.

Awatar użytkownika
michus
Posty: 20
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:42
Kontakt:

Re: Pompka paliwa przy filtrze

Post autor: michus »

Też zapowietrzał mi się układ paliwowy. Był duży problem z odpalaniem. Wymieniłem pompkę na drugą i to samo. Ale to nie pompka była wadliwa. Okazało sie ze jeden z metalowych przewodów paliwowych przy zbiorniku paliwa był tak skorodowany że doszło do jego perforacji. Naprawa przewodu załatwiła temat. Pompka w 90tce nie jest rozbieralna. Jej obudowa jest zaprasowana na podstawie filtra.

ODPOWIEDZ