kolektor wydechowy do HZJ80?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy do HZJ80?

Post autor: GrzegorzM »

@LX450 - orientowalem sie w genuinach, nie genuinach, magna i borla, zawsze wychodzi porownywalnie - i to nie za kompletny wydech, a tak chce od razu robic. Borla wychodzi najtaniej - ok 600, ale nie za calosc. Do tego grat sredni do wyslania, ze wzgledu na dlugosc dwururki

pisalem juz tu - http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=11&t=1477

z usa sciagalem caly dyfer, wiec szlak przetarlem, ale z wydechem nie mam cisnienia i rozwazam rozne opcje, a kurs dulara jest mniej ciekawy teraz

@konus

chcialbym jak najblizej orginalu, zaczynajac od dwururki po ostatni tlumik, choc moze byc 1 kat, bo mam w tym miejscu prog do ramy. Ma byc cicho! po to mam benzyne :mrgreen: Wazne tez oczywiscie zeby z lambda wszystko ok, wydaje mi sie ze moze sprawiac problem. z czego robi? jaki tryb pracy? zostawienie fury w Warszawie - bez problemu. Bo trzeba obejsc to ramie od progu. dzieki za propozycje i jestem baaardzo chetny do skorzystania

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy do HZJ80?

Post autor: LEX »

No borla i magnaflow oferują chyba tzw. cat-back czyli wydech zaczynający się za kataliatorami. Ale mają też w ofercie wydech zaczynający się bezpośrednio za kolektorem wydechowym.

Nie spodziewaj się, że do FZJ dostaniesz coś lepszego od fabrycznych kolektorów. Silnik, który ma 6 cylindrów w jednym rzędzie bardzo mocno rośnie podczas nagrzewania się. W dodatku rozszerzalność temperaturowa aluminium jest inna niż stali czy żeliwa. Zwróć uwagę na to, że otwory w fabrycznym kolektorze są jajowate i to sporo. Po prostu głowica i kolektor potrafią się wydłużyć niemalże o centymetr po nagrzaniu. Wiele osób w USA próbowało zamawiać i spawać sobie kolektory, niestety zawsze pękały, zwłaszcza jak się jeździ w terenie. Jest jednak firma w Australii, która za chyba 700 australijskich wykonuje żeliwny, dwuczęściowy kolektor wydechowy, ale z wyjściem na turbo. Jedyny, który nie pęka.

Ja bym nie ruszał kolektora w FZJ, tylko zrobił/kupił wydech począwszy od katalizatora. Sam mam katalizator Magnaflow, który nowy kosztuje $50 (u nas 700zł haha) i jest wyśmienity. Nareszcie nie mam żadnych błędów. Mam też drugi (bo kupiłem dwa), ale nie wiem czy go sprzedam czy może ojcu wmontuję do terrano, bo ma coś słabe wyniki spalin...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy do HZJ80?

Post autor: konus »

Praca wygląda tak że podjeżdżasz autem i mówisz co dokładnie chcesz, odbierasz po robocie, wszystko jest na miarę spawane tak jak chcesz. Wykonuje z czego chcesz jednak najlepiej z kwasówki bo na dłużej Ci styknie. Cena tak naprawdę zależy od ceny tłumików, katalizatora, rurek.

Mam też znajomego co by Ci mógł wygiąć wydech na zimno, wtedy nie ma spawów jest to jedna rurka ale cena pewnie koło 3000zł.

Taniej mokotów, drożej Piastów.

Awatar użytkownika
GrzegorzM
Posty: 180
Rejestracja: 24 lut 2008, 19:33
Auto: FZJ 80
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy do HZJ80?

Post autor: GrzegorzM »

Szczesliwie kolektor caly, problemy zaczynaja sie pozniej od dwururki (cos tam widac na tym schemacie walkera z innego watku, ale oczywiscie z bledem to narysowali :evil: )


Wlasnie juz bym zrobil jedna rura, ale ci fachowcy ktorych znam wymiekaja na pierwszym elemencie - diabelnej wygietej dwururce idacej do pierwszego katalizatora.


Konus, jesli mozesz pusc mi namiar na tych ludzi, pogadam i wkrotce w to wchodze. Jesli ten gosc od "liczenia" wydechow ma doswiadczenie sportowe, to ufam mu :mrgreen:

mam nadzieje ze jego robota wystarczy na dlugo i nie bede musial znow jak ostatnio w Kurdystanie dospawywac kawalkow rur :oops:

i tesknie do ciszy 8)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: kolektor wydechowy do HZJ80?

Post autor: konus »

Ok już masz PW.

ODPOWIEDZ