Słabe światła.

Moderator: luk4s7

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Słabe światła.

Post autor: jezus »

To nic nowego że hdj 80 ma strasznie podłe światła tzw. krótkie.
Same lampy mam prawie nowe, zamienniki.
Jakieś propozycje innych żarówek co by pasowały w miejsce starych.
Długie wspomagam panelem ledowym, ( nie zawsze bo jakoś sobie radzą) ale krótkie to jakbym przy świecach jechał :evil:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: kylon »

Ja zakładam Philipsa Night coś tam plus 60%. Nie staje się jasność ale jest lepiej.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: jezus »

kylon pisze:Ja zakładam Philipsa Night coś tam plus 60%. Nie staje się jasność ale jest lepiej.
Idę na zakupy.....

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: jezus »

Zapodałem Philipsa plus 150%... w garażu świeci jaśniej, zobaczymy w realu po zmroku.

buła lx450
Posty: 104
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:19
Auto: LEXUS LX450 vel( Toyota FZJ80)
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: buła lx450 »

Ja założyłem do swojego firmy M-tech PowerTec Platinum +130% porównywalne z Pchilipsami Osramami i innymi markowymi, ale za kilka złociszy i dają radę :idea: tu mały teścik z nata :idea: na tej podstawie je kupiłem :idea: opakowanie duo za 33zł :mrgreen: https://youtu.be/ejvgidSVob4 podkreślam że nie sprzedaje żadnych żarówek i tym podobne 8) też szukałem w miarę dobrych i się na tknąłem na ten test porównawczy(jest testów więcej z tymi w roli głównej) :idea: powiem wam że jest normalnie bez żadnych fajerwerków, no ale ta cena robi wrażenie :mrgreen: nie jak firmówki za zylion złociszy i po 4rech miechach zdychają :twisted:

frank_lucas
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2017, 06:52

Re: Słabe światła.

Post autor: frank_lucas »

A może prąd gdzieś ucieka, przekaźnik, włącznik świateł, przełącznik kierunkowskazów.
Zmierzyłbym napięcie na wtyku żarówki.

Jabar
Posty: 105
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:38
Auto: FZJ80
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: Jabar »

ponoć dużo daje wymiana okablowania na nowe, ewentualnie zastosowanie żarówek z kombajnu (ale ja mam wersję US która ma trochę inne kostki do lamp i tam wchodzą żarówki które kupiłem u dealera John Deer), świecą elegancko, xenon to to nie jest ale przyzwoicie widać.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: jezus »

Na obecnych żarówkach jest okay, niebo lepiej od poprzednich.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: luk4s7 »

Panowie i panie - tutaj coś konkretnego na temat żarówek LED. Mnie wszystko przekonuje i nawet bym zignorował brak homologacji gdyby nie 600zł za komplet...

http://www.wyborkierowcow.pl/wiadomosci ... k-h4-test/

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: Mirekk »

Ten test jest niemiarodajny.
Nie można porównywać najtańszych, dostepnych na rynku żarówek (cyt.:"Tygodnik „Motor” przeprowadził dokładny test oświetlenia jednego z markowych zamienników LED do żarówek H4 – wykorzystał produkt Philipsa (X-tremeUltinon LED H4), kosztujący niemało, bo 600 zł za komplet dwóch żarówek. Zestawił je ze zwykłymi H4, które kupimy w większości marketów za 4 złote. ") z żarówkami, które z założenia cenowego powinny być supech-duper.
Miałem swego czasu bunt co do ceny żarówek samochodowych. Jesli pamiętacie, w czasach kiedy mówiło sie duzo o tzw. "ekologii" i zabraniano używania zwykłych żarówek z drutem wolframowych na rzecz "ekologicznych" <sarkastyczny ton> świetlówek pełnych elektroniki i metali ciężkich, ceny oświetlenia samochodowego wzrosły nagle kilkukrotnie. I nagle za 2 żarówki H7 - wtedy akurat takich używałem - musiałem zapłacic 99,99 PLN. Szlag mnię trafiał, wiedząc jakie sa rzeczywiste koszty produkcji tychże. Dlatego eksperymentowałem i w końcu wróciłem do tych droższych niż 4 pln za sztukę. A dlaczego? A dlatego, że były mało żywotne to raz, a drugie, że to co sie działo w kwestii kształtu oświetlanego pola, równomierności oświetlenia, czy samej barwy jako takiej, to były czary. Zdarzało się, że dwie kupione w tym samym momencie zarówki z tym samym logo i parametrem świeciły nie tylko z inną mocą, ale inną barwą i jedna dawała światło bardziej skupione niż druga.
Dlatego, jeśli ktos pisze, że porównywał żarówkę za 4 PLN z żarówką za 300 PLN (Ja prdlę, co tam może kosztować 300 PLN, w takiej żaróweczce?), to lepiej skończyc czytać już w tym momencie. Dalsza lektura jest stratą czasu.

Edyta dodaje po chwili, że test pokazał w zasadzie tylko tyle, że poza inną temperaturą światła, prawie sto razy droższa żarówka, polepsza widzenie tylko o - nie zaryzykuję spróbować - 20%? Niby te 20% to jednak nie tak mało, ale jednak nie 10.000%, jak by sugerowała cena...

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: Bananczyk »

Cena ledów Philipsa już tak nie boli jeśli weźmiemy pod uwagę ich żywotność.
Zastanawiałem się nad nimi, jednak zniechęciły mnie ewentualne problemy związane z brakiem homologacji.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: luk4s7 »

A kto i kiedy sprawdza homologację żarówek? Rozumiem jak by się okazało że świecą w cały świat jak tanie chinole z Ali. Te jednak mają strumień świetlny jak trzeba.

Co do zarzutu że test zestawia wypasy z najtańszymi - nie jest to pełen test kilku czy kilkunastu produktów a szybkie porównanie. Nie oczekujmy więc zbyt wiele.
Jeśli zaś chodzi o zakupy żarówek to ja kupuję na stacji benzynowej co tam akurat jest. W LC mam zregenerowane klosze i żarówki od ponad 4 lat wciąż te same (mijania i drogowe, pozycyjne były wymieniane) i świecą na tyle dobrze że nie mam parcia na więcej.
Może mam dobry wzrok a może po prostu niskie wymagania albo jeszcze inny aspekt.
Led to przyszłość i tyle. Niestety w nowych autach „przepalenie” żarówki = koszt nowego reflektora. I to dopiero jest dramat.

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Słabe światła.

Post autor: Bananczyk »

luk4s7 pisze:A kto i kiedy sprawdza homologację żarówek? Rozumiem jak by się okazało że świecą w cały świat jak tanie chinole z Ali. Te jednak mają strumień świetlny jak trzeba.
Czasami Policja? Trafisz na kumatego gościa i po dowodzie. Led bardzo łatwo odróżnić od żarnika tym bardziej jeśli siedzi w furze która ma swój wiek. Dodatkowo w przypadku kolizji lub wypadku może to być okoliczność łagodząca w drugą stronę.

ODPOWIEDZ