[K] część do mechanicznej wyciągarka

Moderator: luk4s7

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

[K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Do ori windy mechanicznej do 80-ki szukam koła zębatego które jest napędzane ślimakiem.
Nr. części 3813160180 ale pokazuje że niedostępne, dostępny jest za to ślimak, który u mnie dość dobrze wygląda.
Może ktoś ma dojście lub ma taką windę w częściach a koło jest w miarę dobre.
Dorabiać zapewne się nie bardzo opłaci..... :(
Przykładowe foto, ale moja wygląda podobnie.... :(
jezu4x4@tlen.pl
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: plum76 »

hej
Jak będziesz chciał to będę miał zaraz nr tel do człowieka z Warszawy który dorabia koła zębate.
Osoba z polecenia, Browar Warecki nie raz się u niego ratował jak taśma produkcyjna im stanęła . Zapytać o cenę myślę że warto, szczególnie, że towar niedostępny.

PAweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Pytaj jak możesz. Część jeszcze działająca, ale przy rozłożeniu windy na części pierwsze aż się prosi o wymianę.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: plum76 »

http://www.janusznawrocki.pl/index.php?s=2
Gadałem z kims kto ma pojęcie o kołach zębatych.
Na pewno musisz wysłać wszystko , pewnie z obudową.
Tanio nie będzie bo koła ślimakowe robi się z brązu. U ciebie jest to pełne koło z tego metalu a nie sam wieniec.
paweł

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Przetrawię temat, ostatecznie podjadę do warsztatu. Jeszcze podpytam w 3mieście, ale też liczę na jakieś ori ....
Zastanawiam się czy był by sens dorobić i zahartować z metalu, czy była by znacząca różnica w cenie.
Teoretycznie to wszystko powinno działać w oleju.... jak uda się ponownie uszczelnić windę i olej nie wycieknie ;-)

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Takie coś znalazłem przypadkowo.
https://www.amayama.com/en/part/toyota/3813160180
Dziwne bo na forum USA ktoś podał kilka dni temu cenę ponad 1tyś $ za szt.
Na innej stronie ( magazyn w Japonii ) pokazuje 750 $
@Kylonku .... weź no się wypowiedz... ;-)


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: kylon »

Obie te firmy działają tak że klikasz a oni dopiero sprawdzają czy jest. Jeśli masz farta bo mieli więcej na półce to Ci się udało. Ja tak kupowałem graty do zrobienia automatu w J7. Na zielono. Wpłacasz do koszyka a oni dopiero szukają. Jeśli chodzi o mnie nie znależli. Oddają Ci kasę bez problemu ale jesteś w plecy na przewalutowaniach dwa razy po mało atrakcyjnych kursach.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Dlatego przy zielonym jest że wysyłka na 90%..... dobre , i takie na czasie w związku z ...... ;-)
Sprawdzę ile będzie kosztowało dorobienie z mosiądzu i może ze stali na naszym podwórku.

To moje chrupki... :(
Obrazek
Obrazek

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Okazało się że dwa kilometry ode mnie jest warsztat który robi takie cuda. Właściciel 46-ty rocznik :-) i pracownik nie wiele młodszy. Maszyny lata zapewne 70 i 80-te. Robię komplet, czyli ślimacznicę i ślimaka plus tuleje podpór bębna. Uszczelniacz za kilka dni z Arabowa ma przylecieć, bo jest o kilkadziesiąt zł droższy od podróby w PL. Także jak szaleć to szaleć. Pewnie taiej by wyszło kupićnowego warna elektrycznego ... :-)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: plum76 »

Napisz potem ile koszt dorobienia kół.
Pomyls czy od razu nie zmienić sposobu łączenia wału ze ślimakiem.
Mój mechanik twierdzi, że prosi się to o wielowypust. Ja mam wątpliwości bo patent z jedną śrubka jako zabezpieczeniem mi pasuje.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

U mnie była ori przetyczka na wylot, oraz dwie tej samej średnicy śrubki wkręcone po okręgu (nie ori). Teraz dam tylko ori przetyczkę. W 80-ce są trzy wały, dwa wielopusty. Jeden od strony pto, drugi od strony wyciągarki. Środkowy wał jest podtrzymywany dwoma podporami. Ile dorobienie ?, sama zębatka( ślimacznica) około 1500 zł plus materiał. Materiał to brąz, około 70 zł za kg. Ile wyjdzie kilogramów?, nie wiem, ale około 8-iu wyjdzie. :? . Ślimak około 1100 zł plus materiał, jakaś odmiana stali. Za tydzień się zobaczy ile umoczyłem w błocie, a to dopiero połowa kosztów..... :mrgreen:

Obrazek

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Pytanie nie łatwe bo ilu użytkowników tyle opinii.

Jaki olej do wyciągarki zalać ????

W manualu podobno że zwykły przekładniowy, ale też było w innych postach że 400/600W

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: plum76 »

Ja uzywam dedykowanego do przekładni ślimakowych w przemyśle o lepkości 600.
Nalanie go latem wymaga podgrzania bo jest jak gęsty miód. Ślimak podobno szybko się nagrzewa wiec gęsty olej nie przeszkadza.
Masz jednak rację, że w manualu jest info o zwykłym hipolu.

Sam wybierz, kwestia jak często tam będziesz zaglądał. Ja wymieniam co 3-4 lata.
Inna sprawa, że nie łatwo kupić olej o lepkośi powyżj 300 w małych pojemnikach.

Zapytaj Pana od kół zębatych, myślę że ci zrobi dobry wykład.
Paweł

tu masz jakąś małą dyskusje https://www.cnc.info.pl/olej-do-rzeklad ... 65822.html

Orlen robi coś takiego ORLEN TRANSOL 320 olej przekładnie przemysłowe 5L. No i cena znośna.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: [K] część do mechanicznej wyciągarka

Post autor: jezus »

Właśnie pan fachowiec leje hipol do ślimaków nawet kilka razy większych od mojego ślimaczka i użytkowanych przemysłowo.
Mój mechanik chce mnie nalać olej 85w/140
Osobiście bym nalał coś gęstszego tak jak piszesz, 600w

Moje nowe puzzle.
Wyszło 2800zł za komplet plus jeszcze wyrównanie bieżni na bębnie wyciągarki.
W sumie kilka dni roboty i trzeba było dorobić koło zębate ( 28 zębów) by wyskrobać uzębienie brązowej ślimacznicy..
Tak się może wydaje ale jest sporo przy tym roboty i trzeba mieć wieeele lat doświadczenia.
Także gdyby ktoś potrzebował to jest fachowiec, ma odpowiednie maszyny i odpowiednie narzędzia by powielić puzzle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ