łożyska tylny most gdzie kupić?

Moderator: luk4s7

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

Witam wszystkich potrzebuje łożysk ataku uszczelniacza i śruby tylny most, gdzie kupujecie?
jakie symbole tych łożysk?
dzięki z góry za odpowiedzi
auto fzj 80 rok 1995 po lifcie

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: Rokfor32 »

W piekarni? :wink:

Łożyska kupuje się albo w sklepach z łożyskami, albo w sklepach ze szpejem do samochodów terenowych - albo w ASO.

Część łożysk da się kupić w ogólnych sklepach z łożyskami - ale część to wzory zastrzeżone, i można się sparzyć. Cyferki w symbolu łożyska potrafią definiować niuanse jego budowy, na tyle istotne - że łożysko nie będzie pasować (bi jedna z cyferek inna - gdzieś tam poza głównym symbolem).

Na marginesie - jeżeli masz do wymiany łożyska ataku - to łożyska kosza również. to się nie zużywa oddzielnie, i wymienia się całość. W takiej sytuacji zamawia się zestaw naprawczy - wychodzi to taniej.

ps - Jeszcze dolicz sobie tuleje rozprężną. I - bez urazy - ale albo poczytaj, jak się te dyfry skręca - albo oddaj to komuś - kto potrafi je poprawnie złożyć.

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

bardzo dziękuję za doskonale sformułowaną i treściwą odpowiedż wszystko już rozumiem,hip hip hurra!!!!

ichmis
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 01:39
Auto: HDJ 80 1990 650 ty?

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: ichmis »

Sklep z łożyskami w Lublinie np Kami albo bezpośrednio w KOYO , trzeba szukać u przedstawiciela i co do tego co pisał Rokfor - dobrze je złożyć bo błędy drogo kosztują
Nowy dyder w Toyocie 10 tysi plus wat :)

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

witam w nowym roku wszyskiego dobrego wszystkim na forum,
pozostało mi zapytać bo łożyska dobrałem orginalne w sklepie wyprawy mechanik który zajmuje sie podobnymi autami powymieniał tylko mam rozterke bo szum łożysk ustał definitywnie ale przy prędkościach 80-1120 słychać takie delikatne wycie z mostu czy ma tak być czy ma być absolutna cisza.
pozdrawiam serdecznie'
witek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: kylon »

Ma być cisza:
- zapytaj mechanika jaki ustawił luz między zębny. Niech poda Ci konkretną wartość.
- czy sprawdził ślad zazębienia?
Jeśli auto jeździło długo ze złym ustawieniem to koło mogło się już zużyć i nic mu już nie pomoże.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Jak Kylon napisał. Przy zbyt długim używaniu przekładni z wywalonymi łożyskami jest to już nie do ustawienia - pomaga wymiana na nową przekładnie ... :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: LEX »

Wyjąca przekładnia jest osłabiona. Jednak jeśli masz samochód w automacie (czego nie wiem) to powinieneś dać radę sobie z tym wesoło żyć. Tylna przekładnia ma 9" więc sporo wytrzyma nawet jak jest lekko nadwerężona.

U mnie poprzedni właściciel jeździł na stałe z zapieczonym wisko, przez co rozdupczył totalnie przenią przekładnię. Miała luzy i wyła jak stary tramwaj. Wymieniłem łożyska, sam ustawiłem dyfer (czego nie polecam, chyba że na serio wiesz jak to robić) i nadal sobie lekko wyje. Było to 10 lat temu...

- przednia przekładnia jest mniejsza
- lubię jeździć na czerwonej kresce
- 2 lata jeździłem na kołach 35", pozostałe 8 lat na 33"
- w wakacyjne wyjazdy samochód ciąga pod górkę łączną masę 3100-3200kg

A mimo wszystko uszło mi na sucho. Jeśli tylko tylny dyfer jest dobre złożony (masz zdjęcia śladów zazębienia?) to przy lekkim wyciu wyciągniesz jeszcze 10 lat życia. Chyba, że masz skrzynię manual, wyczynowe sprzęgło, koła 35" i ciśnienie na taplanie się w błocie, to wtedy może być gorzej.

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

witam, dzięki za podpowiedzi wszystkim już sie ugadałem z mechanikiem ma zaglądnąć jeszcze raz zastanawiam sie czy to nie przedni most bo tam nie zaglądałem bo tylne łożyska tak wyły że mogły zagłuszać wszystko inne,
a może ktoś wie jakie powinno być obd chciałbym podpiąć toyote do kompa
auto jest w automacie fulltime rocznik 1995 r po lifcie to znaczy z tym nowszym grilem z przodu,
pozdrawiam
witek

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: proto »

witek_z pisze: może ktoś wie jakie powinno być obd chciałbym podpiąć toyote do kompa
Pod maską powinien być schemat podciśnień i informacja o OBD, ale powinieneś już mieć OBD2
W sprawie "wycia" to do sprawdzeni masz jeszcze reduktor :mrgreen:

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

mam obd 1 pod maska puszeczka z napisem diagnostik, taki na 22 piny, kupiłem dzisiaj przejsciowke na obd2 na allegro mam nadzieje ze sie da zalukac do wnetrza toyki

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Wątpię.

Obd1 diagnozuje się na kodach migowych. Tylko część testerów obd2 potrafi przetrawić kody migowe i wyświetlić ich numer - ale po pierwsze nie są to skanery z dolnej półki, a po drugie jest to zabieg o tyle bezsensowny, że zbędny. Zliczenie mignięć lampki zajmuje parę chwil, i nie jest trudne.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: plum76 »

tu jest pokazane jka to zrobic: https://www.youtube.com/watch?v=do7ulTOvQPc
przerabiałę oststnio wiec potrzebne jeszcze będzie długopis i karta aby zapisać numerki. Kody są wyświetlane w odstepach co 5 sek jak pamietam.

witek_z
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:10

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: witek_z »

wielkie dzięki za pomoc jeśli mogę poprosić o jeszcze jedną rzecz a mianowicie między innymi dlatego chce ja podpiac bo chodzi o to ze spalanie czasem licze jest ok a czsem nawet 30 litrów przed miesiącem wymieniłem nową instalacje stag 300 po zakupie wymieniłem wszystko tzn, kable ,świece,palec wymieniłem sonde lamde bo stara była martwa i upalona,nie chcę tak wymieniać wymieniać bo to nie ma sensu myśle że jak podepnę to może komp coś wyświetli może wykasowanie błędów pomoże?
opony na zimę mniejsze 265/70/17r zdemontowane orurowanie i chak i raczej na pusto jeżdże, kompresja pobija dobrze ponad połowe tak 3/4 scali ,co to może być może ktoś coś podpowie.
pozdr
witek
ps a może ktoś zna jakiegoś speca od toyot na płd/wsch polski
aa i jeszcze jedno jak odpali i chodzi na benzynie zanim włączy sie gaz to wali z rury taką mieszanką nie dopalonej benzyny lub coś w tym rodzaju może to ma jakiś wpływ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: łożyska tylny most gdzie kupić?

Post autor: Rokfor32 »

Te silniki potrafią łyknąć pod 30L.

Jeżeli w spalinach czuć niespalone paliwo, to oznacza że któryś cylinder jednak nie pracuje. Plus brak katalizatorów może też być, acz tu akurat zaraz po rozruchu nie ma to znaczenia.

Ja rezyduje w Starym Sączu - możesz podjechać.

ODPOWIEDZ