Zapalanie 1hd-t

Moderator: luk4s7

DzejDzej
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2015, 21:53

Zapalanie 1hd-t

Post autor: DzejDzej »

Cześć wszystkim .... mam takie pytanko odnośnie zapalania samochodu z silnikiem 1hd-t. Na początku było wszystko ok...kilka wypadów w teren i mam problemy z zapalaniem samochodu....a dokładniej zapalanie na pochyłym terenie... Jak samochód stoi na równym (płaskim) zapala od dotyku, gdy tylko stane nawet na równym ale pochyłym...przekręcam stacyjke i słysze terkotanie rozrusznika (tryyyyyy tryyyy) a czasem w ogole zero reakcji. gdy wyjade na równe (palskie) problemu nie ma odpala od strzała... zjade na pochyłe tryyy tryyy tryyy ... co to moze być ??mieliscie juz taki przypadek ?? co prawda mam Patrola ale z silnikiem 1hd-t :) z góry dzieki za wszystkie porady :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: kylon »

Luźny kabelek rozrusznika. Nie mam pojęcia ale coś co się luzuje pod wpływem przechyłu. Albo luźna cela w akumulatorze i na przechyle robi zwarcie.

DzejDzej
Posty: 12
Rejestracja: 14 gru 2015, 21:53

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: DzejDzej »

myslalem zeby wyjac rozrusznik i dac do sprawdzenia ale skoro działa na rownym to chyba ok jes... hmmm a moze jakiś przekaźnik czy coś ?? jest coś takiego ?

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: Zbowid »

Jak Ci @kylon pisze o kabelku, to sprawdź najpierw kabelki...a później zastanawiaj się co to przekaźnik i gdzie :)

tramp
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2014, 21:06
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: tramp »

Sprawdź klemy obu akumulatorów.Podwijałem miedzianym drutem zacisk przy akumulatorze ponieważ raz rozrusznik kręcił a raz nie.

Zbowid
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: Zbowid »

Drut - rozwiązanie na miarę XXI wieku :) :) :)

tramp
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2014, 21:06
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Zapalanie 1hd-t

Post autor: tramp »

Zbowid pisze:Drut - rozwiązanie na miarę XXI wieku :) :) :)
Oczywiście nie dla wszystkich .Mam daleko w d.. XXI wiek.

ODPOWIEDZ