Zmielony reduktor w opcji z PTO

Moderator: luk4s7

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: expart »

Witam,

mam problem - w niedzielę zmieliłem reduktor w swojej toyce (FZJ80). Samochodzik jest wyposażony w mechanika - w związku z czym ma reduktor z PTO. Oczywiście dokupienie reduktora "z klapką" graniczy z cudem. W związku z tym mam pytanie - czy ze zwykłego (bez klapki) reduktora mogę przełożyć flaczki do mojej obudowy?

Po drugie - czy reduktor z FZJ 96 rok (skrzynia 343) różni się czym od reduktora z roku 94 (skrzynia 422)?

Za wszelkie informacje będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
expart.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: plum76 »

Pytanie lekko z boku, a co zrobiłeś takiego że rozwaliłeś PTO, nie masz zabezpieczenia przeciążeniowego?
Pytam na zas bo tez mam mechanika.
paweł

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Re: Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: expart »

Nie mam pojęcia co się wydarzyło. Jechałem po czarnym ~70km/h, pojawił się gwizd, który przeszedł po kilometrze w gruchotanie i stanąłem...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: Rokfor32 »

Zapewne olej się skończył ... :mrgreen:

flaki możesz przełożytć do swojej obudowy - z jednym zastrzeżeniem: wałek wejściowy jest zdaje się inny (wielowypust) - acz nie jestem do końca pewien, wieczorem sprawdzę w epc jak to wygląda). Jeżeli tak jest - to ten wałek musi się dać uratować z Twojego reduktora. Reszta bebechów jest taka sama.

expart
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2015, 14:49
Auto: FZJ80 94'
Kontakt:

Re: Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: expart »

Oleju dawno nie kontrolowałem, więc całkiem możliwe..

Jakbyś mógł rzucić okiem to byłbym zobowiązany :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zmielony reduktor w opcji z PTO

Post autor: Rokfor32 »

Podrzuć dla pewności vin auta.

Z epc wychodzi - że wałek wejściowy reduktora jest taki sam dla FZJ z małą skrzynką - co i z dużą. Ale nie pokrywają się do końca oznaczenia roczników - rysunki reduktora obejmują cały okres produkcji modeli, ale skrzynka A343F była montowana dopiero od '95.

Ale - masz duże szanse na ocalenie starego swojego wałka - on nie jest monolityczny. Koła zębate są nakładane - więc wielowypust na wałku nie powinien ucierpieć - nie od zatarcia przekładni :wink: Szanse że masz ten walek zdrowy bym oceniał na minimum 90% - wiec nie ma źle :wink:

ODPOWIEDZ