pompa DENSO - HELP

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Znalazłem dużo informacji z tego linka do serwisówki od Konusa. Do samej regulacji pomp jest 24 str.
Naszczęście żonka jest tłumaczem francuskiego :lol:
Jest to trochę w innej formie, bo nie ma tabel, ale jest rozpisane z parmetrami na maszynie. Będą musieli bazować na tym. Ściągam to do kompa, drukuję i zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: konus »

Fajnie jak to przetłumaczycie to wklej i podwiesimy dla potomnych.

z_power
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2008, 14:22

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: z_power »

Jeśli Koledzy sobie życzą to udostępnię manual do 1HDFT w języku Szekspira ;) Potrzebne tylko miejsce na upload ~50MB.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Dane są ok. I okazało się że po zapięcu pompy na maszyne jest jeszcze :cry: :cry: czepnięty "zawór regulacujny przestawiacza kąta wtrysku". Nie jest to drogie 120 zł.Tylko trzeba czekać na ściągnięcie dwa tygodnie i ponoć załatwi to tylko Mabi.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Gałka »

mabi - to tam gdzie była robiona moja. Inne zakłady naprawcze pomp kupują części u nich.
Czy będziesz ustawiał u nich czy sam?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Mam koło siebie dobry warsztat polecony mi przez kumpla, zrobili mu już kilkanaście pomp i nie miał z nimi żadnych problemów. Dają gwarancje i nie warjują z cenami.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

No i stało się. Pompę musiałem posłać do Mabi. Wiem że Kylon pisał żeby im nic nie dawać, ale wyczerpałem możliwości na miejscu. Mam nadzieję że skończy się pozytywnie jak u Janka. Bosch nie mógł ją ustawić według tych danych. A tak na marginesie to Mabi to teraz DIESEL-SYSTEM Sp.zo.o.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

No i dupa. Mabi odesłało pompe nie zrobioną, choć powiedzieli że jest ok. (wolne obroty 1200 ,silnik idzie twardo,nie działa przestawiacz kąta wtrysku a zwracałem im uwagę że bosch nie mógł go ustawić) Wywaliłem już 3 tysiaki. Jestem o krok do sprzedania auta. O dziwo :shock: mam dwóch klientów którzy dają mi 38 000 od ręki. Nie wiem co robić. :(

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: slawek »

Daj jej jeszcze szansę Krzychu ;), tojka Ci się odwdzięczy jak już zrobisz tą pompę ;)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Nie mam już sił by walczyć z moją hdj. W sumie na każde 1000 kil które zrobiłem dołożyłem 1000 na naprawy(w sumie dołożyłem 8 koła). Nie wiem może następnemu nabywcy robię prezent ale naprawa pomy rozwaliła mnie doszczętnie. Zamieniam się długiego parcha 4.2 .skóra ,klima ,7 os.+dopłata dla mnie. Choć nie ukrywam że będę szukał z powrotem hdj, ale bez ciśnień z mojej strony, na spokojnie jak się trafi fajna sztuka. Teraz wiem przynajmiej na co patrzeć .

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: konus »

Pomyśl jak świetny musi być ten parch skoro dajesz swój niesprawny samochód i jeszcze kasę dostajesz.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Nie mam zamiaru kłocić sie na forum'' nad wyższością świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi''. Ale w swoim urzytkowaniu aut 4x4 Nissan jak narazie jest ok. Przewineło mi się troche aut glównie japończków i narazie auta nissana jak dla mnie, w mojej ocenie były najmniej awaryjne.Nie chcę wywoływać kłótni ale ciężko o pożądną hdj w Polsce. Wiadomo ze Patrol przy Hdj to toczki, ale niestety potrzebuję auto do jazdy a każda awaria w hdj to postój nie wiadomo jak długo... Francek ma podobną opinie.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 07:54 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: konus »

Ja również nie dyskutuje o wyższości hdj na nissanem tylko poddaję w wątpliwość słuszność rozwiązania że za uszkodzone auto ktoś Ci daje inne sprawne i jeszcze dopłaca. Takie rzeczy tylko w erze.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Ok. to gdzie mam wysłać tą pierd...ą pompe. Dajcie namiary na warsztat który umie naprawić Denso. Czy dalej wysyłać do mabi?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: MaxLux »

Spytne jeszcze Arka gdzie sie takie pompy naprawia w Krakowie ...
A przed sprzedaza Toyki 2 razy sie zastanow :roll:
Ja bym jeszcze powalczyl z ta pompa - ewentualnie kupic uzywana z dobrego silnika

ODPOWIEDZ