pompa DENSO - HELP

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Tak Alwi, a coś z nimi nie tak?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Dziś zadzwonili że można odebreć Toyote. Kazałem zrobić jeszcze pełą diagnostyke silnika. Powiedzieli że motor w super stanie, jedynie co można poprawić to końcówki wtrysku. Zgodzilem się. Koszt za robotę, włożenie pompy, diagnostyke silnika +końcówki 2600 pln. Pompe włożyli niby poprawioną przez Mabi. Mówiłem im żeby sobie ją sprawdzili na maszynie ale powiedzieli że pompa jest zrobiona i będą odrazu montować i ewentualnie doregulują na aucie. No i efekt jest taki że silnk pracuje dobrze do 1800 obr potem idze twardo jak cholera i znow miękko pow. 3000 obr/min. Także tradycyjnie nie dziła prawidłowo w pompie przestawiacz kąta wtrysku. Jako że kazałem zrobc pełą diagnostyke nie ma głupigo piepszenią z silnikiem coś nie tak. No i najdziwniejsze znów miałem dwóch kupców na samochód, wtym jeden z prcowników serwisu. Auto oczywiście nie odebrałem, będą naprawić dalej. :evil: :evil:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

Jeszcze wierzysz w ten cudowny hiper mega ultra najwspanialszy i jedyny dzisaskurwajapierdole :mrgreen: model Toyki. Czy to tylko ja mam ten jeden felerny :wink: egzemplarz :?:
Panie to co było dobre dawno poszlo w pi....c do Afryki i Rusów. Tu zostały truchła :wink:
i dopiero jak wlożysz rolkę siana ( ja np. 25-30 kola ) to Toya zacznie jeździć- nie ma przebacz.
A jak już zacznie to zaraz znowu cos się zesra .... :wink: tak już jest.
Bogu dziękuję, że akurat ta gehenna mnie ominęła.
Chętnie natomiast wymienię kilka ciepłych słów na temat silniczków sterujących blokadami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


....żesz je....na, zas,,,,na kure.....a ich mać czy tam nać :mrgreen: :wink:
Pzdr i życzę wytrwałości

Znany ze swojej milości do HDJ 80
Franc

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Moja wiara w hdj jest mocno nadszrpnięta, ale z tą pompą dokończe . Jak sie będzie dalej srało to sprzedam, chętnych do kupna nie brakuje. Nie jestem fanatykiem, tym bardziej że mój stary nissan pickup zap.....la całymi miescami na siebie i na mnie i jedynie czego się domaga to ropy. Smietnik sprzedany????

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

Absolutnie i ciągle nie :mrgreen:
Tylko, że ja drogo chce i nie zamierzam opuszczać :mrgreen:
Jeść nie woła to i niech stoi :D

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Patry »

umyty ? odszczurzony ? pachni ? to dawaj te fotki... popatrzymy... :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

Zaraz- teraz jedzie do Mopara coby przegląd zrobił i wyrychtował wszystko co trza.
Nawet chyba rozrząd wymienimy coby ewentualny przyszły posiadacz przez jakis czas miał spokój z bolidem :)
Myślę, że po Świętach będzie ok.

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: potrzeba »

francek pisze:Zaraz- teraz jedzie do Mopara coby przegląd zrobił i wyrychtował wszystko co trza.
Nawet chyba rozrząd wymienimy coby ewentualny przyszły posiadacz przez jakis czas miał spokój z bolidem :)
Myślę, że po Świętach będzie ok.
Wróci od Mopara to już nie będziesz chciał sprzedać :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

No nie wiem..... Znowu worek pieniędzy .......
Ja się nie przywiązuję do samochodów :) Ja je użytkuję - one po prostu wożą moją głowę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

A za ile hdj jest do wzięcia. Może pomogę sprzedać. Wszystkich co mi zawracają dupe że bym sprzedał mogę odsyłać .

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: potrzeba »

a widzisz ... trochę uczucia i się odwdzięczają :lol:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

Moja jest za 65 koła. Do negocjacji oczywiście.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Pompa poraz trzeci będzie wyciagana z auta. Kolejni fachowcy nie posłuchli mnie, zaufali regulacji którą wykonała Mabi. No i wielka czarna dupa. A mówiłem im żeby sprawdzili sobie pompe na maszynie zanim ją wsadzą do auta. Mało tego ja jako klient musze im udowadniać że silnik pracuje nie prawidłowo (spalanie stukowe). Pomału zaczynam mieć tego dość i chyba skończy się to niezłą zadymą. Ogólny koszt naprawy dochodzi do 5000 pln.
I nima czym jezdzić :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: francek »

Współczuję :cry:
Moja jest na przeglądzie i czuję, że również zdrowo beknę ......

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: pompa DENSO - HELP

Post autor: Krzysztof »

Jak Masz porządnie zrobione to człowieka :wink: nie boli jak płaci. Ale to co sie dzieje z moją pompą to juz jest przegięcie :evil: .

ODPOWIEDZ