pompa wody

Moderator: luk4s7

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

pompa wody

Post autor: Karson »

ciekło coraz bardziej i bardziej.. dość narażania toyki :!: wyciek płynu zlokalizowany, powodem jest uszczelka pompy wody.
teraz pytanie. do tej pory cały układ chłodzenia zachowywał się perfekcyjnie, temperatura była stabilna (w połowie skali) i nigdy nie odnotowałem jej skoków :wink: czy powinienem wymienić pompę wody z uszczelką czy samą uszczelkę?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pompa wody

Post autor: kylon »

Jeśli pompa jest git to zostaw ale w tym autku jest na tyle sporo roboty z tym i cena pompy nie powala że zrobiłbym całość włącznie z rozrządem jeśli jeszcze nie był ruszany.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Re: pompa wody

Post autor: Karson »

zauważyłem, że roboty przy tym mało nie jest, pompę mam już na wierzchu. najprzyjemniejsza jest śrubka na samym dole plastikowego dekla osłaniającego rozrząd :mrgreen:
sam rozrząd robiony był 15kkm temu więc troszkę za wcześnie żeby go ruszać :wink:

Bartek1
Posty: 139
Rejestracja: 18 lip 2013, 12:21
Auto: LC LJ70 '91, LC HDJ 100 '01
Pajero 1 '91 2,5 TD
Pajero 1 '90 2,5 TD (soft top)
Kontakt:

Re: pompa wody

Post autor: Bartek1 »

Aby nie zaśmiecać, podepne się pod temat.
Od tygodnia z komory silnika słyszałem ostre tarcie, takie chromotanie(w zalezonsoci od obrotow roznie to narastalo, a czasami to i nic nie słyszałem). Te tarcie powoduje takie moce drganie i opór, że odczuwam to na pedałach. Poszła szybka diagnoza, to sprzeglo wiskotyczne sie trze i dlatego tak hałasuje. Wczoraj szybka wymianka na nowe, lecz diagnoza nie trafiona :(. Dziś rozłączałem poszczególne paski i cały hasłąsuje na pasku pompy wodnej i alternatora/vacum. Kolejna diagnoza pompa wodna, dodatkowo ma spory luz odczuwalny, na kole pasowym juz coś koło 0.5 cm. Rozpinałem wszystkie paski po kolei, aby wykluczyć coś innego.
Pytanko: jaka pompka,
AISIN jest montowana oryginalnie, bo o takiej właśnie myślę?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18026
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pompa wody

Post autor: kylon »

Aisin to oryginał.

ODPOWIEDZ