lift LJ 70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Nie masz co się krygować. Tu nikt za coś takiego nie wycina ani nie daje ostrzeżeń. To super. Kiedyś był ten problem bo sam generalny importer na Europę nie chciał mi ich sprzedać. Dlatego miałem same sprężyny bez amorków.

Przy sześciu cm już warto kilka rzeczy pozmieniać. Może komuś nie przeszkadzać ale samochód jest poważnym czterośladem i geometria przedniego zawieszenia idzie w kosmos. Wał też dostaje po dupie oraz łożyska na wyjściu z reduktora. Kierownica sama nie wraca ponieważ kąt wyprzedzenia zwrotnic jest daleki od ideału. Patrole też jeżdżą z liftami 10 cm i dają radę ale z punktu widzenia mechaniki wszystko zaczyna się tam rozpitalać. Działają prawa fizyki, których nie da się oszukać. Oszukują się sami nawzajem goście zakjładający same sprężyny i amorki.

Mam pomysła. Założę sobie do testów takowe :wink:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Post autor: Heniu »

kylon pisze:Nie masz co się krygować. Tu nikt za coś takiego nie wycina ani nie daje ostrzeżeń.
To cieszy nie wszędzie tak jest :wink:

Co do liftu zgadzam się z jednym żaden z nich nie wybacza kiepskiego stanu mechaniki auta i napewno mu w tym nie pomoże :) , ja akurat wszystko miałem co niezbędne porobione i nie odczuwam z tego powodu jakiegokolwiek dyskomfortu po zmianie zawieszenia na większe. A tak przy okazji są już dostępne mimośrody do LJ przed 90 rokiem ?bo jak szukałem to nikt miał

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Przysyłaj w ciemno ;-)

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Post autor: Heniu »

Chyba wkradło się małe niedopatrzenie, ja sam szukałem i do tej pory nie znalazłem mimośrodów do Lj przed 90 rokiem (patrz znak zapytania :wink: ) i chyba nikt nie ma tego w ofercie :( , Dobinsons również. Co do generalnego przedstawiciela na Europę to ktoś wprowadził Cię w błąd nigdy takiego nie było i nie ma , jest to wbrew polityce dystrubucji firmy, która stara się otwierać w każdym kraju przedstawicielstwo i ostatnio z mocnym naciskiem na współpracę pomiędzy nimi. Być może dystrybutor od którego brałeś zawieszenie był jednym z pierwszych w Europie i dlatego przywłaszczył sobie takie miano.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Prawdopodobnie tak było. Ktoś zawsze był pierwszy :wink: Teraz biorę Dobinsona od kogo innego bo ma lepszy stok i ceny :wink:

Tak samo nie ma mimośrodów do Toyki po 90 roku.

Lena
Sąd Koleżeński
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2009, 18:15
Auto: KZJ73

Re: lift LJ 70

Post autor: Lena »

hej,
Po lifcie +2" mojej 73 wyszlo ze przewody hamulcowe warto by przedluzyc.
Robil to juz ktos moze? Mozna je dostac w orginale, jakies zamienniki?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: MaxLux »

Lena pisze:hej,
Po lifcie +2" mojej 73 wyszlo ze przewody hamulcowe warto by przedluzyc.
Robil to juz ktos moze? Mozna je dostac w orginale, jakies zamienniki?
Cze Lena, ;)

U mnie po zmianie amorow poprawil sie wykrzyz wzgledem orginalnego OME i tez byl problem z przewodem hamulcowym z tylu - wystarczlo przespawac blaszke z mocowaniem tego wezyka do ramy i juz bylo OK

ale jak stan wezykow zly to tez warto wymienic

Pozdro

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: hashid »

a co za amor wstawiłeś Maxiu?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: MaxLux »

hashid pisze:a co za amor wstawiłeś Maxiu?
Bilsteiny B6 (w tamtym sezonie) - i... caly czas jeszcze robia :)

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: darn123 »

Co do liftu mojej lj z 86 roku.Zakupiłem ponad dwa lata temu i zamontowałem amortyzatory Amada i sprężyny Dobinson +2 cale.Dzisiaj mechanik uświadomiłnie że coś jest nie tak.Autko na podnośniku,ośki wiszą luźno tak ,że sprężyny można wyciągnąć(ok 10 cm z przodu mniej z tułu).Przód koliduje z synchronizatorem.Co mi podpowiecie? Za długie smortyzatory?Co z tym zrobić.Wymienić je ,czy wymodzić jakieś podwieszenie mostów?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: kylon »

Koliduje ze stabilizatorem a nie synchronizatorem ;-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: Rokfor32 »

Podpowiem, żebyś sobie bardzo dokładnie obejrzał ramę i mosty wokół mocowań amorów.

Tak długie musiały przy dobiciu robić za odboje - a to generuje gigantyczne siły udarowe w miejscach mocowania. Zwykle tak ustawione auto po czasie ma te mocowania po prostu powyrywane.

Awatar użytkownika
darn123
Posty: 187
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:45
Auto: Był LJ 70 jest hzj73
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: darn123 »

kylon pisze:Koliduje ze stabilizatorem a nie synchronizatorem ;-)
Przejęzyczyłem się :oops:
Czyli konieczna wymiana amortyzatorów.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: kylon »

Nie znam się ale:
- albo amorki są za długie
- albo sprężyny za krótkie w stanie spoczynku

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: lift LJ 70

Post autor: Heniu »

Od ponad 10 lat mam taki lift ,mam też stabilizator przedni i nic nie koliduje. Przebieg przez ten czas to około 60 tys tak 50/50 teren/szosa. Amortyzatory są odpowiedniej długości do dedykowanego liftu jaki masz, Amada czy np Dobinsons mają bardzo zbliżone wymiary amortyzatorów.

ODPOWIEDZ