Zestaw turbo do 1HZ

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

drako pisze:kiedys na forum ktos podawal link ( nie wiem czy na tym :( ) do nowych silnikow 1hdtft
z tego co pamietam nowy silnik wychodzil cos ok 20 z hakiem ( warto to sprawdzic )
Byla to strona sprzedajaca podzespoly do lodzi czy cos takiego ( mozna bylo uszczelnione 4,2 w wersji "marine" kupic)

wiedzac ze silnik bedzie do auta pasowal praktycznie bez przerobek , nie bawilbym sie w V8
Moze kylon cos wie o pochodzeniu tego silnika http://passion4travel.pl/index.php/wypr ... em-hzj-78/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napewno kupno przez tomsa czy inny Extrem de bedzie 2 razy drozszy

Mysle ze w przypadku v8 juz lepszym rozwiazaniem bylby import np z emiratow ( nie trzeba robic przekladki jak np. z australi )
zlotowka sie znowu niby umacnia :wink:
No właśnie ja się teoretycznie na razie przygotowuję do takiej przekładki i cały silnik w Toyocie kosztuje ok 60k PLN (sic!). Czy ktoś zna sposób jak nowe 1hd-ft sprowadzić taniej ?

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Emu pisze:No właśnie ja się teoretycznie na razie przygotowuję do takiej przekładki i cały silnik w Toyocie kosztuje ok 60k PLN (sic!). Czy ktoś zna sposób jak nowe 1hd-ft sprowadzić taniej ?
Emu, czy tak jak napisałeś w grę wchodzi tylko fabrycznie nowy silnik czy też rozważasz używane 1HD-T czy FT :?:
Po przekładce chcesz zostawić automat czy może być też manual?
A tak w ogóle to czemu myślisz o przekładce skoro 1FZ-FE to świetny silnik 8)

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

Kameleon pisze:
Emu pisze:No właśnie ja się teoretycznie na razie przygotowuję do takiej przekładki i cały silnik w Toyocie kosztuje ok 60k PLN (sic!). Czy ktoś zna sposób jak nowe 1hd-ft sprowadzić taniej ?
Emu, czy tak jak napisałeś w grę wchodzi tylko fabrycznie nowy silnik czy też rozważasz używane 1HD-T czy FT :?:
Po przekładce chcesz zostawić automat czy może być też manual?
A tak w ogóle to czemu myślisz o przekładce skoro 1FZ-FE to świetny silnik 8)
Bedę w 2013r. budował nową wyprawówkę "od zera" na bazie bushtaxi (hzj 75, 78 lub 79) albo HDJ80. Chcę tam wsadzić właśnie nowy 1hdft z 5-biegowym manualem (cały układ napędowy z hdj80). Będzie sporo cięcia blachy, z tyłu prawdziwy camper z klapdachem, żadne tam bagażniki dachowe. Myślałem właśnie o nowym silniku, bo ciężko coś sensownego w używce znaleźć co zapewni totalną bezawaryjność. Lexus zapewne znajdzie nowego właściciela :)

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Popatrz zatem na Allegro bo jest do sprzedania Bushtaxi PZJ75 we Wrocławiu.
Po wymianie 1PZ na 1HD-T czy FT była by rakieta 8)
Jak byś tak z tydzień wcześniej podzielił sie planami zakupu całego HDJ80 z 1HD-T jako dawcy lub silnika 1HD-FT wraz ze skrzynią i reduktorem :oops:...
Napisz na PW czego szukasz bo może mam asa w rękawie :mrgreen:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

Znalezienie dawcy karoserii (właściwie tylko przodu, bo tyl bedzie przerabiany) i podwozia to bedzie pikuś. Problemem jest właśnie zaporowa cena nowego silnika 1hd-ft w Toyocie. Jakby ktos slyszal o innej alternatywnej (czytaj: tanszej) drodze zakupu to prosze o kontakt. Myslalem takze o zagajeniu tematu w carsdubai, moze oni beda cos wiedzieli.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: kylon »

A po raz kolejny zapytam bo dyskusja była też w innym temacie. Co nie jest zaporową ceną?

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

kylon pisze:A po raz kolejny zapytam bo dyskusja była też w innym temacie. Co nie jest zaporową ceną?

<30 k PLN to byłaby dobra cena

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: kylon »

To raczej nie kupisz w tej cenie. Wszystkie oferty jakie widziałem to było powyżej 40 tysięcy i to grubo. Taniej możesz kupić sam blok bez osprzętu za granicą i nie wiem czy te 60 tys to nie jest cena za taki właśnie stan w ASO.

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Emu, specjalnie dla ciebie gotowe auto, tylko założyć 4,2TD i masz wypas:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... res=EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

ach ta Toyota.... Nowy przedpotopowy silnik diesla w cenie nowiuśkiej Corolli...

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Emu pisze:ach ta Toyota.... Nowy przedpotopowy silnik diesla w cenie nowiuśkiej Corolli...
Emu, popytaj w firmach które sprowadzają używane silniki z Japonii czy jest możliwość sprowadzenia 1HD-FT.
W cenie około 10tys zł były oferty na Nissanowskie 4,2TD ( TD42T) myślę że Toyota 4,2 TD wyjdzie podobnie :mrgreen:
Zawsze możesz zrobić generalny przegląd silnika a i tak wyjdzie cię to 4x taniej :wink:

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

Kameleon pisze:
Emu pisze:ach ta Toyota.... Nowy przedpotopowy silnik diesla w cenie nowiuśkiej Corolli...
Emu, popytaj w firmach które sprowadzają używane silniki z Japonii czy jest możliwość sprowadzenia 1HD-FT.
W cenie około 10tys zł były oferty na Nissanowskie 4,2TD ( TD42T) myślę że Toyota 4,2 TD wyjdzie podobnie :mrgreen:
Zawsze możesz zrobić generalny przegląd silnika a i tak wyjdzie cię to 4x taniej :wink:
Mam takie doświadczenia, że po generalnych remontach już nic nie jest takie same :lol: dlatego chce nowy silnik :) Jak masz namiar na taką firmę, która sprowadza silniki z Japonii to podeslij na pw.

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Pisałem o przeglądzie silnika a nie remoncie :mrgreen:
Do silnika 1HD-FT nawet z przebiegiem 150tyś km i tak nie ma po co zagladać- tylko dla spokoju sumienia.
Jutro zadzwonię do magika który oferował takie japońskie używki i popytam o dostępność i ceny :roll:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: drako »

Piotrek nie kombinuj

Jak chcesz hzj, kup sobie ta z linku podanego przez kamelona( lub podobnego gotowca ) i bedzie w sam raz na planowana przez ciebie wyprawe.
Budowanie tego od podstaw pochlonie ci ogromne srodki ( mocno przewyższające te 19 k ojro gotowca z linku) a efekt bedzie np. o 15 % lepszy od gotowca a zmarnuj

nie ma sensu pchac sie w zmiane silnika , tylko dlatego ze hdjotowy jest lepszy i przyjemniejszy.
masz to spiete w takiej hzj-ocie oryginalnie.... wezyki, kabelki, uchwyty, liczniki, wskazniki lapy , katy, odstepy i zylion innych rzeczy na ktore szkoda czasu w twoim przypadku.

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

drako pisze:Jak chcesz hzj, kup sobie ta z linku podanego przez kamelona( lub podobnego gotowca ) i bedzie w sam raz na planowana przez ciebie wyprawe.
Budowanie tego od podstaw pochlonie ci ogromne srodki ( mocno przewyzszajace te 19 k ojro gotowca z linku) a efekt bedzie np. o 15 % lepszy od gotowca.
To się zgadza zwłaszcza że autko to ma seryjne blokady i fajną zabudowę z podnoszonym dachem
drako pisze:nie ma sensu pchac sie w zmiane silnika , tylko dlatego ze hdjotowy jest lepszy i przyjemniejszy.
masz to spiete w takiej hzj-ocie oryginalnie.... wezyki, kabelki, uchwyty, liczniki, wskazniki lapy , katy, odstepy i zylion innych rzeczy na ktore szkoda czasu w twoim przypadku.
Tu bym się nie zgodził bo to dość słaby 1PZ 3,5l więc zamiana na 1HD-T jest zalecana żeby auto jeździło a nie toczyło się :mrgreen:

ODPOWIEDZ