Zestaw turbo do 1HZ

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

drako pisze:Piotrek nie kombinuj

Jak chcesz hzj, kup sobie ta z linku podanego przez kamelona( lub podobnego gotowca ) i bedzie w sam raz na planowana przez ciebie wyprawe.
Budowanie tego od podstaw pochlonie ci ogromne srodki ( mocno przewyższające te 19 k ojro gotowca z linku) a efekt bedzie np. o 15 % lepszy od gotowca a zmarnuj

nie ma sensu pchac sie w zmiane silnika , tylko dlatego ze hdjotowy jest lepszy i przyjemniejszy.
masz to spiete w takiej hzj-ocie oryginalnie.... wezyki, kabelki, uchwyty, liczniki, wskazniki lapy , katy, odstepy i zylion innych rzeczy na ktore szkoda czasu w twoim przypadku.

Drako, sumienie ty moje, jesteś jak zawsze nieocenionym głosem rozsądku, dzięki :).Może i budowanie od podstaw pochłonie troche wiecej kasiurki, ale za to ile przyjemności :)
Jeśli zaś chodzi o kwestie typu orginał-zmota, to w dalekiej puszczy jak ci się coś z.... to dla lokalnego mechanika i tak twoje auto to statek kosmiczny (doświadczyłem tego osobiście :)). Liczy sie tylko to co sam potrafisz i czesci zamienne ktore posiadasz w bagazniku. Więc prostota, prostota, lub po prostu nowy silnik.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012, 19:15 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem kolokwializm. Proszę, na przyszłość powstrzymaj się z takim wyrazem ekspresji.

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Kameleon pisze: Jutro zadzwonię do magika który oferował takie japońskie używki i popytam o dostępność i ceny :roll:
Najbliższy transport silników dopiero we wrześniu, do tego czasu można zamaiwać cześci.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emu »

napisz jakies przykladowe ceny, stan (przebieg) tych silnikow. Jestem wstepnie zainteresowany.

Kameleon

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Kameleon »

Emu pisze:napisz jakies przykladowe ceny, stan (przebieg) tych silnikow. Jestem wstepnie zainteresowany.
Wysłałem zapytanie do magika, teraz czekam na odpowiedź jaka jest dostępność,przebiegi i ceny na wrześniowy transport. :roll:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: proto »

Odświerzę troszkę ten ciekawy temat uturbiania 1HZ :roll:
Jako że odnowa HZJ70 idzie pełną parą to pojawił się pomysł żeby dołożyć turbinkę żeby powstał mały terenowy wojownik 8)
Czy ktoś na forum ma jakieś doświadczenie z 1HZ TURBO , jak zwiększyła się moc i moment obrotowy, jakie doładowanie powinno dawać turbo, jak " podkrecić " pompę, czy zakładac boost compensator, jak ze spalaniem i trwałością silnika ?
Czy ktoś jeździ takim uturbionym HZJ na wyprawy, w rajdach , rekreacyjnie czy po bułki do sklepu ?
Wszystkie opinie mile widzane :wink:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emek »

PROTO pisze:Odświerzę troszkę ten ciekawy temat uturbiania 1HZ :roll:
Jako że odnowa HZJ70 idzie pełną parą to pojawił się pomysł żeby dołożyć turbinkę żeby powstał mały terenowy wojownik 8)
Czy ktoś na forum ma jakieś doświadczenie z 1HZ TURBO , jak zwiększyła się moc i moment obrotowy, jakie doładowanie powinno dawać turbo, jak " podkrecić " pompę, czy zakładac boost compensator, jak ze spalaniem i trwałością silnika ?
Czy ktoś jeździ takim uturbionym HZJ na wyprawy, w rajdach , rekreacyjnie czy po bułki do sklepu ?
Wszystkie opinie mile widzane :wink:
Tu masz trochę o temacie.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 20:45 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: proto »

Morel pisze:Tu masz trochę o temacie...
Czyli Morel twoje doświadczenie z 1HZ TURBO jest pozytywne i masz boost 0,7 bara.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emek »

Moje doświadczenie z 1HZ turbo jest żadne.Pozostaję na stale przy wolnossaku. Turbo mi pasuje ale raczej w benzynie :mrgreen: . Mój 1HZ zawsze będzie 1HZ - nigdy nie będzie 1HZ Turbo. BO TAK!

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Gałka »

Kiedyś miałem Lj - 86 KM. Marzeniem był 1HZ 132 KM, - mówiłem wtedy że więcej nie potrzeba ale...
mam 1 HZ 132 koniki i
gdyby było kilkanaście kucy więcej to ... :D :D :D
"nigdy nie mów nigdy" :D

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Emek »

Aktualna moc i moment silnika są dla mnie wystarczające. Dodatkowe kilkanaście kucy zawsze będzie się wydawać przydatne, tak więc to błędne koło. 1HZ po prostu nie jest dla wszystkich i tyle, mnie zależy na trwałości gdyż auto w założeniu na dożywocie, wszelkie dodatki mogące "usterkować" niemile widziane. Gdybym miał zabudowanego, załadowanego szpejami na wyprawę troop carriera to wydaje się że uturbienie byłoby racjonalne i konieczne ze względu na masę, z którą musi sobie poradzić silnik. Jak załadowałem ponad pół tony kukurydzy i ziemniaków :oops: do mojej hzjoty to już było ciężko pod górkę, ale cóż taki urok tego motoru ale dojechałem i zwierzęta miały co jeść. Ja nastawiam się na pozostawienie go w oryginalnym stanie.
Jednakże Panie Gałka ma Pan całkowitą rację - "nigdy nie mów nigdy". :roll:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Remiołek »

Morel pisze:... Jak załadowałem ponad pół tony kukurydzy i ziemniaków :oops:
Ależ czemu się czerwienić, że auto normalnie pracuje? Po to jest stworzone. Wiem co piszę 8) .

A żeby w temacie pozostać, to uturbienie mojego 2H spowodowało wiele pozytywnych odczuć dla mnie jako kierowcy. Choć długo walczyłem też z myślami o trwałość silnika. Jednak sam siebie przekonałem i nie żałuję. Jak silnik nie da rady, cóż, powiem trudno i poszukam 1UZ-FE :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8346
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Rokfor32 »

Turbo przy tym motorze to nie jest "parę koników" ...

Może w tym sezonie będę miał już do dyspozycji odpowiednie urządzenie do pomiaru parametrów, to się dokładnie pomierzy ile turbina daje w 2H. Ale odczuwalnie - sporo. Teoretyczny poziom in plus to conajmniej +50% na momencie, przy doładowaniu na poziomie 0,7 bara.

A jak kto chce ori układ odpowiednio mocny - to 1HD-FT z ostatnich HDJ80. Pasuje to bolt on zamiast 1HZ - ale osobiśćie polecam swap włącznie ze skrzynką H151F.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: proto »

Jak dotychczas doczytałem się na forum o 2 uturbionych silnikach 2H +T i w trakcie realizacji 3B+T.
Skoro nie ma 1HZ+T to podpytam żeby mieć jakiś punkt odniesienia jakie max doładowanie jest akceptowalne w 2H czy 3B i jakie jest maksymalne bezpieczne EGT przed lub za turbo zanim znajdę tłoki w misce olejowej :mrgreen:
Ktoś to mierzył czy idziemy na żywioł :roll:
Z filmowego linku od @Morela podany jest max boost dla 1HZ jako 0,7 bara. Poszedłem tym tropem i w innym filmie z 4xforum jest też uturbiony Buschtaxi 78 i z hamowni gdzie moc i moment podany był na kołach wyszło:
1HZ- 90 koni i 220Nm :oops:
1HZ+T- 120 koni i 320Nm
Porównując to do danych fabrycznych nierzonych na silniku i dodając straty w układzie napędowym wyszło około:
1HZ- 130 koni i 285Nm
1HZ+T 175 koni i 415Nm
O 33% zwiększyła się moc i o 45% :o moment obrotowy- teoretycznie jest lepiej nawet do podanego przez @Rokfora 4,2TD 24V
Dlatego teraz zrozumiałem radość i euforię użytkowników HJ60 wyposażonych w suszarki :mrgreen:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: estewes »

Drogi Proto,na forum są 3 uturbione Hj60 z silnikiem 2H a nie jak piszesz 2 :wink: .U mnie max doładowanie dochodzi do 1.3 bara 8)
wiem że to za dużo ale zrobiłem tak już ponad 15.000km i wszystko jest ok.Jak zabije ten silnik wstawię sobie drugi :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zestaw turbo do 1HZ

Post autor: Gałka »

PROTO pisze: Porównując to do danych fabrycznych nierzonych na silniku i dodając straty w układzie napędowym wyszło około:
1HZ- 130 koni i 285Nm
1HZ+T 175 koni i 415Nm
O 33% zwiększyła się moc i o 45% :o moment obrotowy- teoretycznie jest lepiej nawet do podanego przez @Rokfora 4,2TD 24V
:

to by było śliczne.
Aż muszę sprawdzić ile moich koników pasie się przy drogach a ile zostało ...

ODPOWIEDZ