Problem z przeglądem

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Ze światłami nie ma żadnej filozofii - do tych w zderzakach idą cztery przewody, i je wszystkie trzeba przedłużyć do lamp narożnych (ja wykorzystałem wtyczki ze starych lamp, coby było p&p, i możliwość założenia oryginałów w razie czego). Te kable, mając lampę w ręce, są identyfikowalne w 5 sekund. A z pamięci - biało - czarny to zawsze masa, czerwony chyba z fioletowym paskiem - stop, zielony z żółtym - kierunek, i zielonu z białym - pozycujne. Te kable przedłużasz do lampy narożnej, i dopinasz do kompletu te co szły tam w oryginale - czyli wsteczny i przeciwmgłowe. Kolory podobnie - biało czarny zawsze masa, a wsteczny - nie pamiętam, na prawj lampie jest tylko ten, więc na lewej ma taki sam kolor, ostatni to przeciwmgłówka.

@Criuser - to auto było tak zeżarte już w Isla, teraz czeka na swoją kolej w odrdzewianiu. A i tak się dziwię, że jeszcze wytrzymuje ... :wink: Co ciekawe - w tym aucie buda jest w strasznym stanie, ale rama - prawie idealna. Jakaś wybredna ruda najwyraźniej, nie lubi grubszych profili ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: MariuszS »

Jaki problem z przeglądem???
Pojechałem dziś właśnie na przegląd 17-letnim autem, i jedyny problem, jaki był, to czym pozbierać szczękę pana diagnosty z podłogi.... :mrgreen:
Szarpał na szarpakach, hamował na rolkach, zaglądał z latarką i łyżką wszędzie, .. i nic.. :-)
Ale fakt, światła muszą być - ja nawet dobrowolnie, sam, założyłem tylne przeciwmgielne ;-)

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

17 lat to nie tak wiele mój ma 25 a 26 mu idzie i grama rdzy nie ma:) ale wpompowałem w niego sporo by tak wyglądał jak wygląda a ze światłami wszystko będzie cacy bo coś mi się wydaje że mam jakieś kabelki pozamieniane i w najbliższym czasie naprawię dzięki Rokfor32 za ten opis tych przewodów właśnie o takie coś mi chodziło:)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Cruiser »

@ Rokfor32
To identycznie jak moja. Tylne drzwi i błotniki wyglądały jakby parkował codziennie w rzece. Rama jest za to zdrowa.
Ja na ostatnim przeglądzie musiałem zawrócić do sklepu DIY po wkrętak żeby zamocować tablice rejestracyjną na grillu. W rogu na szybie nie chciała się podobać. :roll: Za to samo sprawdzenie zakończyło się na sprawdzeniu hamulców i nowych amorów. Pewnie diagnosta bal się, że jak zacznie trzepać to może dostać rykoszetem kawałkiem resorów albo kołem MT 33. :twisted:
A i spytał mnie jeszcze o kratkę ale mimo, że auto jest jako ciężarówka nigdy takowej nie miałem ani nie widać nawet śladów mocowania. W sumie to co tu można wymyśleć skoro i tak są tylko dwa siedzenia a za nimi syf grasuje. 8) Na salonke Maybacha tył i tak nie wygląda.... :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Ta RJ to rocznik '87, więc nie taki młodzieniaszek. A klimat wyspiarski powoduje, że np. miśków z tych lat tam właściwie nie ma - rozpuściły się ...

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

a tak na marginesie jak byście mieli wybierać hzj 70 czy BJ70 to który by wg was był lepszy mam LJ ale marzy mi się BJ 70 3B bez turba bo te turbo wynalazki to takie turbo burbo jak to powiedział Ferdynand Opel nie ma nic lepszego niż duży silnik chyba że jeszcze większy:) Jak bym znalazł kogoś z taką zadbaną Bj70 to bym się chętnie zamienił:)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Też tak kiedyś myślałem - że czterolitrowy wolnossący diesel to jest to.

Życie weryfikuje takie poglądy - teraz ten dieselek dostał turbinę, i wreszcie da się autem normalnie jeździć ... :mrgreen:

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

powiem szczerze że osobiście marzy mi się bj hzj nie wydaje mi się taki super a chodzi jedynie o silnik jak pomyśle o tym silniku 3b jak jest zbudowany to chyba trwalszej jednostki nie ma :) wczoraj taki silnik na you tube widziałem jak kolesie starego bj odpalali po 16 latach postoju aż wrósł się w ziemie i za 3 razem odpalił i pojechali nim w las coś niebywałego:) dzisiejsze samochody po mroźnej nocy mają problem ze startem:)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8406
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Bo trwały jest. Ale znacznie słabszy, niż sie można spodziewać. 13B-T już prędzej, ale BJ70 z tym silnikiem dosyć ciężko spotkać.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Remiołek »

A tak sobie dzisiaj posiedziałem w piwnicy-magazynie, porządkowałem graty, robiłem remanent narzędzi i tak, przy "słodkich" dźwiękach ACDC i TSA doszedłem do wniosku, że czas przyjdzie. Za jakiś czas, ale zawsze. Na 1UZ. To jest dopiero rock n'rollowy silnik.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: tadeo »

A ja dziś odbiłem się od przeglądu, brak tylnego przeciwmgielnego i tak:
- czy da się do LC LJ78 wstawić w tylną lampę dodatkową żarówkę ?
- jeśli nie, to czy mogę jak Rokfor pisał wywalić jeden wsteczny i tam wstawić "jakąś" żarówkę ?

nie chce doklejać oprócz samych świateł żadnych dodatkowych "lampecek".
A może są światła "na kontynent" do 78 które posiadają przeciwmgielny ?

Po za tym, wszystko przeszło bez żadnych uwag ! :)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: kpeugeot »

zmień diagnostę :)

a na serio - też chcę dołożyć i włąsnie wymyśliłem że zamontuję w środku koła zapasowego

Mariusz ma zamontowane nad lewym tylnym światłem

montaż pod zderzakiem odpada

opcjonalnie to jeszcze by można wyciąć dziur ę w zderzaku i od wewnątrz zamontować

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: tadeo »

Wg przepisów, przeciwmgłowe ma być z lewej strony. Koło mam z prawej :)
Tak tak, zmienię diagnostę, ale podczas kontroli jak misio każde mrugnąć, to nie mrugnę :)
No a pytanie jest, czy jest możliwa "rzeźba" w lampie ?:)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: MariuszS »

IMHO rzeźba jest możliwa, ale pytanie, czy będziesz miał wystarczająco zapału i narzędzi ;-)
Akurat mam "zwłoki do badań anatomicznych" więc później zrobię jakieś fotki poglądowe.
Myślę, że trzeba by było wkleić w górną część lampy (puste miejsce ze światłem odblaskowym) kilka pasków LED samoprzylepnych i polutować końcówki.

Ja zamontowałem płaskie, hermetyczne światło LED (przeznaczone nominalnie jako stop, stąd ma dwa kabelki plusowe o różnej mocy świecenia, można zewrzeć razem). Montaż był prosty, cienki kabelek można łatwo dołożyć do fabrycznej przelotki pomiędzy nadkolem a drzwiami.

Wiem, rozumiem - kwestia estetyki i wierności oryginałowi - ale ja się z tym pogodziłem i uważam, że da się to przeżyć:
Obrazek

Albo wpadnij na kawę, to pomacasz w realu ;-)

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: tomekc »

tadeo pisze: - jeśli nie, to czy mogę jak Rokfor pisał wywalić jeden wsteczny i tam wstawić "jakąś" żarówkę ?
ja wstawiłem (a Rokfor podłączał) LEDową czerwoną żarówkę P21W z soczewką zamiast lewego wstecznego. Świeci rewelacyjnie. Aczkolwiek nie wiem czy w przejściu badań by takie rozwiązanie pomogło :|

ODPOWIEDZ