Problem z przeglądem

Moderator: luk4s7

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

Panowie mam pytanie dziś byłem na przeglądzie z moją lj-ką i facet nie chciał mi podbić przeglądu bo mam jedno światło stopu inne a drugie inne , w Lj lewe światło a właściwie klosz jest czerwony przeźroczysty a prawy czarny matowy plastik więc siłą rzeczy tylko jedno światło mi świeci lewe bo prawe jest czarne i tak jest w oryginale i dlatego facet nie chciał mi przeglądu podbić i kazał mi wymienić klosz w prawym świetle lub przenieść światła stopu na światła pozycyjne to jakaś żenada i rzeźba by była bym ja poprawiał fabrykę jak to jest z tym oświetleniem stopu czy tylko światło lewe ma świecić czy prawe(to czarne) też?

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: stopa »

Oryginalnie w gornych lampach powinienes miec wylacznie przeciwmgielny (w lampie bez zaslepki) i swiatla cofania (w obu)
Pozostale swiatla (stopu, pozycyjne i kierunkowskazy) powinny byc w lampach w zderzaku.
Tak wiec albo cos masz pomotane albo pan przeglądzarz cos zle interpretuje :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8372
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Albo zapodać se lampy z wersji australijskiej - wszystkie światła są wtedy w lampach narożnych, w zderzakach zostawały tylko odblaski. Jak dobrze pamiętam u Kylona są takie lampy. Ich zapodanie wymaga niewielkiej przeróbki instalacji.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: MaxLux »

Zanim jeszcze u Kylona pojawily sie siatla za grosze to ludziska kombinowaly z przenoszeniem swiatel na slupek uzywajc tych orginalnych ... i roznie to wychodzilo :?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8372
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Ja dopadłem oryginały - ale nie wiem z jakiej specyfikacji, bo w Isla kręciły się różne. I wyglądają trochę inaczej niż te w sklepiku (ładniej :mrgreen: ). Znaczy inny jest rozkład szkieł, i są one duże. Jak se nie zapomnę to zrobię fotkę, a jak se po raz drugi nie zapomnę to spróbuję odczytać numer części - same szkła jak dobrze pamiętam są odkręcane od podstawki, i możliwe że figurują jako część zamienna (tańsza niż cała lampa).

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

rozumiem muszę sobie to posprawdzać a ma ktoś może schemat połączeń przewodów tylnych świateł do lj70? to mógł bym sobie wszystko spokojnie posprawdzać

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Remiołek »

Bo widzisz Lukasz30k, trza czasem mieć troszku farta- jak ja. Pierwszy przegląd auta w kraju skończył się kawką z Panem diagnostą. Bo tenże Pan, jak się okazało, w latach 80 zapitalał na kontrakcie u Arabów, a popitalał J4 i J5. Tak się rozczulił widząc 60-tkę, że przez godzinę snuł opowieści, a pod auto nawet nie spojrzał. Zaś w innym roku inny diagnosta, w innym miejscu, na moje pytanie, kiedy mam wjechać na rolki spytał, czym? No to ja, że Toyotą LC. Na to on, że nie ma sensu po kanale biegać, bo te auta się nie psują. Nowe tak, ale te stare nie i mam mu dać dowód i podreptać do biura po stempel.
A jak poszukasz na forum, to znajdziesz linki do manuali, poleca się ściągnąć i na kompie ku własnej potrzebie trzymać.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: MaxLux »

Remik - z takimi opowiastkami :arrow: do klubowych !

Nie wiadomo kto to forum czyta a podbijanie przegladow bez sprawdzania to duze nieprzyjemnosci dla podbijajacego

p.s. nie pisze po to zeby kogos nauczac ale jak cos sie nam uda tak czy inaczej zalatwic to lepiej zostawic to dla siebie 8)
Mowa jest srebrem a milczenia owiec :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Remiołek »

MaxLux, masz li ty rację. Choć na delikatną obronę tylko dodam, że i w jednym i drugim przypadku auto było- stało u diagnosty. Więc to co się wydarzyło nie było następstwem moich błagań, czy innego wałka. Zawsze i tak proszę o sprawdzenie najważniejszych podzespołów mających wpływ na bezpieczeństwo- szczególnie innych użytkowników dróg i paru kilometrów autostrad.
Obiecuję poprawę- widocznie wystąpił u mnie syndrom arctic blue.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8372
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Remik - Ty masz znakomity PR, a nie każdy tak ma ... :mrgreen:

A światła - przepisy określają jakie maja być. Wystarczy poczytać. Dodam tylko, że nic tam nie pisze, że maja być jednakowe po obu stronach ... :wink:

ps. Obfociłem te moje, ale nie chciało się mi odkręcać żeby szukać numeru. Za chwilkę wkleję fotki.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8372
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Rokfor32 »

Tak wyglądają te lampki

Obrazek

Obrazek

Jak widać różnica między lewą a prawą strona jest w dolnym światełku - po prawej jest wsteczny, po lewej przeciwmgłówka.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: stopa »

to sa fotki oryginalnych. Sa tez tajwanskie ktore da sie znalezc za 3dychy za szt. - wygladaja jak te:
http://www.wyprawa4x4.pl/info/lampa_tyl ... -2769.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kemping
Posty: 210
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:17
Auto: land cruiser lj 70
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: kemping »

stopa pisze:to sa fotki oryginalnych. Sa tez tajwanskie ktore da sie znalezc za 3dychy za szt. - wygladaja jak te:
http://www.wyprawa4x4.pl/info/lampa_tyl ... -2769.html" onclick="window.open(this.href);return false;


trza dodać bez homologacji ale hu kers :D

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: Cruiser »

@ Rokfor32
otwieram wątek i słyszę "chrup, chrup". Wyglądam przez okno i myślę: "Niedawno robiłem blacharkę. Co do cholery?" A to u Ciebie tak rdza chrupie. :lol:

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Problem z przeglądem

Post autor: lukasz30k »

Niestety przeszperałem cały net znalazłem mnóstwo instrukcji do BJ HJ HDJ i jedna do LJ ale niestety w żadnej z nich nie ma dokładnego schematu połączenia tylnych lamp z rozpisem jak są połączone przewody a szkoda bo właśnie tego potrzebuje aha nie wiem czy znacie tę stronę ale podrzucam dla zainteresowanych bardzo ciekawa rzeczy są tam:) manuale i takie tam:)
http://daemon4x4.org/portal/downloads.php?dcid=17&p=2" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ