kontrolka turbiny

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: seburaj »

tak jak kalendarzyk w kwestii antykoncepcji :mrgreen:

Mareknet
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2009, 17:18
Auto: LJ70 po 90 roku
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: Mareknet »

Witajcie koledzy - odgrzeję trochę kotleta :)

Czy w normalnie działającym aucie zapala się w jakichś warunkach czerwona kontrolka turbosprężarki? (LJ70 po 90r. 2LT2) U mnie nigdy czerwona lampka turbo się nie zapalała a po ostatniej naprawie zaczęła się zapalać - zastanawiam się czy czasem ktoś mi nie pokręcił sztangą turbiny.

p.s. wężyk do gruszki turbo jest OK

Z góry dzięki za info.

Mareknet
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2009, 17:18
Auto: LJ70 po 90 roku
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: Mareknet »

Koledzy - zagląda to ktoś jeszcze? może ktoś mi podpowiedzieć jak jest z tą czerwoną kontrolką turbo? Bo nie wiem czy tak ma być czy mam kręcić gruszką?

Pozdro

gargus
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2015, 00:12
Auto: LJ 70 1994 bylo 2lt2, bedzie 3,4 5vz
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: gargus »

Mareknet pisze:Koledzy - zagląda to ktoś jeszcze? może ktoś mi podpowiedzieć jak jest z tą czerwoną kontrolką turbo? Bo nie wiem czy tak ma być czy mam kręcić gruszką?

Pozdro
CZERWONA KONTROLKA SIE SWIECI JAK TURBO PRZELADOWYWUJE JA TAK MIALEM ALE JA MAIELM TURBINE GT 18 V I NORMALNIE ZAWSZE PRZELADOWYWALO I NIC SIE NIE DZIALO MOZESZ MIEC WAZA DZIURAWEGO SPRAWDZ SE WEZE OD TURBO

Mareknet
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2009, 17:18
Auto: LJ70 po 90 roku
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: Mareknet »

Węże są ok,

Zastanawiam się czy w normalnych warunkach czerwona kontrolka powinna się kiedyś zapalać? Miałem wymienianą pompę oleju, żeliwo turbosprężarki (moje było popękane przy zaworze upustowym) i jeszcze jakieś inne rzeczy. Po naprawie auto lepiej jedzie, mniej dymi i zaczyna się zapalać czerwona kontrolka turbo, wcześniej nigdy tego nie było - więc wnioskuję że sztanga regulująca trubo jest źle ustawiona, dlatego pytam kiedy powinna się zapalać czerwona kontrolka turbo?

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: kontrolka turbiny

Post autor: proto »

Zielona kontrolka- pojawia się powyżej 0,2-0,3 bara - znaczy że turbo coś tam dmucha i jest OK.
Czerwona kontrolka- pojawia się powyżej 1 bara - za wysokie doładowanie- ŹLE
Wepnij manometr , sprawdź , wyreguluj i zostaw tak żeby nawet przy max obciążeniu nie przekraczać 1 bara wtedy czerwona kontrolka przestanie cię straszyć. KONIEC PRZEKAZU.
PS. Jak byś wpisał w wyszukiwarkę na Forum - " czerwona kontrolka" to byś znalazł bliźniaczy temat z działu J8 i dawno już byś wszystko wiedział.

Mareknet
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2009, 17:18
Auto: LJ70 po 90 roku
Kontakt:

Re: kontrolka turbiny

Post autor: Mareknet »

Dobra, dzięki - w sumie racja. Wpisałem w wyszukiwarce ale tylko w dziale J7 - błąd...

Pozdro i dzięki

ODPOWIEDZ