Zawieszenie do KZJ70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: kylon »

Ja też miałem ostatnio reklamację resorów OME do D22. Ale reszta działa git. Fascynacja OME polega na umiarkowanej cenie i ogromnej dostępności :wink:

Na OME w Toyce jeżdżę 9 rok. Mam drugi komplet tylnych sprężyn i tylnych amorków. Łączna suma przejechanych kilometrów około 280 tyś :mrgreen:

W Navarce OME zrobiło już 60 tyś km :D .

A o Ironku mam swoje wyrobione zdanie jako sprzedawca hurtowy czyli więcej niż jednego kompletu :mrgreen:. Nie polecam go i tyle.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

kylon pisze: Fascynacja OME polega na umiarkowanej cenie i ogromnej dostępności :wink:
Ale pijecie do tej dostępności w dobinsonie:lol: małą i świeżą firmą jesteśmy :wink: . OME owszem jest dostępne ale u Taubiego i innych hurtowniach europejskich skąd się towar pobiera i dalej diluje, a że jest dobrze rozreklamowane to się i sprzedaje dobrze :wink: . Denerwujecie się że się długo czeka na towar z Australii , ja np chciałem kupić rurę wydechową do LJ70 firmy Bosal i co po dwóch tygodniach dowiedziałem się nie ma i będzie za miesiąc (prod. w Europie) ale co tam na głupią szafkę do kuchni produkowaną w całości w Polsce czekam już trzeci miesiąc :shock:/

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: kylon »

Heniu. Nikt nie pije do Dobinsona. Przynajmniej ja :wink:. Sprzedaje się to co jest dostępne - niestety taka jest brutalna prawda :wink:. A paczka z Australii do nas idzie w 50 dni drogą morską, a lotnicza w 3-4 dni - może warto zmienić firmę przewozową :wink:. Każdy ma braki magazynowe. Nawet Taubi nie ma wszystkiego. Wszystko zależy co i ile w danym momencie jest potrzebne. Na 30 par resorów do nowego Hila też czekaliśmy prawie 4 miesiące - musieli je wręcz wyprodukować.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

Przewoźnik jest dobry, wyrabia się w 6 tygodni tylko do tego trzeba doliczyć jeszcze 3-4 tygodnie na realizację zamówienia przez fabrykę. Nie jest to moloch, który ma wielkie moce przerobowe dlatego koncerny typu ARB (OME) , nie zadają się z takimi firmami , szukają tam gdzie jest szybko, dużo i taniej :wink:.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: kylon »

Tak trochu jak byś miał jaki żal albo, że wszystko inne to shit. Kiedyś i Dobinsons będzie duży - tego wam życzę. Po prostu ARB miało lepszego marketingowca albo na początku zyskało lepsze zaufanie. Toyota jest dużą i nie jest shitem szukającym dużo i tanio :wink:. Black Widow też robi wszystko pod klienta.

No i powracając do tematu zawieszenia do KZJ-ota po założeniu sprężyn Dobinsona uprę się nad zmianą przewodów lub zmianą ich mocowań (to pierwsze jest lepsze) :wink: 8) .

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

E tam żal odrazu :D , każdy ma swojego klienta czy to OME, Dobinsons, Ironman itd . Duży krok milowy został już dokonany bo klient ma świadomość i chęć posiadania markowego zawieszenia . Pozostała tylko kwestia dobrego doradzenia kierowana wymaganiami klienta, często właśnie dostępność o tym decyduje :) . Wielkie firmy mi się nie śnią i przypomniał mi się ostatnio kawał modny wśród księgowych:

Jak szybko można dorobić się w Polsce małej firmy? A założyć dużą, po pół roku działalności staje się małą :wink:

A wracając do tematu czy w KZJ jest inaczej poprowadzony układ hamulcowy niz w LJ? Ja mam 6 cm lift i nie mam kłopotu z przewodami, należy tylko linkę od ręcznego bardziej oddalić od mostu bo trze na wykrzyżach o amortyzator.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: kylon »

Może być inaczej bo Ty masz autko przed 89 rokiem czyli z okrągłymi światłami. Inaczej mocowane są amortyzatory inne sprężyny, inne wahacze itp. W KZJ-ocie wszystko się napina i jest to poparte praktyką z przed miesiąca chyba :wink:

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: OLO »

Heniu pisze:No widzisz a ja znowu nie rozumiem fascynacji jakim darzy się OME :roll: , ale mamy wolny kraj i wolny wybór :wink: .

Ps Olo zakupiłeś juz coś spod znaku T ?
Na razie nie budowa domu i rozbudowa firmy mają pierwszeństwo, a i nissana trza dozbroić,
przedumałem i zaczynam od wyciągarki....

już nie kasztanię :wink:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: onasz »

Padło na OME ; przód +5cm o zwiększonym obciążeniu 51-100kg a tył +5cm obciążenie standard
Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle ,zamówiłem jak wyżej a dostałem OME 871 i OME 876 i nie pasuje do KZJ i znowu problem bo pasujących nie ma na stanie a na szybko muszę coś założyć i znowu wraca IRONMAN ?. Pozdro

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: kylon »

To są sprężyny do starego Land Cruiserka.

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: onasz »

Teraz już wiem "mądry (mądrzejszy) Polak po szkodzie"

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

Na szybko w Dobinsonie do KZJ masz +6cm, a za ok dwa tygodnie +4cm.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

kylon pisze:Może być inaczej bo Ty masz autko przed 89 rokiem czyli z okrągłymi światłami. Inaczej mocowane są amortyzatory inne sprężyny, inne wahacze itp. W KZJ-ocie wszystko się napina i jest to poparte praktyką z przed miesiąca chyba :wink:
To wiem :wink: , uściśle pytanie czy między LJ po 90 roku a KZJ jest różnica w układzie hamulcowym?

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: onasz »

Heniu pisze:Na szybko w Dobinsonie do KZJ masz +6cm, a za ok dwa tygodnie +4cm.
Do jutra gość od którego kupiłem ma spróbować poszukać odpowiednich ale z ciekawości ile kosztują Dobisony +6cm

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Zawieszenie do KZJ70

Post autor: Heniu »

Na dzień dzisiejszy 640 zł/oś czyli 1280 zł komplet.

ODPOWIEDZ