poduszki nadwozia

Moderator: luk4s7

drzewiasty
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:10
Auto: LJ70 87'
Kontakt:

poduszki nadwozia

Post autor: drzewiasty »

Szukałem, ale nie znalazłem, a problem jest... poprzedni właściciel mojej LJ70 robił jej m.in. blacharkę, facet się postarał zrzucił budę i zrobił jak należy... niestety przy składaniu mu nie poszło bo założył jakieś niezbyt fajne gumki i teraz mam mega rezonans :? Nie mam pojęcia gdzie nabyć oryginalne poduszki, może ktoś ma jakiś namiar? a może dorobić z elastomeru, ale to trzeba by znać wymiary oryginalnych i tu tez jest lipa bo się nie natknąłem na takowe :cry: nie wiem nawet czy wszystkie 8 sztuk są jednakowe :?:

pozdrawiam, drzewiasty.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8429
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: Rokfor32 »

Nie są jednakowe, w dodatku są dwuczęściowe (poducha nad i pod łapą ramy.

Obawiam się że tylko ASO - ale jak nie zamiarujesz się pozbywać szybko auta to warto, bo oryginały wytrzymują naprawdę długo.

drzewiasty
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:10
Auto: LJ70 87'
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: drzewiasty »

Wiem, że są dwuczęściowe... na moje szczęście te pod łapą mam oryginalne i wyglądają na sprawne... diabeł tkwi w tych pomiędzy budą, a ramą bo są nieoryginalne, składane z jakiś kawałków, a tylne są chyba za niskie bo karoseria jest bardzo blisko łapy, gdyby ktoś miał możliwość z wymiarowania... może akurat ktoś ma zrzuconą budę, sprawdzę jeszcze w ASO.

DarekP
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 22:08
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: DarekP »

Ja w trakcie remontu też wymieniałem poduszki, Tylko ASO, tanio niestety to nie wychodzi ale twój post utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze zrobiłem. Musisz podać nr. ramy i dobiorą, dadzą również kartę katalogową z rozmieszczeniem ich na ramie. Koszt między 2 do 3 tysiące za komplet.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: Kames »

Panowie bez jaj :!: jakie 2 tys. prosze udac sie do sklepu z czesciami do tira ,tylko trakiego bolszego i znalesc po srednicy gumki , tak zrobiona jest nasz 60 -tka i zero oznak przenoszenia drgan , warunkiem prawidłowej pracy poduchy jest odpowiednie zamontowanie jak pisał Rokfor .Jezeli zakupione poduszki będą za niskie mozna zastosowac kawałki teflonu podfrezowane pod gniazda w ramie
a jak nie to tutaj firma dorobi jak podasz srednice :wink: i nie za dwa koła
Obrazek
http://www.polibusze.eu/nissan-patrol-k ... _5_10.html

drzewiasty
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:10
Auto: LJ70 87'
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: drzewiasty »

Droga zabawa, koszt samych górnych poduszek (8 sztuk) w ASO to ok. 800PLN :|

drzewiasty
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:10
Auto: LJ70 87'
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: drzewiasty »

Średnica to nie problem, wykonanie z elastomeru też nie jest wyzwaniem, trzeba znać jednak wysokości bo jak ustaliłem są trzy wymiary, patrząc od przodu auta występują w konfiguracji 2+4+2, gdyby komuś chciało się pomierzyć chociaż odległości pomiędzy kielichami ramy i nadwozia w trzech miejscach to można by wyliczyć różnicę, dodać orientacyjną stałą wartość i mogłoby się udać bez wyrzucania 800PLN na gumki, które de facto nie są tyle warte :mrgreen:

DarekP
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 22:08
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: DarekP »

Spytam blacharza, jak nie wyrzucił starych to mogę Ci podesłać na wzór, jeżeli jesteś zainteresowany. Co do dobierania z innych aut to może się udać i jest cudnie, może się nie udać i cała robota na nic i tylko niepotrzebne koszty.

drzewiasty
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2010, 19:10
Auto: LJ70 87'
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: drzewiasty »

Zainteresowany to mało powiedziane... jak nie wyrzucił to daj znać na priv, się dogadamy :wink:

DarekP
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2010, 22:08
Kontakt:

Re: poduszki nadwozia

Post autor: DarekP »

Nie wyrzucił. Jak będę w Zambrowie ( w ciągu dwóch tygodni) to odbiorę i mogę Ci przekazać.

ODPOWIEDZ