Termometr w J7

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Termometr w J7

Post autor: Gladzio »

Kupiłem w Lidlu (za 15,99 :) ) termometr podający 2 x temp (zew. i wew.) + zegarek. Chce wcisnąć go w szparę nad radiem - pasuje elegancko. Mam pytanie gdzie najlepiej wpuścić kabel mierzący temp. zew? Myślałem żeby go umieścić pod tą kratką pod przednią szybą gdzie chodzi silnik wycieraczek ale nie wiem czy jest tam łatwe "przejście" z kabiny... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Kwieczor »

Gladzio pisze:Kupiłem w Lidlu (za 15,99 :) ) termometr podający 2 x temp (zew. i wew.) + zegarek. Chce wcisnąć go w szparę nad radiem - pasuje elegancko. Mam pytanie gdzie najlepiej wpuścić kabel mierzący temp. zew? Myślałem żeby go umieścić pod tą kratką pod przednią szybą gdzie chodzi silnik wycieraczek ale nie wiem czy jest tam łatwe "przejście" z kabiny... Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
Ćwiczyłem temat w hiluksie - z tym samym termometrem
najlepsze wskazania masz, jak umieścisz jak najdalej z przodu - daleko od silnika.
Najpierw podpiąłem do ramy pod drzwiami kierowcy, ale zawyżał temperaturę od ciepłego powietrza od silnika potem wyżej przy drzwiach pod błotnikiem - to samo. Chyba najlepszym wyjściem jest mocowanie jak seryjnie w wielu autach - jak najbardziej z przodu i jak najniżej (by pokazywał istotną dla nas temperaturę przy asfalcie).
W grę wchodzi więc albo lewe nadkole z przodu, albo całkiem pod zderzak w okolice świateł przeciwmgielnych.
przejście kabla - pod deską, bokiem do drzwi, pod uszczelką i pod błotniku od wewnątrz - tak planuję, - nie wiem, czy tak się da w 7

p/k

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: MariuszS »

W grodzi pomiędzy kabina a silnikiem jest kilka otworów - przelotek dla dla kabli i linek, zwykle z gumową, rozciągliwą uszczelką.
Kabelek od termometru przepchniesz bez problemu.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Kames »

u mnie w patrolu znalaz czujnik miejsce na ramie z przodu zapakowany w woreczek z mikrootworkami taki miałem z zegarka casio działał lala dwa lata

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Gladzio »

Spoko muszę zdjąć panel okalający radio i zobaczyć jak najbliżej przebić się do komory silnika... A co myślicie o pomysle zamocowania tego w tej kratce pod szybą przednią gdzie pracuje silnik wycieraczek?

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Remiołek »

W J6 czujnik temperatury zewnętrznej (czujnik i wskaźnik oryginalny- na wyposażeniu J6)) zamocowany jest tuż za przednim zderzakiem, przykręcony jest do ramy (prawa strona). Czyli per analogiam uważam, że jest to najlepsze miejsce dla właściwego odczytu temp. Mocowanie w okolicach klapy, tak mi się wydaje, zawsze będzie zawyżało odczyt z uwagi na ciepłe powietrze idące od silnika.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: sebastian44 »

Też kupiłem sobie to cudo. Ale przykleiłem je nad zegarami a kabelek po prostu puściłem przy drzwiach koło tej listwy na krawędzi i na zewnątrz przykręciłem do podstawy anteny.
Obrazek
Może nie najbardziej elegancko ,ale jak dla mnie szkoda wysiłku i ewentuamnych modyfikacji dla tego czujnika z Lidla. Jak się zepsuje to go po prostu odkleję, wezmę duży zamach i ... :D
Poza tym półeczki używam na dokumenty, a ten termometr nie ma podświetlenia wiec chyba kiepsko będzie go widać.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Kwieczor »

sebastian44 pisze: Poza tym półeczki używam na dokumenty, a ten termometr nie ma podświetlenia wiec chyba kiepsko będzie go widać.
dlatego u mnie też będzie na taśmę dwustronną na między zegarami a słupkiem po lewej przyklejony ;)
tylko to mocowanie czujnika zdecydowanie jak najdalej z przodu i jak najniżej

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: fobos »

Gladzio pisze:...... A co myślicie o pomysle zamocowania tego w tej kratce pod szybą przednią gdzie pracuje silnik wycieraczek?
Chyba nie najlepszy. Czujnik temperatury będzie miał bezpośredni kontakt z grodzią silnika, która w czasie jazdy się dość mocno nagrzewa ( słoneczko też dobrze podgrzeje jak świeci ). Tą blachę, to wcale nie jest tak łatwo ściągnąć ( zwłaszcza jak już trochę podgiło podszybie :wink: ), a poza tym nie za bardzo jest jak tam przeprowadzić kabelek, bo otworów brak.
Ja czujnik temperatury umieściłem na samym przodzie wewnątrz ramy. Do komory silnika masz spory przepust po stronie kierowcy, dalej po nadkolu, później w dół za reflektorem i już jesteś z kabelkiem z przodu ramy. Wtykasz czujnik w dziurkę w profilu, łapiesz kabelek paskiem zaciskowym i ....... ja tak mam od 3 lat i działa.
A...... i nie dawałbym termometru wewnętrznego, czyli tej części z wyświetlaczem na podszybiu. Tam się zawsze najbardziej nagrzewa od słońca, albo nagrzewnicy puszczonej na okno. Lepiej poszukać miejsca na pionowej konsoli.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Gałka »

potwierdzam; z przodu, jak najdalej od silnika i pod spodem.
Swój zamontowałem na prawym błotniku od strony wewnętrznej ( widać po otwarciu drzwi pasażera).
Błąd. :( Jak karoseria nagrzeje się od słońca to od razu kilka , kilkanaście stopni więcej.
Bałem się że czujnik mi się utopi w wodzie ale jest chyba wodoszczelny. Przenoszę go na ramę ( a może nawet do środka ramy) z przodu.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Gladzio »

Dzięki wszystkim za pomysły. Jak tylko będą do tego warunki zamontuje czujnik gdzieś nisko z przodu...

Dedarek
Klubowicz
Posty: 259
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:11
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Termometr w J7

Post autor: Dedarek »

w moich autkach najblizszy prawdy był termometr z czujnikiem umieszczonym pod lusterkiem bocznym

ODPOWIEDZ