HZJ70 Reaktywacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: MariuszS »

zawsze można znaleźć wyjście - np. wpiąć dwie bateryjki 12V od pilota garażowego do układu podtrzymania zegarka. :-)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Dzisiaj drugi raz zabrałem się za wymianę amortyzatora skrętu. Za pierwszym razem tydzień temu spękałem bo numer katalogowy Dobinsona mi się nie zgadzał i mocowania nie wyglądały na takie jak trza. Dzisiaj sam stary amor mnie wykończył bo nie mogłem go wytargać. :evil: Siedzi jak przyspawany. A to niby tylko 2 nakrętki. :evil: Zna ktoś jakiś patent? Flex jest w odwrocie ale to chyba ostateczność. :lol: Dziwne, że w śrubach w gwincie są otwory. :?: Może do wsadzenia tam dynamitu?

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Gałka »

coca cola ? :D

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: MaxLux »

Cruiser pisze:Dzisiaj drugi raz zabrałem się za wymianę amortyzatora skrętu. Za pierwszym razem tydzień temu spękałem bo numer katalogowy Dobinsona mi się nie zgadzał i mocowania nie wyglądały na takie jak trza. Dzisiaj sam stary amor mnie wykończył bo nie mogłem go wytargać. :evil: Siedzi jak przyspawany. A to niby tylko 2 nakrętki. :evil: Zna ktoś jakiś patent? Flex jest w odwrocie ale to chyba ostateczność. :lol: Dziwne, że w śrubach w gwincie są otwory. :?: Może do wsadzenia tam dynamitu?
Tak jak galeczka ci napisal, choc moze nie coca cola ale WD40, i jakies inne odrdzewiacze ...
Jak che cos ciezkiego odkrecic to zapuszczam na noc, dobrze jest troche postukac (w granicach rozsadku), czasami tez podgrzewanie daje efekt

No i ten dynamit pewnie tez da rade :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Nakrętki to mały Miki. Już 3 razy je odkręcałem i zakręcałem. Gorzej z wytarganiem samego amora z mocowania w drążku i w tym uchu. :? Wczoraj młotek poszedł w ruch ale nawet nie drgnęło. Wydaje mi się, że dostał takiego strzała gdzieś w terenie, że aż się zaklinował na gwintach. Z lewej strony obudowa ma solidne wgniecenie.
Tylko dla upewnienia się: po odkręceniu dwóch nakrętek nic nie powinno już go trzymać? :?:
W manualu też widzę tylko te 2 nakrętki. Tym bardziej, że te tuleje w amorze są z drugiej strony gwinty są zaspawane i żaden klucz tam nawet nie pasuje.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Z braku dynamitu flex poszedł w ruch. :evil: Nie do wiary: wyciąłem tego chwasta ale uchwyty zostały. :cry:
Bicie młotkiem, podważanie tej kulki z oryginału brechą - nie drgnęło. Takiego motywu juszcze nie widziałem żeby się metal zrósł. :shock:
Pozostają jeszcze:
- bicie babą
- nawiercanie
- wymiana elementów sąsiednich razem z tym shitem.

Dobrze, że jakiś lift jest w tym aucie bo dostęp od spodu jest dobry. Przy okazji ukłon w stronę latarek LED z magnesem. W HZJocie nie ma problemu z brakiem miejsca na ich przyczepienie pod autem.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: stopa »

Palnik, rozgrzac, ostudzic, rozgrzac, WD40, solidnie jeb...ć. 2 razy to robilem i oba razy palnikiem tzrebabylo...

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: piter69A »

Tak się składa, ze końcówki są osadzone na stożkach, podobnie jak w drążkach kierowniczych. Nap... po szpilce nic nie daje. Albo trzeba skorzystać ze sciągacza do końcówek albo uderzać w uchwyt (wcale nie bardzo mocno). Nie ma siły żeby nie wyskoczyło samo.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Uffffff. W końcu się udało. Dzięki za patent z palnikiem. :D Minuta grzania, 2 uderzenia młotkiem i wyszły chwasty jedne. :twisted: Jazda ze sprawnym amorem jest jednak bajkowa, już nie wyrywa steru na byle gównianej dziurce. :P

Ponieważ następne w kolejności są amory z tyłu i wieszaki resorów kolejne pytanie techniczne:
Czy po odkręceniu wieszaków trzeba się liczyć z jakimś ekstremalnym naginaniem resorów w celu ponownego ich założenia?
Nakrętki wszystkie łatwo się odkręcają ale obawiam się, że jak wyciągnę śruby to będzie strzał. Swoją drogą to niektóre gumy w wieszakach to już zupełnie "wyszły". :evil:

Dzisiaj też myślałem, że uda się podpiąć radio. Nawet zakupiłem prostego i taniego Kenwooda z wystawki w sklepie "nie dla idiotów" ale krótki kontakt dwóch wrogich kabli i bezpiecznik się pożegnał. Napięcie jest już prawidłowe więc ktoś wcześniej już tam grzebał. :) Jutro może uda mi się kupić jakoś ten malutki bezpiecznik w radiu to odpalę temat.

Poważnie zastanawiam się nad snorkelem. Ostatnio u mnie na piaskowni trochę nurkowałem i było blisko do zassania wody do filtra. Szkoda byłoby utopić silnik. Podobno Intercars jest oficjalnym importerem Safari ale dostawa dla HZJ będzie dopiero pod koniec kwietnia. Cena jest jednak atrakcyjna: niecałe 1200 PLN. Gdzie indziej 1700 PLN to minimum. :evil:
Może w końcu uda mi się zrobić jakieś foty auta bez śniegu. :evil:

Pozdrowienia.
Cruiser

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Acha,
Dodam jeszcze tylko, że ściągacze poległy. :lol: Jeden się złamał, drugi nawet nie zapiął. :lol:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: stopa »

Naprezen wiekszych sie nie spodziewaj. Przy wkladaniu resorow tez nie powinno byc problemow. Kwestia dobrego poustawiania auta na podnosnikach
Jesli chodzi o snorkel to http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/33/8147.html" onclick="window.open(this.href);return false; - jest sporo taniej niz szukales. Na wzselki wypadek zerknij jak wyglada puszka filtra. U mnie pasowalo bez problemu...

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Hmmmmm. Nic już nie rozumiem. Jakieś 3 tygodnie temu u nich pytałem o snorkel do HZJ i dostałem odpowiedź, że 1700, przedpłata bo na zmówienie i 2 tygodnie czekania. Gdyby był za tą cenę to nawet bym nie czekał. A że w ich opisie artykułu jest bardzo ogólnie ujęte do jakiego typu to wysłałem zapytanie.
W sumie to oferta jest ofertą. :D może zamówić i czekać. :?: :roll: Pewnie byłoby jak z lodówką - wszystkie sklepy internetowe mają ten model i to tanio ale dopóki się tego nie zamówi. :cry: :evil:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: stopa »

Bo w katalogu safari jest jakis maly problem. Do HZJota pasuje dokladnie ten ktory jest tu na fotce. Ja go zamowilem, dostalem w przeciagu 3 dni i wszystko bylo oki. Gdybys korzystal z katalogu dostalbys snorkel z rura dolotowa dochodzaca od przodu a nie z boku http://www.safarisnorkel.com/snorkel/ss ... s78hfz.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

a ma byc taki http://www.safarisnorkel.com/snorkel/ss75hf/ss75hf.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak wiec jak kogos spytasz w sklepie a ten ktos zna sprawe tylko z katalogu to moze sie okazac ze nie wie ze ma ten wlasciwy w magazynie

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: sebastian44 »

Ja właśnie zamontowałem ten http://wyciagarki.pl/sklep/product_info ... cts_id/126" onclick="window.open(this.href);return false;. Podobno nie było tak różowo z montażem jak w przypadku safari, ale cena czyni cuda. Wygląda bardzo dobrze, sama rura jest dobrej jakości, reszta raczej dyskusyjnie, ale szczelne i robi. Z zewnątrz jedyna różnica to brak napisu Safari_snorkels :oops:
PS jakby co mam BJ73 ale dolot jest taki sam jak w HZj

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Dzisiaj udało mi się trochę pojeździć wokół komina. Oprócz łamania lodu, jazda po zamarzniętym polu to już duże wyzwanie dla plomb w zębach. :lol:
Dziwna rzecz mi się przytrafiła: wieszak resora wywinął się do góry i tak został.... :shock:
Załączniki
20110220(003)a.jpg
20110220a.jpg
20110220(002)a.jpg

ODPOWIEDZ