HZJ70 Reaktywacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: sebastian44 »

Z jodłą widziałem już coś w tym stylu-wbijasz się jak najdalej w bagno a potem cofasz się i znowu :lol:
Ze wspomaganiem cos nie tak, u mnie w BJ73 działa poprawnie, może nie jest jak nowym plaskaczu ,ale niebo lepiej niż w samuraiu.Niezależnie od obrotów silnika czy prędkości jest podobnie.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Kto się orientuje czy do HZJ70 pasują elementy blacharskie od innych siedemdziesiątek? Chodzi mi w szczególności o tył auta i ewentualnie drzwi boczne. Przód jest inny, to zdążyłem zauważyć. Rzekłbym nawet, że ryjek HZJ70 jest nieproporcjonalnie długi do tyłka.....
Pozdro

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: piter69A »

Nadwozie (kasta) jest takie samo we wszystkich j70 niezależnie od silnika i wersji. Inne są ramy i demontowalne przednie elementy nadwozia.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Super dzięki za szybką odpowiedź. Czyli drzwi tylnych mogę szukać od innych 70tek. :P

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Kolejne pytanie do znawców tematu: czy montując amory wyższe niż fabryczne trzeba robić coś z resorami? 40mm różnicy na przykład?
W przyszłym tygodniu auto idzie na sprawdzenie skrzyni biegów i reduktora bo olejem popluwa. Zobaczymy czy bolą ją tylko zwieracze czy lepiej kupić nowe auto. :lol: :lol: :lol: Przy okazji synchro dwójki na tapetę. Jutro też wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów w warsztacie "self service" czyli pod domem. :roll:
Nie mogę też patrzeć na te zżarte przez rdzę błotniki ale na to przyjdzie jeszcze czas. Możnaby całą budę poprawiać tu i tam ale wtedy to chyba bardziej optowałbym za zamianą na nową. :twisted: Do błota jednak szkoda zachodu......
Dzisiaj byłem bardzo zaskoczony jakie odejście ma ten silnik.... Spokojnie można plaskacze na światłach "nerwować". :D Jednemu szyja się dzisiaj urywała od patrzenia na znaczek z przodu. A może to chodziło o tą rdzę.... :? :? :?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Darze ogromna sympatia ludzi, ktorzy mysla, ze zamiast wymieniac uszczelke wystarczy przeleciec silikonem..... :evil: Pol dnia czyszczenia.... Zwlaszcza przy rozrzadzie na tym zaokragleniu. :x
Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze uszczelka miala byc wymieniona w "renomowanym i dedykowanym" serwisie 4x4 we Wrocku..... ale cos im nie wyszlo.... Ile w tym prawdy nie wiem ale juz drugi raz sie z tym spotykam. Kiedys "dobry" warsztat od skrzyn automatycznych uszczelnil mi po wymianie oleju pokrywe tez silikonem. O maly wlos nie posypala sie cala skrzynia.
Czy trzeba szczegolnie zwrocic na cos uwage przy wymianie rozrzadu?

Pozdro

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: piter69A »

Znaczki na kołach ustaw w odpowiednich miejscach i tyle. Łatwa i szybka robota.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

No i wątpliwości dotyczące wycieku pod garażem raczej rozwiane. To ten gnat z pierwszego zdjęcia.
a.jpg
O ile wyciek spod pokrywy zaworów usunięty, o tyle w przyszłym tygodniu wizyta u wrocławskiego magika od skrzyń biegów. Olej co prawda sę nie leje ciurkiem ale widoczne są wycieki. Zobaczymy co uda się uratować. Jedyne co jest suche to chyba tylko mosty. :lol: Kilka zdjęć podwozia i obraz nędzy i rozpaczy.
Załączniki
c.jpg
b.jpg

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Kolejne zdjęcia.
Załączniki
f.jpg
e.jpg
d.jpg

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

I jeszcze kilka:
Załączniki
i.jpg
h.jpg
g.jpg

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Zanim ktoś zapyta zdziwiony: z tyłu auto stoi na 33" a z przodu na 31". Niestety muszę czekać do jutra na dystanse na przód. Nie chciało nam się już ściągać tyłu. Napędy oczywiście rozpięte, sprzęgiełka też. :wink:
Załączniki
j.jpg

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Cos nie bangla. Podczas pisania postu dalem anuluj a i tak sie pokazal. I nie ma nawet jak go skasowac. :evil:
A chcialem to umiescic gdzie indziej wiec skoro juz tak to dziala........
Czy ktos orientuje sie, czy na zdjeciu sa oryginalne zaciski od HZJ ? Byl problem ze zmieszczeniem felgi ET -24 i pojawilo sie takie podejrzenie....
Załączniki
Zacisk.jpg

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Patry »

oryginalne

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Wczoraj wykorzystujac lepsza pogode i Kärchera udalo sie zmyc caly brud z karoserii i podwozia. :lol:
Przy okazji: nowe amory w koncu pozwalaja utrzymac prawidlowy tor jazdy po asfalcie z dziurami. :P Dzieki Heniu.
Mialem zamiar zamontowac jeszcze amortyzator skretu ale spekalem jak zobaczylem troche inne mocowania i jego rozmiar. :oops:
Jak sie pozbyc utrzymujacej sie wilgoci w aucie? Dla mnie decyzja byla szybka: stechle dywaniki i wykladzina poszly precz.
mat.JPG
tyl.JPG
Kolejne pytanie do wyjadaczy: lacznik stabilizatora ze zdjecia - czy tylko w ASO czy sa jakies alternatywy?
Załączniki
stabi.JPG

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: stopa »

Koszt jednej gumki to cos kolo 20 zeta wiec nie powala. Sruba o ile pamietam 25 zeta. Blaszki jakies groszowe sprawy. Rozkrec i zobacz co jest do wymiany i zamow pojedynczo. Ja mialem jakas dorobiona srube - oryginal jest duzo lepszej jakosci - tylko zwroc uwage ze nakretki maja drobny gwint - wiec jak cos bedzie nie tak z nimi to i nakretki zamow albo dobierz nierdzewki w dobrym sklepie metalowym

ODPOWIEDZ