HZJ70 Reaktywacja

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: kylon »

Cruiser pisze:Może ma ktoś namiar na dobrego mecha we Wrocku albo w okolicach? Gdzieś niedaleko mnie chłopaki rzeźbią w Land Roverach ale przypuszczam, że "miska ryżowa" jest im nieznana. :lol:
Solter 4x4

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: qberus »

kylon pisze:
Cruiser pisze:Może ma ktoś namiar na dobrego mecha we Wrocku albo w okolicach? Gdzieś niedaleko mnie chłopaki rzeźbią w Land Roverach ale przypuszczam, że "miska ryżowa" jest im nieznana. :lol:
Solter 4x4
U Piotrka robiłem moje cudo a kumpel kilka swoich aut. Możesz spokojnie do niego podjechać, ja jestem bardzo zadowolony. Od niego dostałem też namiar na bardzo dobrego elektryka ( gość jest magik a do tego jeszcze bardzo schludnie robi ), a jak będziesz chciał to w Tyńcu jego kumpel robi zderzaki progi itp. Wyślę Ci namiary na wszystkich trzech na PW. Przez jakiś czas niestety będą nieosiągalni ale po Twoim powrocie mam nadzieję, że już będą. Nawiasem mówiąc byłem z nimi na weekendowej imprezie i było super. Była też 70'tka na 35" i wyglądała całkiem, całkiem. Jedynym mankamentem tego auta było to, że pokonywało teren beż żadnych trudności. L200 i Patrole zwiedzały zbocza a tu nic ... nuda :wink:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Dzięki za namiary. Spróbujemy coś z tym zrobić.
Co myślicie o tym zestawie?
http://novax.pl/prodszcz.php?id=20919" onclick="window.open(this.href);return false;
Zupełnie nie mogę połapać się w rozmiarówce. 35x10,5 i ET-20, gdybym chciał takie zamówić.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: qberus »

Cruiser pisze:Dzięki za namiary. Spróbujemy coś z tym zrobić.
Co myślicie o tym zestawie?
http://novax.pl/prodszcz.php?id=20919" onclick="window.open(this.href);return false;
Zupełnie nie mogę połapać się w rozmiarówce. 35x10,5 i ET-20, gdybym chciał takie zamówić.
To chyba kopia Simexa? Na ostatnim wyjeździe było kilka samochodów z takimi. Ponoć bardzo ściągało w śniegu - auta miały tendencję do tańczenia w te i wewte.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: piter69A »

Ten silverstone jest podobny do simexa ale troche ostrzejszy. W kopnym śniegu robi bardzo dobrze, znacznie lepiej niz BFG MT KM1.
To niby 35" ale faktycznie wychodzi 33,5-34" max.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Kames »

simexy jak i silwerstony nie nadają sie do uzywania na co dzien ,te samochody powinny byc przywozone na lawetach, a nie samemu po drodze buszowac - zero na wodzie nie mówiąc o jezdzie po ubitym sniegu, czy lodzie - ludzie :!: to opony stworzone przez Mazelezjan na Malezjanskie błoto ,a nie na exploracje swiata

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

:) Ja właśnie na eksplorację Świata tym autem się nie zaopatruję. Do błota z mojego domu jest dokładnie 27 metrów. Nawet gdyby konieczne były dalsze wypady, to od tego jest laweta i 150. :lol:
Aczkolwiek faktycznie może wystarczą mniej agresywne opony z ofety Novaxu. :roll:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Ten człowiek chyba też nie eksporuje Świata:
Załączniki
DSCF6341.jpg

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: piter69A »

Też mam takie koła :mrgreen:
Ale toyką jeszcze na nich nie jeździłem, może spróbować :roll: ??

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Niesety do chlopakow z serwisu nie moge sie jeszcze dodzwonic. Podobno oni jednak juz robili przy tym samochodzie wiec powinni wiedziec jaki jest tam pazdzierz.
Tak jak wspominalem, najpierw mam zamiar zabrac sie za mechanike. Dostalem juz od Kylona uszczelke pod pokrywe zaworow (swoja droga to i prezerwatywa by wystarczyla w razie awarii na jakims zadupiu :lol: ).
Nie wiem, czy przypadkiem nie udam sie do Lobody ze skrzynia bo widoczne sa wycieki. Synchro 2 biegu chyba czasem ma focha ale to akurat znany mi problem z innych Toyot.
Zastanawiam sie tez jakie amory zafasowac. Jeden juz wyzional ducha i popuscil. Niezbyt chce podnosic auta bo i tak jest juz podniesione ale potrzebowalbym twardych - najlepiej pancernych amorow. Zastanawiam sie, czy nie bedzie najlepiej pozostac przy oryginale?
Mam jeszcze jedno pytanie jako, ze jestem laikiem co chodzi o ten model: przy zalaczeniu napedu na 4 lapy nie ma tam zadnej blokady dyfra? Przyznam, ze auto dziwnie sie zachowuje na asfalcie przy pelnym skrecie podczas manewrowania. Do tej pory zapinalem 4x4 tylko w terenie ale wczoraj jakos tak podjechalem pod centrum handlowe z zapietym. Na dodatek wspomaganie czuc dopiero po przygazowaniu. Na wolnych obrotach jest beton.
Zabawe z reanimacja oficjalnie oglaszam za otwarta. 8)

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: stopa »

Cruiser pisze:Mam jeszcze jedno pytanie jako, ze jestem laikiem co chodzi o ten model: przy zalaczeniu napedu na 4 lapy nie ma tam zadnej blokady dyfra? Przyznam, ze auto dziwnie sie zachowuje na asfalcie przy pelnym skrecie podczas manewrowania. Do tej pory zapinalem 4x4 tylko w terenie ale wczoraj jakos tak podjechalem pod centrum handlowe z zapietym. Na dodatek wspomaganie czuc dopiero po przygazowaniu. Na wolnych obrotach jest beton.
Zabawe z reanimacja oficjalnie oglaszam za otwarta. 8)
blokady dyfra nie ma bo nie ma mechanizmu roznicowego miedzyosiowego... tak wiec na suchym asfalcie zapinanie 4x4 niewskazane. A jak to zrobisz to rzeczywiscie odczucia sa dziwne;). To powodzenia. Ja juz rok wojuje z hzj73 ale chyba jest juz blizej niz dalej...

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

Czyli przod ma prawo "nadrabiac" skokami za tylem? Slychac bylo dziwne stuki i auto po kazdym stuknieciu robilo zabke do przodu. Przypuszczam, ze to zawias (resory) stukaly od naprezen.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Dragunov »

albo to alkohol, albo starość ale jodły się kiedyś iaczej zakładało... :roll:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: sebastian44 »

Ma prawo bo tak działa ten mechanizm ( a raczej jego brak) ale ma prawo sie tez spie..c jak będziesz tak czesto robił. Przyczepna powierzchnia+duzy skręt+H4= Chrup :roll: Na nie śliskim asfalcie tylko H2, powienieneś mieć napisaną instrukcję na schowku.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: HZJ70 Reaktywacja

Post autor: Cruiser »

@ Dragunov
:D Widocznie ma kolo jakis chytroplan z ta jodla. Moze jezdzi wiekszosc czasu na wstecznym? :?:

@ Sebastian44
Tak wlasnie oglupia nadmiar techniki w LC150. Dobrze, ze nie szukalem blokady do czegos czego nie mozna zablokowac Bo poprostu tego nie ma. :roll:
Ale z tym wspomaganiem to raczej chyba cos nie tak? :?:
Jakie amory polecacie do katowania?
I jeszcze jedno pytanie: czesc blach (zwlaszcza z tylu auto) pasuje od KZJ70?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ