Rzegotanie w podsufitce

Moderator: luk4s7

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Rzegotanie w podsufitce

Post autor: lukasz30k »

hej koledzy coś mi rzegocze w podsufitce za siedzeniem kierowcy próbowałem się dobrać do tego ale nie umiem ściągnąć podsufitki może ktoś mi powie jak to zrobić albo ma jakąś fotorelacje z własnego demontażu a może zdjęcie po zdjętej podsufitce bym mógł zobaczyć jak to wygląda po zdjęciu:)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Rzegotanie w podsufitce

Post autor: fobos »

Jak robiłem cabrio i obcinałem dach, to ściągałem podsufitkę. Dach leży u mnie na podwórku, jak chcesz, to mogę cyknąć fotę jak to wygląda bez podsufitki. Generalnie jest to wyłożone taką włókniną wygłuszającą i za dużo nie widać. Ze zdjęciem podsufitki jest trochę roboty, bo trzeba poodkręcać maskownice na końcach słupków, odchylić uszczelki od drzwi i okien. Za ranty blachy na które wchodzą uszczelki jest zawinięty materiał podsufitki. Jest on mocowany na jakiś klej i metalowe wsówki. Sama podsufitka jest rozpięta na metalowych prętach które wchodzą w otwory po bokach.
Jeśli coś Ci grzechocze, to pewnikiem któryś z prętów się poluzował, albo wyrobił otwór w który wchodzi. By to zlokalizować spróbuj jak grzechocze ponaciągać podsufitkę, by określić którą część rozbierać, bo całej to chyba nie ma sensu.

A..... i zapraszam do "tu się witamy": http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=33&t=24" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Rzegotanie w podsufitce

Post autor: Pyrka »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie J7 co prawda, ale instrukcje renowacji dość uniwersalne:

Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 18:09 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

lukasz30k
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2010, 10:06
Auto: HILUX MK5
Kontakt:

Re: Rzegotanie w podsufitce

Post autor: lukasz30k »

no tak właśnie czułem że to jakiś pręt bo jak docisnę dłonią w okolicach tylnego uchwytu nad szybą boczną to przestaje rzegotać i teraz najważniejsze jak się do tego dobrać by nie zniszczyć podsufitki bo trafiłem na tę spinkę metalową i na niej moje staranie stanęły bo nie wiedziałem jak ja wypiąć by nie zepsuć, o wszystkie dodatkowe zdjęcia proszę i z góry dziękuję:) aha a co do witania to w wątku tu się witamy nie pojawia mi się opcja odpowiedz i niezbyt mogę się tam przywitać ale zapewne czegoś nie dostrzegam :D

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Rzegotanie w podsufitce

Post autor: fobos »

Spinkę po prostu podważasz czymś ostrym z boku. Jest to blaszka złożona na pół z naciętymi zadziorami, tak by po wsunięciu na rant blachy na którym owinięta jest podsufitka, nie zsuwała się.

ODPOWIEDZ