wyjace mosty

Moderator: luk4s7

hexogen74
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2010, 21:01
Auto: Lj70
Kontakt:

wyjace mosty

Post autor: hexogen74 »

Witam
Mam problem z wyjacym mostem w lj70,znajomy mechanik wymienil juz lozyska na walku ataku i na satelitach i sie pogorszylo(wyje glosniej przy odpuszczaniu gazu)jego zdaniem to wina walka ataku i tarczy zebatej.
Cena nowego zestawu mnie przeraza 1800-2500zl!!!!!a przod tez wyje :(
Nie wiem co teraz robic,kupic uzywany most?(ryzykowna sprawa bo nie wiadomo co sie kupi),czy brnac dalej w naprawe?
Patrzylem na amerykanskich stronkach ceny okolo 250usd za zestaw,czyli duzo taniej!!
Moze ktos z Was ma sprawdzone mosty do sprzedania do lj po 90r?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: sebastian44 »

Mam dokładnie tą samą sytuację, most zaczął wyć po wymianie łozysk. To wina ataku i talerza które są już zuzyte. Ja się nie przejmuję i jeżdze, jak sie rozpitoli ,a mysle ze nie powinno to bede sie martwił. Podgłośnij sobie radio :wink:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: MaxLux »

hexogen74 pisze:Witam
Mam problem z wyjacym mostem w lj70,znajomy mechanik wymienil juz lozyska na walku ataku i na satelitach i sie pogorszylo(wyje glosniej przy odpuszczaniu gazu)jego zdaniem to wina walka ataku i tarczy zebatej.
Cena nowego zestawu mnie przeraza 1800-2500zl!!!!!a przod tez wyje :(
Nie wiem co teraz robic,kupic uzywany most?(ryzykowna sprawa bo nie wiadomo co sie kupi),czy brnac dalej w naprawe?
Patrzylem na amerykanskich stronkach ceny okolo 250usd za zestaw,czyli duzo taniej!!
Moze ktos z Was ma sprawdzone mosty do sprzedania do lj po 90r?
Pozdrawiam.
Prawdopodobnie mechanik do dupy ...
skladanie mostow wymaga precyzji i doswiadczenia, w toyotach jest taka tulejka rozprezna, ktora sie reguluje ok90% tolerancji luzu ale tez trzeba miec caly zestaw podkladek aby wcelowac idealnie w najlepsze dopasowanie talerza do ataku.

Jesli jednak mechanix ma doswiadczenie i dalej wyje to... musisz kupic nowe - podawalem kontak do dwoch sklepow w stanach w innym poscie, koszt z przesylka i clem do polski 2 kompletow Ring and Pinion (przod i tyl) nie powinien przekroczyc 1500-1600 PLN co sie wydaje dobra cena w stosunku do niewiadomego pochodzenia uzywek :)

Przypomnij mechanixowio dokladnym zaklepaniu nakretki na atau zeby nie wymieniac 2x jak w moim przypadku

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: LEX »

Dokładnie... Potrzebne są klucze dynamometryczne i całe mnóstwo pierdół. Jeśli atak/talerz są źle ustawione to będą wyły, a mówimy tu o różnicach rzędu dziesiątych czy setnych części milimetra, więc jest to robota precyzyjna. Atak można sobie przesuwać w przód i tył, a talerz się podnosi lub opuszcza. Do tego dochodzą odpowiednie opory na łożyskach (za lużno będzie wyło a za mocno się zepsuje). Jak widzisz sporo jest czynników do pogodzenia ze sobą.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: Rokfor32 »

"po wymianie łożysk" ... :mrgreen:

Bardzo często ludziska popełniają błąd myślowy, że nowe łożysko ma identyczne wymiary jak stare. Wyprodukowane 20 lat wstecz. I o ile przy stosowaniu genuine parts można jeszcze (z ograniczonym zaufaniem) na to lczyć, to przy stosowaniu zamienników to zwykła naiwność ... :wink:

Przekładnia wymaga po prostu ustawienia, i tyle. Fabryczne przekładnie są na tyle dobrze wykonane, że nawet z pokruszonymi zębami nie są specjalnie głośne. O ile sa prawidłowo ustawione.

ps. "podgłośnić radio" to głupi pomysł. W sensie olania sytuacji. Źle ustawiona przekładnia jest jednocześnie mocno osłabiona (drastycznie rosną obciążenia zębów), i dużo łatwiej ja uszkodzić.

hexogen74
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2010, 21:01
Auto: Lj70
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: hexogen74 »

Dzieki serdeczne za szybkie odpowiedzi!!
Mysle jednak zeby podjechac jeszcze do innego fachowca niech sprawdzi ten luz i dopiero wtedy zadecyduje.
Pozdrawiam!!!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: MaxLux »

hexogen74 pisze:Dzieki serdeczne za szybkie odpowiedzi!!
Mysle jednak zeby podjechac jeszcze do innego fachowca niech sprawdzi ten luz i dopiero wtedy zadecyduje.
Pozdrawiam!!!
Jak nie znajdziesz nikogo zaufanego we Wrocku to skocz do Rafala Cieplego pod Gliwicami (Bojszow) to bedziesz mial zrobione dobrze

hexogen74
Posty: 30
Rejestracja: 25 maja 2010, 21:01
Auto: Lj70
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: hexogen74 »

ok,dzieki :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wyjace mosty

Post autor: kylon »

Jeśli mosty wyją bardzo ważne jest dokładne obejrzenie powierzchni pracy zębów. No chyba że mechanik składał na oko albo pierwszy raz w życiu :mrgreen:

ODPOWIEDZ