Problem z nadmuchem

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: lucjan »

i oczywiście dotyczy to nie J7 jak w dziale, ale J10 bo nie chciałem kolejnego tematu otwierać :wink:

wybrzeze11
Posty: 41
Rejestracja: 10 kwie 2011, 20:31
Auto: LJ 70 1990r
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: wybrzeze11 »

Przyklejam się do tematu z pytaniem. Problem mój polega na tym, ze nadmuch działa bez zarzutu, wskaźnik temperatury pokazuje podczas jazdy 82-84 stopnie. Na panelu sterującym ustawiona dźwigienka na grzanie jednak w kabinie przy 82 st ledwo dmucha letnim powietrzem-praktycznie grzaniem tego nazwać nie można. Czy mogło się coś przytkać, gdzie trzeba szukać problemu. Mam druga nagrzewnice ale nie wiem czy jest sens wymiany jeśli ta okaże się dobra? Czy ktoś już przerabiał podobny temat?

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: Gałka »

Gladzio pisze: Kupiłem szczotki za 20 zł, i oddałem do regeneracji - zapłaciłem 100 zł ale jak rozebrał to przymniej gość to żałuję że sam tego nie zrobiłem bo skasował mnie za głupie przypiłowanie szczotek... Mogę nietety tylko przestrzec przed warsztatem na ul. Konstruktorskiej 6 gdzie ceny są nieadekwatnie wysokie w stosunku do wykonywanych usług.
zapłaciłeś nie za prace tylko za to że gość wiedział w którą stronę szlifować :D
a żeby się nauczyć to kiedyś jego matka krowę sprzedała by go wysłać do szkół ( takie stare powiedzenie :D ).
A mówili chłopaki abyś sam spróbował ...
Czyli okazało się że to silniczek ?

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 947
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: vGreg »

Pomimo, że nie miałem problemu rezystorami nadmuchu zastąpiłem je sterowaniem elektronicznym (trochę zabawy lutownicą w domu). Załączenie układu jest z pierwszego biegu przełącznika a prędkość wentylatora steruję płynie potencjometrem zainstalowanym w miejsce fabrycznego zegarka
Info: w przypadku padnięcia elektroniki przywracam fabryczne sterowanie w minutę.
Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8438
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: Rokfor32 »

Tylny nadmuch w J7 ma osobna nagrzewnicę.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 947
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Problem z nadmuchem

Post autor: vGreg »

U mnie nie ma więc jeden kłopot mniej. :D

ODPOWIEDZ