Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

Witam!
Mam pytanie do Kylona - - jak można sprowadzić właśnie te 2 kółka produkcji TT bo szukam bezskutecznie?
Pozdrawiam maws

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: kylon »

Trzeba zadzwonić do Rafała 22 498 26 26. W godzinach 9-17. Trzeba podać numer VIN. Podać o które części chodzi i odczekać na odpowiedź z Australii którą Rafał niezwłocznie przekaże. Dziś ze dwa warsztaty pytały o te koła ale nikt nie potrafił podać podstawowych danych pojazdu ani o co chodzi. Ja się tylko domyślam bo znam temat z forum. Musisz też popatrzeć w swoją skrzynkę bo chłopaki dwa razy Ci odpowiadali na zapytanie e-mailowe a potem niecierpliwiłeś się z powodu braku odpowiedzi :wink:. Odpowiedzi ich widziałem bo mi pokazywali w wyniku kontrolingu :wink: :mrgreen:.

Mniej więcej taka jest procedura zapytania :wink: .

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

I to jest konkret :) Dzięki

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

Witam Kolegów!
Mam jeszcze jedno pytanie, może trochę naiwne ale kto pyta nie błądzi - rzecz dotyczy wspomnianych wyżej 2 kół zębatych piątego biegu, które w ASO kosztuja ponat 3kPln. Stanęło na tym, że koła mam zrobione za znacznie mniejszą kasę - na tyle co się orientuję w sposób profesjonalny. Ale nie o to chodzi - właśnie podczas szukania odpowiedniego materiału i stosownej obróbki cieplnej z badań twardości wyszło, że koła się posypały z uwagi nie na zużycie ale ewidentny błąd podczas ich produkcji - zbyt mocno i za głęboko zahartowane indukcyjnie (twardośc około 30% większa od zalecanej). Nachodzi mnie ochota aby te kółka wysłać do producenta i spróbować reklamować - może uznają kierując się choćby szacunkiem do sowjej marki. Co Koledzy o tym myślicie? ma to jkieś szanse powodzenia?
Pozdrawiam maws

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: kylon »

A na jakiej podstawie to stwierdziłeś :?: I skąd wiesz jaka jest technologia w fabryce :?: Tak z ciekawości pytam. Pod mikroskopem oglądałeś strukturę krystalizacji :shock:

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: piter69A »

Raczej pewnie typowe badanie twardosci :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: kylon »

No dobrze ale trzeba mieć fabryczne dane aby porównywać albo kilka kółek z różnych partii produkcji.

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

Moge powiedziec tylko tyle, że te "podejrzenia" wysnuto w dużym profesjonalnym zakładzie obróbki mechanicznej, który zajmuje się m.innymi produkcją kół zębatych pracujących w ciężkich warunkach zakład ma odrębne laboratorium, podejrzewam, że mikroskopy też mają. Zresztą takie podejrzenia, oglądając "organoleptycznie" jeszcze przed wizytą w tym zakładzie miało kilku "zwykłych" mechaników. Cóż spróbowac można wysłać to niewiele kosztuje.
Pozdrawiam maws

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: Gałka »

Próbuj !
Może będzie akcja wymiany skrzyń ww wszystkich 7-kach :D

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

Na to liczę :lol:

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: maws »

Koledy !
Potrzebuję info na temat numerów łożysk (producenta, wymiarów) do piast przedniego mostu mojej Toyoty oraz znajdującego się tam uszczelniacza.
I jeszcze jedno pytanie: jakim smarem moze grafitowy? należy zapchać przeguby przedniej osi _ czy to ma być smar czy może jak w ruskich automobilach mieszanka smaru i oleju?
Bardzo prosze o pomoć!
Pozdrawiam maws

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Gdzie można nabyć części do HZJ73?

Post autor: seburaj »

maws pisze:może jak w ruskich automobilach mieszanka smaru i oleju?
Bardzo prosze o pomoć!
:shock:

Koledy odpowiądają - zdecydowanie smar molibdenowy, najlepiej czysty :mrgreen:

ODPOWIEDZ