Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: Gladzio »

Ktoś się spotkał z tym? Na wysokości ciśnienia oleju i ładowania aku jest plama jakby zaparowane szkło. Nie da się tego zmyć. Jak się drapie palcem to jakby schodziło ale potem znowu "zaparowywuje"... Czy ktoś sobie poradził z takim problemem?
Będę wdzięczny za podpowiedź...

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: Tuco »

A rozbierałeś zegary. może to jest od środka?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: Gladzio »

Od środka od środka, zegary rozebrane i nie da się tego pozbyć...

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: stopa »

tak chyba bywa jak sie grzeje albo przepala wskaznik - pleksa pewnie zmienia strukture pod wplywem temperatury. U mnie w LJocie dokladnie w tym samym miejscu mam "mgielke" a ten zestaw wskaznikow akurat nalezy do awaryjnych w LJ :? temperatura/paliwo z reszta tez...

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: Gladzio »

No to już jesteś trzecią osobą która ma tę "mgiełkę"... Na szczęście udało mi się jej pozbyć. Mleczko CIF albo coś w tym stylu i trzemy (schodzi mechanicznie) - powstaną mikro ryski które należy spolerować. W moim przypadku kolega podpowiedział mi stary wojskowy sposób - na pastę do zębów :) Ogólnie wyszło super. Przy okazji wymieniłem podświetlenie na oryginalne oraz pokleiłem zaczepy.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Dziwnie zaparowana szybka zegarów...

Post autor: Gałka »

Gladzio pisze:No to już jesteś trzecią osobą która ma tę "mgiełkę"... Na szczęście udało mi się jej pozbyć. Mleczko CIF albo coś w tym stylu i trzemy (schodzi mechanicznie) - powstaną mikro ryski które należy spolerować. W moim przypadku kolega podpowiedział mi stary wojskowy sposób - na pastę do zębów :) Ogólnie wyszło super. Przy okazji wymieniłem podświetlenie na oryginalne oraz pokleiłem zaczepy.

Właśnie tak.
Przy okazji rozbiórki zegarów wypolerowałem cała wewnętrzną stronę szybki pastą polerską do pleksi. Teraz jest jak nowa.

ODPOWIEDZ