jak zdjac dach? LJ73

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

tvg pisze:Witam!

Dawno sie nie odzywalem ale od narodzin synka ( 8 tygodni) nie ma na nic czasu tylko robota i walka z placzacym malym terrorysta :)

Co do dachu bede mial 3 opcje

1. Ta co jest wysoka (gdzies dalej jechac to nawet lepiej
2. plandeka
3. Opcja terenowa blaszany dach i plandeka co by przez sama plandeke sie cos nie przebilo.

Pozdrawiam!
rozwiń punkt 3 bo coś nie kumam :oops:

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

Prosta sprawa, jadac do przodu powolutku przeciskam sie miedzy krzaczorami, niskie galezie suna po masce , czesc jest odciagana na boki przez odciagi, te ktore sa na srodku suna po masce i po przedniej szybie wspinaja sie na dach i teraz :

1. dach oryginalny - galezie wspinaja sie dalej i opadaja za autem
2. plandeka - po przekroczeniu szyby ostry kawal galeziu ktory sie zlamal z impetem przedziera plandeke i wbija sie do srodka
3. metalowy dach + plandeka - galaz po przekroczeniu szyby sunie po metalowym kawalku dachu nad siedzeniami przednimi (tylnich nie posiadam) a dalej to juz nie wazne.

To samo na wstecznym

Pozdrowki

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

Teoretycznie masz rację ale.. jeżdżę z plandeką już kilka lat i jeszcze nigdy jej nie rozdarłem w krzakach ( fakt że jeżdżę spokojnie ). Kiedyś używałem linek a teraz już nie. Wczoraj przedzierając się przez krzaczory w lesie złamałem antenę Cb ale plandeka cała. Jedziesz wolniutko na 1 i gałęzie przesuwają się po plandece... A może jeszcze nie trafiłem na złamaną ostrą na sztorc.... :)
Ale jeżeli jeździsz szybki i wyczynowo...

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

No niby tak, ale ostatnio wyrywajac sie z wyrobiska trzeba bylo przypalowac troszke miedzy drzewkami, prawe kola w powietrzu, dwojka i gaz do dechy, krzaki poszly z duzym impetem po boku i szybie ze slyszalnym skrobaniem po dachu.

Ale to tylko tak dla swojej spokojnosci.

A tak przy okazji, masz moze jakas fotke swojej toyki z plandeka ? :>

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

daj swego maila na priva to Ci wyślę. mam trudności z wstawianiem na forum :cry:

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »


Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

poszły !

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: sebastian44 »

Mam takie pytanko apropo tych szyb które bezsensownie zostają z tyłu po zdjęciu dachu- czy przy predkościach powyżej 80 nie chcą przypadkiem odlecieć? Ktoś się tym martwił, zebezpieczał je jakoś, czy juz dawno odleciały i nikt juz o nich nie pamieta?

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

a czy Ty chcesz jeździć z tymi szybami? :mrgreen:
zapomnij!
Jeśli nie masz ich zdejmowanych to :
1. wymień na zdejmowane
2. nie zdejmuj nadstawki

przy mniejszych prędkościach będą tylko stawiały opór a przy większych mogą Ci powyginać ramki a nie daj boże jak pęknie szyba i poleci na innych :(

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: sebastian44 »

Tak podejrzewałem ze jest kupa z tymi ramkami..szkoda ze nie dopracowali szczegółów w tym "cabriolecie". :(

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: CzarekN »

sebastian44 pisze:Tak podejrzewałem ze jest kupa z tymi ramkami..szkoda ze nie dopracowali szczegółów w tym "cabriolecie". :(
model 73 nie jest z zalozenia "cabrioletem". Napewno juz nie ten po roku 90-tym.

Czarek

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: piter69A »

Rocznik nie ma nic do tego. Do konca produkcji modelu 73 wystepowaly wersje przystosowane do zdejmowania dachu wyposazone w odkrecane nadstawki, podstawki na masce, łamane wycieraczki, pokrętła do odkrecania szyby i naklejkę z instrukcją.

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

1. Jezdzilem z tymi szybami z tylu, nie mialem wyjscia, lecialem 90km/h bez problemu, nic sie nie dzialo.

2. Nadchodzi zima wiec pomysl zostaje do wiosny, ewentualnie przez zime bede klecil, narazie mam namiar na drzwi tylnie z ktorych po obcieciu zrobie burte, rury na stelaz odrazu robiacy za klatke i na to plandeka.
Nad dachem zadnej blachy jednak nie bede dawal bo w lato i ak sie w gaszcza nie wjezdza a zima z hardtopem bede sie przeciskac jak do tej pory.

3. I powstal nastepny problem, chce zalozyc 33" teraz mam MT K2 31" i male sa jednak i auto na tyle sie podniesie z tym omim kioskiem (zawieszenie mam +5) ze sie na warsztat nie zmieszcze :/ I musze brame powiekszyc :D

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ