jak zdjac dach? LJ73

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

Witam!

Jutro 34 pojutrze 35 u nas ma byc no to pomyslalem czemu by nie skozystac z mozliwosci i pojezdzic bez dachu :)

Odkrecilem dwie sruby z tylu pionowo, 4 sruby na palaku (tym nad glowami) chyba 5 srub nad podszybiem wczesniej sciagajac listwe na wkretach, narozniki te na wkrety tez zdjete, oczywiscie linki (odciagi) tez zdemontowane, dach przy szybie ruszyl sie o milimetr a dalej ani drgnie. Sa gdzies jeszcze mocowania jakies? Z zewnatrz nic nie widac, moze pod tymi napisami FRP TOP cos bedzie?

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Cooder »

tvg pisze:Sa gdzies jeszcze mocowania jakies? Z zewnatrz nic nie widac, moze pod tymi napisami FRP TOP cos bedzie?
Bingo! 8) To jest zaślepka. Zdjąć, a pokażą się śrubki.

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: CzarekN »

Dokladnie, zdejmij delikatnie napisy i odkrec sruby. Z tego co pamietam to takze za boczkami przy tylnej kanapie sa jeszcze sruby. Trzeba zdjac boczki i dostac sie od srodka.

Czarek

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

Dzieki za podpowiedzi, pod zaslepkami byly i juz odkrecone, teraz boczki chyba jeszcze bo cos trzyma :)

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

No i pierwsze 100km bez dachu, fajna sprawa :D

A tak przy okazji okazuje sie ze z niskim dachem wygladala by o wiele lepiej, ma ktos moze na sprzedaz FRP TOPa niskiego? Albo zamienic sie chce na podwyzszony kiosk ? :)

Jak nie znajde to bede chyba cos z aluminium klecil.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Cobra »

jak zdejmiesz dach to zrób jakieś fotki... i daj na forum :D

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

ObrazekMowisz masz :)
Załączniki
bezdachu.jpg

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: onasz »

Fajnie wygląda ,tylko te tylne drzwi jak by nie od tego auta, ale temu zaradzi tylko boszka :mrgreen:

Awatar użytkownika
+jacek+
Posty: 48
Rejestracja: 03 gru 2008, 14:21
Auto: TLC 150
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: +jacek+ »

.... ale tylne górne części drzwi można zdemontować!!! i w zasadzie powinno się bo Toyotka wygląda wtedy ślicznie.

Jest tam kilka śrub do odkręcenia tuż obok górnego zawiasu, po drugiej stronie i na drzwiach po zdemontowaniu zaślepki.
Większe skrzydło analogicznie z tym, że trzeba zdemontować plastik chroniący cięgiełko zamka aby dostać się do śrub.

Ja po przeczytaniu posta stwierdziłem, że to świetny pomysł, zabrałem się do roboty i jak by nie patrzył to prawie mam Lj'kę z klimą ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

Jest tylko jeden minus, w takim sloncu jak dzis trzeba w czapeczce jezdzic bo daje w czerep od gory :/ Tutaj ni epomsleli, bo np taki K160 po zdjeciu tylu zostawia nad glowami kawalek dachu, ale za to nie wyglada tak fajnie :)

Moje drzwi ktos niestety pospawal i mam w planach wlasnie katkowka i pozniej cos opatentowac zeby na zime spowrotem gore drzwi zamontowac. Ale to zobaczymy co wyjdzie, najpierw ciecie :)

Pozdrawiam!

P.S. No i trzeba pamietac o wyfruwajacych przedmiotach :) na szczescie z tylu mam zabudowana podloge szufladami wiec jest gdzie chowac szpargaly :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Rokfor32 »

Nie wszystkie wersje J73 były przystosowane do całkowitego demontażu nakładki. W sumie to tylko taką jedną widziałem. Wszystkie pozostałe to takie jakby niedokończone, bo właśnie bez możliwości odkręcenia ramek szyb z drzwi.

W tej "pełnej" wersji są jeszcze dodatkowo na przedniej masce specjalne uchwyty do blokowania położonej szyby, i przednie wycieraczki mają opcję złożenia ich jak scyzoryk, coby w kolizję z położoną szybą nie wchodziły.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Rokfor32 »

A,i w oryginalnych drzwiach z demontowalnymi ramkami są inaczej skonstruowane uszczelki, pod kątem demontażu ramek właśnie.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

z tylnymi drzwiami to masz takie wyjścia:
1. kupić całe drzwi ze zdejmowanymi szybkami- najprostsze !
2. demontować całe drzwi i dorobić klapę z blachy ryflowanej.

ja mam 3 (!) plandeki:

1. pełna z oknami zamykana całkowicie. Montowana z boku podobnie jak w uazie na paski. Od przodu wymyśliłem :swój szybki patent mocowania bezśrubowego . Dorobiłem przykręcane na śruby M8 poprzez otwory do mocowania hardtopu formatki z blachy z uchwytami na paski. W ten sposób ograniczyłem ilość wierconych otworów w karoserii.
2. typu safari tylko nad przednimi i tylnymi fotelami zrobiona z plandeki samochodowej ( każdy zakład szyjący ( zgrzewający ) plandeki Ci to zrobi. Mocowane na ekspandery.
3. typu safari tylko nad przednimi fotelami mocowany na ekspandery.

teraz jeżdżę bez plandeki na krótkich odcinkach i w mieście ale za to używam blokera przeciwsłonecznego 50 i czapeczki z Campa !.

Jazda bez dachu: to jet to po co się kupuje 73 !

Pamiętajcie o jakimś kocu dla pasażerów i bluzie dla Was do bagażnika; wczoraj jak wracaliśmy spod W-wy z meczu po 23 to było za miastem trochę chłodno :( . W mieście już ciepło od murów .

Jako zabezpieczenie bagażnika mam zamocowaną pokrywę z blachy ryflowaną na wysokości (tuż pod krawędzią górną tylnych drzwi) mocowaną do wystających z belki antykapotażowej uchwytów tylnych pasów.
Po odłączeniu mechanizmu otwierania tylnych drzwi ( chodzi o wyciągany "cycek )w górnej części lewych tylnych drzwi
tylne drzwi możesz otworzyć tylko kluczykiem co teoretycznie uniemożliwia szybkie jego otwarcie.
Drugim rozwiązaniem jest zamontowanie na pace plastikowej skrzyni z zamkami takiej jaką używają kierowcy ciężarówek. Są różne wielkości. Chroni przed kurzem. Jak pada deszcz to woda dostaje się przez zamki, które są w górnej pokrywie w zagłębieniach. Ale rzadko jeżdżę w deszczu :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: Gałka »

tvg pisze:No i pierwsze 100km bez dachu, fajna sprawa :D

ma ktos moze na sprzedaz FRP TOPa niskiego?

dzwoń do Mopara!

Jak nie znajde to bede chyba cos z aluminium klecil.
Zrób sobie od razu spanie na górze tylko:
uważaj z kleceniem na wagę całości = spalanie!

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: jak zdjac dach? LJ73

Post autor: tvg »

Witam!

Dawno sie nie odzywalem ale od narodzin synka ( 8 tygodni) nie ma na nic czasu tylko robota i walka z placzacym malym terrorysta :)

Co do dachu bede mial 3 opcje

1. Ta co jest wysoka (gdzies dalej jechac to nawet lepiej
2. plandeka
3. Opcja terenowa blaszany dach i plandeka co by przez sama plandeke sie cos nie przebilo.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ