HZJ 73 kontrolka 4WD

Moderator: luk4s7

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

HZJ 73 kontrolka 4WD

Post autor: Keri »

Witam.Mam pytanie dotyczące kontrolki 4WD. U mnie świeci się ona po każdym przekręceniu kluczyka i gaśnie po uruchomieniu silnika czasem szybko ,innym razem po dodaniu gazu. Mam wrażenie że wcześniej tak nie było ( nie zapalała sie przy każdym uruchomieniu silnika) HZJ-ta mam od niedawna więc nie jestem pewny. Dodam że na jednym z elektrozaworów brakuje takiego czarnego walca. Jeżeli nie jest to normalne to czy przyczyną może być nieszczelność układu podciśnienia,a może to brak tego walca?
Dziekuję z góry za rzeczowe odpowiedzi.
Irek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ 73 kontrolka 4WD

Post autor: Gałka »

czarny walec to zabezpieczenie przed kurzem i wodą. jego brak nie powinien mieć żadnego znaczenia; jeździłem dłuższy czas bez tego i było ok.
Prawdopodobnie coś z ciśnieniem, które jest za małe. Sprawdź na początek czy nie masz przetartych wężyków gumowych dochodzących do zaworków.

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

Re: HZJ 73 kontrolka 4WD

Post autor: Keri »

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego tematu- czy ten elektrozawór można rozebrać i usunąć z niego zanieczyszczenia i czy istnieją na rynku jakieś zamienniki bo cena w ASO pewnie wysoka.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: HZJ 73 kontrolka 4WD

Post autor: Gałka »

pamiętaj że masz zasilanie 24V ! Większość dostępnych to 12V. Szukaj od ciężarówki. ja kupiłem używki w od Arka z Czerska - cena była bardzo OK. :D
Sprawdź wpierw czy to zawór a może pompa podciśnienia ( nie wiem dokładnie gdzie ona jest ( czy nie na altenatorze?) - spytaj się fachowców=Mopar, Kylon, właścicciele HZJ.

Keri
Posty: 18
Rejestracja: 01 gru 2009, 15:07
Auto: Land Cruiser KDJ95 HZJ 73
Kontakt:

Re: HZJ 73 kontrolka 4WD

Post autor: Keri »

Jutro HZJ będzie miał przegląd układu podciśnieniowego a jakby co będę molestował Mazura bo to Jego była HZJ-cina.

ODPOWIEDZ