1HZ chłodzenie-?

Moderator: luk4s7

swietlik
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2008, 21:36
Auto: HZJ74
Kontakt:

1HZ chłodzenie-?

Post autor: swietlik »

Jak opróżnić całkowicie układ chłodzenia? Odkręcajac korek spustowy wylatuje ok.7l płynu, nie wiem jak się pozbyć reszty, doczytałem że jest ok.12l czyli dużo zostaje. Czy układ ten samoczynnie się odpowietrzy?
Wentylator chłodnicy powinien śmigać od razu po uruchomieniu silnika, czy dopiero załączać się po rozgrzaniu?
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 1HZ chłodzenie-?

Post autor: kylon »

- w bloku jest kranik do spuszczania płynu
- wentylator jest na wiskozie więc tu nie ma co się załączać - sprzęgło wiskotyczne

swietlik
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2008, 21:36
Auto: HZJ74
Kontakt:

Re: 1HZ chłodzenie-?

Post autor: swietlik »

Dziękuję,szukałem jakiejś śruby,a kranik umykał moim oczom :oops: ,teraz weszło ok 11l. Rozumiem że wiskoza przekazuje coraz więcej obrotów w miarę wzrostu temperatury,czy awaria jej charakteryzuje się tym że visko kręci wiatrakiem od razu na pełnych obrotach i silnik dłużej się rozgrzewa? Czy odwrotnie wiatrak obraca się zbyt wolno i temp.rośnie na wolnych obrotach, a tym samym warto wozić w zapasie takie sprzegło jadąc gdzieś dalej?

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: 1HZ chłodzenie-?

Post autor: JaroFix »

Nie jestem do końca pewien ale awaria wisko bardziej objawiała by się nie załączaniem się go po przekroczeniu pewnej ustalonej wartości temperatury. W takim przypadku albo wymiana wisko albo zblokowanie na stałe.

ODPOWIEDZ