Połamana antena od radia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Połamana antena od radia

Post autor: Gladzio »

Ktoś przerabiał ten temat tzn: ułamana antena - wymiana na nową czy można użyć jakiegoś zmiannika? Może do się coś nakręcić na ułamaną końcówkę tak żeby nie rozbierać auta by wymienić a żeby antena działała jak należy. Dodam że antena nie jest elektryczna.

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Damian »

Proste jak drut :)

W błotniku masz dziurę, wkręć tam inną antenę i przeciągnij kabel po prostu.
Ja tą dziurę wykorzystałem na montaż anteny CB (idealne miejsce), a antenę dałem pod szybę (taka przylepiana do szyby z norauto czy innej kaufhali).

P.S. Czy to na zdjęciu to auto po Górniku?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Gladzio »

Tak autko po Górniku :)

Antena złamana tak że jeszcze kawałek wystaje. Myślałem że da się coś zrobić bez wyjmowania uszkodzonego elementu...

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Damian »

Niestety nie da się, antenę musisz wykręcić i wstawić nową.

A Górnik jest durak że ją sprzedał :) trochę się najeździliśmy razem swego czasu tu i ówdzie...gratulacje zakupu, bo za bardzo sensowne pieniądze kupiłeś, choć blaszka to rozpacz i nędza ;)

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Gladzio »

Blacha - fakt kiepsko jednak auto za dobre pieniądze mimo że na start troche trzeba było wrzucić... :)

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Heniu »

Gladzio pisze:Tak autko po Górniku :)

Antena złamana tak że jeszcze kawałek wystaje. Myślałem że da się coś zrobić bez wyjmowania uszkodzonego elementu...
Da się jeśli złamana końcówka jest sztywnym drutem, nagwintować i wkręć w to jakąkolwiek antenę o tym samym gwincie. Pytanie tylko czy warto bo nie wiem co mniej pracochłonne :|

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Cobra »

ja urwałem antenę przed blacharkę... ale tak mocno że dziura została... więc zaspawałem i anteny zewnętrznej nie było...

Podłączyłem natomiast antenę przyklejaną na szybę i działa. Pewność jest jedna że jej nie urwę. Koszt 50 zł...

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Kwiatec »

antena wewnętrzna jest dobra w dużych aglomeracjach. ja w miejsce po starej antence założyłem taką jak była w maluchch i dużych foacikach. prosty drut na gwincie. dobrze zbierało stacje i jak się w krzuny na cały dzień miało jechać to wykręcałem. tak mi sie to miejsce spodobało że z drugiej mańki symetrycznie założyłem od cb. też dobrze robiło :wink:

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: piter69A »

Ja mam zamontowaną w oryginalne miejsce krótką, elastyczną antenę. Nie wiem jakiej firmy bo taka już była. Odbiera bardzo dobrze i nie trzeba sie martwić o urwanie :wink:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Gladzio »

Panowie co trzeba wykonać żeby wymienić antene - dużo rozbierania auta?

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Damian »

O ile pamiętam, to zdejmowałem tylko tą prostokątną blachę przy podszybiu (wzdłuż szyby). Nawet nie zdejmowałem, tylko odkręciłem i podważyłem, tak żeby ręka weszła.

Awatar użytkownika
górnik
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:35
Auto: Land Cruiser 95
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: górnik »

Damian pisze: A Górnik jest durak że ją sprzedał :) trochę się najeździliśmy razem swego czasu tu i ówdzie...gratulacje zakupu, bo za bardzo sensowne pieniądze kupiłeś, choć blaszka to rozpacz i nędza ;)
hehe
piszesz tak bo nie widziałeś mojej nowej toyoty!!!
pozdrawiam

btw ciesze się, że moja lj70 trafiła w dobre ręce

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Damian »

górnik pisze:
Damian pisze: A Górnik jest durak że ją sprzedał :) trochę się najeździliśmy razem swego czasu tu i ówdzie...gratulacje zakupu, bo za bardzo sensowne pieniądze kupiłeś, choć blaszka to rozpacz i nędza ;)
hehe
piszesz tak bo nie widziałeś mojej nowej toyoty!!!
pozdrawiam
Taaa, plastic is fantastic :mrgreen:
Obaj z Bachulem pojechaliście po bandzie, jego to jeszcze Czapajew ratuje chociaż :mrgreen:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: hashid »

...przygadał land rover land cruiserowi, hihi :mrgreen:
moim następnym autem rodzinnym będzie 95 więc staję w obronie Górnika. :wink:

Co do anteny to w miałem podobny problem - dałem elektrykowi do zrobienia, wstawił jakiś zamiennik ale po podłączeniu do radia działa gorzej (bo może lepiej zbiera) niż oryginalna połamana z wsadzonym wieszakiem z pralni. Po podłączeniu lepszego radia suuper... i co chciałem nową antenę a teraz muszę jeszcze radyjko wymienić bo za dobra antena. teraz mam usb i duuuużo muzyki
wiem, że udało się zamontować antenę bez zdejmowania zderzaka ale podejście do dziury jest fatalne.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Połamana antena od radia

Post autor: Gladzio »

Co do anteny to kupie taką:
http://allegro.pl/item926121584_antena_ ... a_vol.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Radio oryginalne więc mogę mieć ten sam obiaw co hashid ale pożyjemy zobaczymy.
Co do LJki to też pewnie ją kiedyś zamienie na coś "młodszego" co też nie będzie mi szkoda drapać gałęziami i "wodować". Z czasem ceny sprawiają że 90 powoli łapią się w kategorie aut do "zabawy". Ja chętnie w przyszłości przesiadł bym się na FJ Cruisera :)

ODPOWIEDZ