zmiana foteli przednich

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Magnus
Klubowicz
Posty: 985
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:34
Auto: aktualnie bez auta, kiedyś HZJ73, HDJ80
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: Magnus »

widzę, że się bardzo o mnie troszczycie :oops: szczególnie o moje 4 litery :mrgreen:
dobra doopa to podstawa :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: czobi »

na hzj nie leca, to przynajmniej fotele bedziesz mial z wyscigowki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: Rokfor32 »

A tak wyglądają te z 4Runnera:

Obrazek
Obrazek

Na drugim zdjęciu widać pokrętło regulacji nachylenia boczków w oparciu i dźwignię regulacji "wybrzuszenia" oparcia.

Te są z modelu '91 (czterodrzwiowego), natomiast te, o których wspominałem wcześniej (z 2 drzwiowego) są identyczne jak chodzi o kształt, mają nieco inny wzór tapicerki (ale też szary), no i fotel pasażera jest przesuwny.

ps. zmierzyłem rozstaw prowadnic - mierzone w osi szyn:

4Runner '91 - 44,5 cm,
HJ60 '87 - 38 cm,
mitsu colt '95 - 49 cm.

Awatar użytkownika
pc_bit
Posty: 80
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:27
Auto: LJ70 90r 2L-T

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: pc_bit »

Mam podobne pytanie do fachowców - mam 180cm wzrostu i LJ70 którą właśnie kupiłem wydaje mi się że są oryginalne fotele ale nie widzę w nich możliwości zniżenia ich. W mojej LJ70ce siedzi się tak wysoko że na każdej dziurze walę głową w sufit - czy te fotele się jakoś reguluje góra - dół ?
Sa w dobrym stanie i nie chciałbym ich wymieniać ale porażkowa jest w nich wysokość siedzenia. :shock:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: MariuszS »

Raczej masz coś niezbyt oryginalnie.
J-7 jest ma bardzo dużo miejsca na pomieszczenie nawet znacznie wyższego kierownika.
Ja mam 188 cm w każdym kapeluszu mogłem jeździć na fabrycznych siedzeniach.
Zrób fotki, to może ktoś coś podpowie.

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: tomekc »

Ja mam 185 cm i bez problemu - nawet na największych dziurach nie zbliżam sie do podsufitki.

Awatar użytkownika
pc_bit
Posty: 80
Rejestracja: 27 gru 2013, 21:27
Auto: LJ70 90r 2L-T

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: pc_bit »

hmmm... czyli u mnie coś kombinowane jest. postaram się pokazać zdjęcie moich foteli na dniach....

Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: Mazur »

odświeżył bym conieco temata
1. musi być z opcją uchylania (a więc z trzydrzwówek)
2. regulacja z możliwością ustawienia oparcia "prawie w pionie" -co by siedzieć jak na stołku a nie leżeć
3. zachowanie wysokości pierwotnego fotela

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: robson »

Mazur pisze:odświeżył bym conieco temata
1. musi być z opcją uchylania (a więc z trzydrzwówek)
2. regulacja z możliwością ustawienia oparcia "prawie w pionie" -co by siedzieć jak na stołku a nie leżeć
3. zachowanie wysokości pierwotnego fotela

To ja się chętnie zapisze na taki egzemplarz co spełnia w/w parametry - znaczy kupię jeśli ktoś ma i zechce sprzedać :). Po stronie kierowcy mam super wygodny fotel Recaro i z racji zmiany orientacji z rajdowej na wyprawową potrzebuje zmienić siedzisko po stronie pasażera na coś wygodnego.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: RAT »

robson pisze:
Mazur pisze:odświeżył bym conieco temata
1. musi być z opcją uchylania (a więc z trzydrzwówek)
2. regulacja z możliwością ustawienia oparcia "prawie w pionie" -co by siedzieć jak na stołku a nie leżeć
3. zachowanie wysokości pierwotnego fotela

To ja się chętnie zapisze na taki egzemplarz co spełnia w/w parametry - znaczy kupię jeśli ktoś ma i zechce sprzedać :). Po stronie kierowcy mam super wygodny fotel Recaro i z racji zmiany orientacji z rajdowej na wyprawową potrzebuje zmienić siedzisko po stronie pasażera na coś wygodnego.
Panowie ale każdy fotel akcesoryjny Recaro , Konig ma takie opcję - nie spotkałem się z fotelami Recaro bez możliwości składania , regulacja daje możliwość ustawienia oparcia nawet bardziej niż w pionie :) można się pochylić do przodu, a i pasują do nich albo oryginalne szyny Recaro ( przesuwanie przód - tył ) albo uniwersalne szyby z foteli kubełkowych itd. ( można takie szyby znaleźć na alledrogo)
Jedynie trzeba znaleźć kogoś kto pospawa adapter - przejściówkę miedzy oryginalnym mocowaniem fotela, a szynami uniwersalnymi.

Ja u siebie mam podstawy foteli z amortyzacja ale siedzenie jest przykręcane do tej podstawy( fotel jest chyba taki sam jak w każdym J7 ) i do tego przerobiłem przykręcane mocowanie- kumpel robił mi to może 3-4 godziny.

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: rafal187 »

Recaro super fotele tylko cena mało przyjazna, przynajmniej dla mnie.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: zmiana foteli przednich

Post autor: RAT »

Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na fotele ale można kupić fotele Recaro z Opla Omegi , lub Vectry ( rzadziej się trafiają ) w cenie 300-600 zł za dwa w dobrym stanie.
Te z Omegi maja zazwyczaj regulację lędźwiową mechaniczną, trafiają się też z grzaną dupą .
Te z Vectry maja wyszyte jedynie GSI na oparciu nad napisem Recaro ale poza tym są bardzo wygodne - mają regulację wysokości na silniczkach , poduszkę lędźwiową pneumatyczną.
Pozostałe Recaro potrafią kosztować to prawda , wszystko zależy jaki model i jak wyposażony :)

ODPOWIEDZ