Sam naprawiam - przedni most

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: kylon »

Skoro cieknie Ci kula to nie jest problem samej uszczelki filcowej. Oznacza to iż uszczelniacz na wale puszcza olej do przegubu a i nadmiar owego wycieka dalej pod uszczelką filcową.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

no to mam przeje..ne :(
ja i remonty to dwie różne rzeczy :( a na tym zadupiu wole nie oddawać auta nikomu do zrobienia :(

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: LEX »

Jak ci się kule pocą smarem to jeszcze da radę, bo po prostu odkręcasz korek od góry i wciskasz smar. Jednak jeśli kule ciekną na rzadko to oznacza to problem z uszczelniaczami półosi.

Co się Boryś łamiesz? Ciepło w tyłek masz, więc nie narzekaj tylko siadaj przy sprzęcie i działaj.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

nie wiem ale wydaje mi się że jednak na gęsto:

Obrazek

niestety przy ostatnim myciu auta karcherem troche wymyłem część dolną - ale wyglądała dokładnie tak samo jak u góry - czyli pokryta warstwą gęstego smaru.

@LEX, to nie kwestia warunków do pracy :) tylko wiary w siebie - boje się że coś spier...le - co przy mojej wiedzy technicznej jest wielce prawdopodobne :(

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Heniu »

Boryś bierz aparat i rób zdjęcia , jak coś zapomnisz to będziesz miał podgląd , kilka pudełek na śrubki z kartkami co od czego i do dzieła a i koledzy pomogą napewno w razie W . Już ci kibicuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Cobra »

Rozebrać nie jest problem... Mi bardzo pomógł rysunek z ASO który wziąłem jak to dokładnie wygląda... co po czym... opis znajdziesz tutaj fajny koledzy pomogą na pewno... Masz ściągacz do łożysk?? Bo jak jesteś z koło warszawki to mogę Ci pożyczyć:) Ale nie wiem czy Casablanca jest obok:D

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

ściągacz do łożysk? no ekstra

Ale Fobos też chyba nie miał i dało rade.
Jeszcze jedno czy przy rozkręcaniu wszystkich elementów piasty są jakieś podkładki które są .. jednorazowe? tzn że przed rozkręceniem kupić od razu nowe?

Chciałem kupić u Kylona zestawy z uszczelkami ale nie wiem który wariant wybrać. Myślałem że ten tylko mi wystarczy bo to tylko chciałem wymieniać:
Obrazek

ale zasugerowano mi ten wiekszy na obie strony:
Obrazek

no i nie wiem co robić :(

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Cobra »

większy się bardziej opłaca i od razu masz zrobione obydwie kompletnie strony...

Więc gdzie ta twoja casablanca??

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: sebastian44 »

To co pokazałes jako drugie to jest zestaw do naprawy głowki mostu, cieknacej flanszy itd.
A ty chyba potrzebujesz do zwrotnic tylko czyli...http://www.wyprawa4x4.pl/info/uszczelni ... -3785.html lub troche bardziej rozbudowany o lozyska http://www.wyprawa4x4.pl/info/zestaw_na ... -3922.html

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Cobra »

ale jak będzie to rozbierał to również może wymienić łożyska... chyba lepiej od razu... jak już będzie mieć wszystko jak na talerzu... j

ja bym robił komplet

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

sebastian44 pisze:To co pokazałes jako drugie to jest zestaw do naprawy głowki mostu, cieknacej flanszy itd.
A ty chyba potrzebujesz do zwrotnic tylko czyli...http://www.wyprawa4x4.pl/info/uszczelni ... -3785.html lub troche bardziej rozbudowany o lozyska http://www.wyprawa4x4.pl/info/zestaw_na ... -3922.html
wszystko fajnie tylko to zestawy do 70tki a ja poganiam HZJ80 :) ale taki zestaw na jedną tylko stronę byłby idealny

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

Cobra pisze:Więc gdzie ta twoja casablanca??
Cobra nie załamuj mnie - więm że to światowe zadupie ale wiekszość ludzi wie gdzie leży Casablanca :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: sebastian44 »

zaraz za włochami - ale nie tymi w warszawie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Heniu »

Patrząc na fotkę i porównując do tego ci ja miałem to wystarczy wymienić same uszczelki zwrotnicy. W moim przypadku lało się gęstym olejem po oponach bo puścił uszczelniacz na półosi.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Sam naprawiam - przedni most

Post autor: Boryś »

taki stan jest od dłuższego czasu więc raczej nie puścił uszczelniacz na półosi. Po prostu wkońcu postanowiłem się za to zabrać :)
tylko wciąż nie wiem czy dobierając się do uszczelek zwrotnicy po drodze nie bedzie jakichś jednorazowych uszczelek których nie będzie w tym najprostrzym zestawie.

ODPOWIEDZ