Kilka pytań ogólnych

Moderator: luk4s7

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

Dzień dobry.
Jako że nieśmiało zaczynam rozglądać się za j70 przed lub po 90r.to chciałbym zapytać Was czy obecnie jest szansa kupić takie auto w przyzwoitym stanie.W ofertach raczej posłucha a na forum nikt chyba nie rozsta się z zadbaną sztuką.Szukam wersji raczej krótkiej ,do przemieszczania się i wypadu za miasto które bardzo lubię robić.Pomyślałem sobie że mógłbym się z taką toyotą zaprzyjaźnić.Przyznam że od pomad 10lat chorowałem na G-klase ,lecz obecnie stała się bardzo "medialna"co by nie powiedzieć brzydko.Wolę auto które nie rzuca się tak w oczy ale jest zdecydowanie wyjątkowe a taki właśnie jest j70.
Jaki ailnik polecacie szukać? Nie mam oczekiwań wobec spalania.Może żłopać ile chcę byle w granicach normy producenta ;)

Czy J70 przed 89r.są bardziej problematyczne jeśli chodzi o obsługę silnika? Wolałbym auto z którym będzie mniej problemów.

Ostatecznie kupię coś do roboty i postaram się mu przywrócić dawną świetlność.Unikam auta po zmotach i innych ciężkich losach.Najbardziej by mi pasowało po dziadku który odpalał do kościoła a jak gasił to się z nim żegnał:)
Może to zabawne ale kiedyś tak zadbane auto kupiłem.W ogóle jakoś tak się trafiało że miałem szczęście do samochodów.
Bardzo podziwiam waszą pasje i doceniam wolność którą wam dają te ciekawe samochody.

Pozdrowienia
A.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: sebastian44 »

Napisz jaki masz budzet;) na tej podstawie latwiej okreslic czy to czego oczekujesz jest realne

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

Chciałbym dać 20.Jeśli trzeba będzie dam 30,w najgorszym wypadku 40.Gdyby trafiła się okazja wyskrobie 50.Bronię się żeby kupić nową-stylizowaną na tamte lata.Widziałem ktoś sprowadza chyba z Dubaju takie.,cuda,ale ja już mam trochę inne priorytety i potrzeby.Radość mi daje gdybym mógł w garażu trochę przy aucie pogrzebać.Oczywiście mowa tu o prostych stylizujących pracach typu zmiana kół czy montaż radia i takie tam...aby nawiązać więź z autem;)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Rokfor32 »

A skąd jesteś?

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: sebastian44 »

Ale wiesz że te nowe są nowe? W sensie to jest to samo tylko z innym ryjkiem, ale nowe z Japonii?

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

Rokfor32 pisze:A skąd jesteś?
Dolnośląskie.Okolice Szklarskiej Poręby
sebastian44 pisze:Ale wiesz że te nowe są nowe? W sensie to jest to samo tylko z innym ryjkiem, ale nowe z Japonii?
Tak wiem i bardzo mi się podoba ta wersja ale nie jestem pewny czy chciałbym tyle przeznaczyć na tego typu samochód.tzn. potrzeb.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: hetman »

Z silników to do wyboru masz najpopularniejszego diesla 2L-T (LJ7), mocniejszy 1KZ-T (KZJ7) z (częściej) pękającą głowicą przy tych prz biegach i benzynowe 22R-E (RJ7). Najłatwiej znaleźć LJ70.

Auta tańsze od geli w serwisie i zakupie, mniej podatne na korozję (która mimo wszystko chrupie), ale równie problematyczne w znalezieniu dobrego warsztatu.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Rokfor32 »

Można też bez większych ceregieli LJ potraktować jako bazę, i zapodać inny silnik.

Do tej budy zapakowałem do tej pory 3RZ-FE, 3VZ-FE, 5VZ-FE, 2JZ-GE, 7M-GTE. W planach pewnie jeszcze 1UZ-FE :wink: Na poważnie myślę też o 6VD1, i 4JG2 z Isuzu.

Generalnie, to auto potrzebuje około 300Nm, żeby fajnie jechało. Nie w sensie wariowania, ale żeby poruszało sie bez zamulania, w dzisiejszych realiach drogowych.

Kupę zależy od tego - czego się chce, i wielkości sakiewki.

Pytałem o lokalizację, bo Tomek od czasu do czasu zastanawia się nad sprzedażą swojej KZJ70 (Katowice), a u mnie stoi gotowa dla klienta zeswapowana z 2JZ-GE, i jeszcze pewnie kilka dni postoi, więc jak kto rozważa takie opcje, to jest opcja "pomacania" jak takie zestawienie działa :wink:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: sebastian44 »

Jest jeszcze J7 z serii HD z silnikami 4.2 1HZ lub 3.4D 3B. Te też są warte uwagi.
@Mazur ma na sprzedaż całkiem łądną KZJ73, może warto sie zainteresować?

Cóż kupując 30 letnie auto można sie spodziewać wszystkiego i być na to przygotowanym, szczególnie finansowo. Bo bez problemu kwota na serwis może szybko przekroczyć cene zakupu.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

Dziękuję.Poproszę o nick p.Tomka oraz Wasze oferty ze zdjęciem na pw.Oczywiście rozmawiamy luźno i oferty niech będą raczej informacyjne o ewentualnym rozważeniu sprzedaży niż chęci pozbycia się auta.I tak też rozmawiajmy.Może coś też z tego wyjdzie;)

Ciekawi mnie też jaka jest Wasza opinia na temat G-klasy.Czy rozważaliście zamianę LC na nią?Bardzo proszę o Wasze zdanie.

sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: sasza »

Tutaj na forum czasem trafiają się takie LJ-towe cukierki, także bądź czujny, bo to faktycznie często najlepsza opcja. ;)
W internecie faktycznie coraz trudniej coś sensownego znaleźć. Generalnie przy tak wiekowych autach czy to jest wersja
przed- czy poliftowa nie ma już większego znaczenia. Liczy się tylko stan techniczny i korozja w danym egzemplarzu.
Co do silnika 2LT to do latania wokół komina jest jak dla mnie całkowicie wystarczający, natomiast podróż autostradą
jest już przygodą samą w sobie. ;)

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

W pierwszej kolejności będę szukał rodzyna i lalki,najprawdopodobniej po kompleksowej renowacji,lub zachowany w takim stanie ale wątpie by się znalazł;)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: sebastian44 »

Ak80 pisze:Ciekawi mnie też jaka jest Wasza opinia na temat G-klasy.Czy rozważaliście zamianę LC na nią?Bardzo proszę o Wasze zdanie.
G klasa jest bardzo fajna ale droższa. W zakupie i w serwisie. Jeżeli Tobie sie podoba i masz budżet to można próbować. Chociaż tak jak mówie, chyba nie ma droższego auta 4x4 (w sensie za tą samą kwotę G klasa bedzie prawdopodobnie najstarsza i w najgorszym stanie)

Jako alternatywe dla LC prędzej rozważałbym jakiegoś Patrola lub Pajero serii I lub II.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: Ak80 »

Też myślę że z G byłby problem bez podejścia ok.100k.za auto które wygląda i wszystko sprawne.Miałem nawet kupić wersje krótką brabus ale po zgłębieniu tematu silnik jest problematyczny i twardy zawias.Wizualnie bardzo ok.i wnętrze odpowiednie(rok 91)trudno przepadł za 40tys.za długo się zastanawiałem.

Zakładam że J7 można kupić za 50 już "gotowe".

Pajero brałem pod uwagę zwzg.na silnik 3000v6 ale ostatecznie LC wygrywa wizualnie i toyota jakoś mi bliższa.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Kilka pytań ogólnych

Post autor: aadamuss »

Tak informacyjnie :-) Mam G klasę 81 i przy cenie 40 tyś jeszcze bym się zastanawiał czy sprzedać :-)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ