LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Witam,
wymieniam panel ogrzewania z linkami w mojej 70-ce i nie wiem do czego maja być podłączone trzy linki od sterowania. Czwarta to linka do zaworu nagrzewnicy, tu z kolei proszę o podpowiedz czy trzeba rozbierać nawiew na szybę przednią, czy bez tego da się, przejść przez gródz silnika.
Generalnie żadna linka w starym panelu nie była podłączona (chodzi o końcówki linek nie od strony panelu, tylko od "drugiej" strony).
Proszę o jakiś schemat podłączenia i praktyczne porady jak to zrobić.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

moze jednak ktos sie podzieli wiedza z montazu linek od panelu grzania :-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: Rokfor32 »

Ale jak tego nie masz przed oczami - to jest właściwie nie do wytłumaczenia. Jak se wyciągniesz airbox - to sam załapiesz w minutę co i jak ma być podpięte.

Pytałeś o linkę do zaworu - owszem, da się to przeciągnąć przy złożonym kokpicie, ale jest to temat szargający nerwy, nawet jak wiesz bardzo dokładnie którędy ma ona iść. :wink:

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Rokfor, na Ciebie to zawsze mozna liczyc, dzieki!
Napisz pls co trzeba wymontowac spod deski rozdzielczej, zeby bez problemu zamontowac te linki. Dolot powietrza do szyb?, obudowe nagrzewnicy?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8345
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: Rokfor32 »

Kokpit.

Poszukaj sobie przez guglajkę, ale obrazkami - to załapiesz jak to jest zbudowane.

Demontaż kokpitu brzmi "strasznie" - ale wcale nie jest to takie trudne. Demontuje sie go w całości, trzyma kilkanaście śrub. I wszystkie bebechy są wtedy dostępne, bo kokpit schodzi solo: czyli zostaje większość systemu rozprowadzania powietrza, oraz praktycznie cała elektryka.

Ja bym se poradził z przeciśnięciem tych linek - ale dla Ciebie taki demontaż kokpitu to jednocześnie całkiem dobra lekcja, coby w razie problemów łatwiej ogarnąć auto :wink: Przy takiej okazji możesz też zdemontować airbox, oraz wyjąć i wyczyścić nagrzewnicę. Brak filtra kabinowego powoduje, że po niemal 30 latach będzie tam od metra syfu.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

ok, zdejme kokpit
zajzałem "od góry" do dmuchawy, bo hałasowała i okazało się, ze jest pełna liści, teraz pieknie pracuje, wiec pewnie w airboxie tez jest pełno smieci.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: LJ 70 panel ogrzewania - podłączenie czterech linek

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Zdjąłem kokpit i jest piekny dostęp. Wyczysciłem kanały powietrzne, było mase liści. Linki panelu ogrzewania podłaczone, wszystko okazało sie bardzo proste.
dzieki Rokfor :-)

ODPOWIEDZ