Renowacja poszerzeń

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
OMM
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:55
Auto: LJ70 2.4

Renowacja poszerzeń

Post autor: OMM »

Koledzy szukam specjalisty (może post umieszczam w złym dziale wtedy proszę o przeniesienie), który sklei jedno połamane oryginalne poszerzenie błotnikia i w 3 pozostałych uzupełni dziury, ubytki, rysy. Generalnie pełna regeneracja do malowania albo z malowaniem. Te poszerzenia są z włókna szklanego i stan moich jest dobry minus - jedno przełamane. W programie tvn turbo w jednym z odcinków "samochód marzeń kup i zrób" pojawiła się przy okazji naprawy unikalnego zderzaka do jakiejś osobówki jedna tego typu firma, której praca była przedstawiona jako bardzo profesjonalna. Przekonali mnie i szukam ich teraz ale nie moge trafić. Możecie coś polecić. Liczy się profesjonalizm w tej usłudze. Byle by mi nie spaprali tego bo nie wiem skąd wezme ew. następne (a może da się to kupić - za ile?).

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Na alledrogo zdarzaja sie po ok. 400 zł za sztuke

Zdaje sie, ze są aktualnie jakies na tym portalu aukcyjnym

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: vGreg »

OMM pisze:Koledzy szukam specjalisty, który sklei jedno połamane oryginalne poszerzenie błotnika i w 3 pozostałych uzupełni dziury, ubytki, rysy. Generalnie pełna regeneracja do malowania albo z malowaniem. Te poszerzenia są z włókna szklanego i stan moich jest dobry minus - jedno przełamane. Możecie coś polecić. Liczy się profesjonalizm w tej usłudze.
Przednich mogę się pozbyć, pasują do modelu z okrągłymi gałami ale nie pamiętam w jakim są stanie.
PS
Odnowienie / naprawę można robić żywicą poliestrową + mata / szpachlą poliestrową. Od wewnątrz kleić, na zewnątrz upiększać.
Malowanie to insza bajka. Może warto pokryć to Raptorami lub PCV na gorąco? Trza tylko uważać na poszerzenie od strony klapki zb. ON.
Masz i wygląd i większą trwałość. :wink:

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: stachu_l »

Jeżeli to jest laminat poliestrowo szklany lub epoksydowo szklany to poza znalezieniem specjalisty samochodowego można poszukać znajomego szkutnika (jachty najczęściej są ps a czasem epox) albo modelarza. Element przełamany po takiej operacji będzie grubszy - oczywiście łata/wzmocnienie od strony niewidocznej/mniej widocznej.
Przy takiej cenie to może zrobić formę/kopyto z obecnych elementów (lub pożyczyć takie w lepszym stanie) i zacząć produkować.
Co do malowania to dla laminatów oryginalnie kładzie się w formie warstwę kolorową nie nasiąkliwą - żelkot- bez włókna szklanego a potem dopiero resztę żywicy i włókna. Taka konstrukcja zapewnia dość grubą i dobrze trzymającą warstwę koloru. Po drobnych zadrapaniach wystarczy polerować.

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: vGreg »

Jak dla mnie te poszerzenia są zbyt wiotkie jak na epoxyd.
Ale warto wiedzieć, że epoksydem można naprawiać laminat poliestrowy, ale żywica poliestrowa nie utrzyma się na powierzchni z epoksydu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: kylon »

Kiedyś na Radzymińskiej w Warszawie był gość co ładnie ogarniał ich klejenie. Moje poszerzenia wielokrotnie u niego robiłem. Mam jakieś nie klejone w razie potrzeby.

Awatar użytkownika
piter69A
Posty: 612
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:48
Auto: HZJ-73, HDJ-100, 2xGAZ69
Kontakt:

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: piter69A »

Jeśli macie na zbyciu to jestem chętny.
Potrzebuję do swojej HZJ73.
Tylne są jednakowe we wszystkich J7 więc obojętnie z jakiego roku i modelu.
Przednie potrzebuję do LJ/RJ 70/73 z okrągłymi lampami. Takie są najbliższe kształtem i najmniej przerabiać trzeba, żeby dopasować do J7 HD.

Awatar użytkownika
OMM
Posty: 76
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:55
Auto: LJ70 2.4

Re: Renowacja poszerzeń

Post autor: OMM »

kylon pisze:Kiedyś na Radzymińskiej w Warszawie był gość co ładnie ogarniał ich klejenie. Moje poszerzenia wielokrotnie u niego robiłem. Mam jakieś nie klejone w razie potrzeby.
Na aukcjach nic nie widziałem od roku kiedy to obserwuje. Na forum był przez ten okres jeden komplet 4 szt. ale w sumie potrzebuje jedno a reszta jest w dobrym stanie - do kosmetylki. Dzięki za wszelkie rady w tym zakresie. Poszukiwany w tym układzie jest przeze mnie prawy tył (przy klapce wlewu paliwa). I jak trafię nie połamany to go przed montażem wzmocnie zgodnie z radami w wiadomym najsłabszym miejscu gdzie teraz mam przełamany.

ODPOWIEDZ